Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amíg volt sorkatonaság,...

Amíg volt sorkatonaság, pontosan mi történt az olyan személyekkel, akik nem voltak hajlandóak bevonulni?

Figyelt kérdés

Olyanra emlékszem, amikor még 2001 őszén a csoportos alkalmassági vizsgálaton voltam, hogy ott volt egy illető, akit a rendőrség hozott be, mert már több alkalommal nem jelent meg. De mi történt akkor, ha valakit alkalmasnak nyilvánítottak, de ő semmiképpen sem volt hajlandó bevonulni?

(Én nem voltam amúgy katona, alkalmatlannak találtak.)



2022. máj. 10. 09:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom sít
2022. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Csak a fegyveres szolgálat ellen lázadhattál, akkor beraktak civil szolgálatra.


Egyébként mivel be voltál sorozva, így a hadbíróság elé került az ügyed.


Szerintem nem kell folytatnom.

2022. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

2: De folytathatod. Utána mi történt, ha továbbra sem állt kötélnek? Mire ítélhették?


De, lassabb léptékben nézve, pontosabban hogy zajlott a dolog onnantól kezdve, hogy a delikvens megkapta a behívót a dátummal, és egyszerűen nem jelent meg?

2022. máj. 10. 10:11
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

#3-nak:


Innentől már csak nagyjából tudom következtetni.


Azt felejtsd el, hogy "nem álltál kötélnek". Senki nem kérdezte a véleményed.


Be voltál sorozva, innentől a honvédség alá tartoztál akkor is, ha neked az nem tetszett. A katonai rendőrség volt az illetékes az előkerítésedben (amihez természetesen a civil rendőrség is segítséget adott).


Ezután a katonai ügyészség emelt vádat ellened, pontosan nem tudom milyen váddal, majd a hadbíróság ítélt el. Katonai börtönben töltötted le amit kaptál. A honvédségnél nem volt felfüggesztett, próbára bocsájtás, pénzbünti, meg hasonló gyerekes dolgok. Ha hadbíróság elé kerültél annak komolyan vett oka volt, nem úsztad meg a futkosót. (katonai börtön)

2022. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Előzőekhez hozzáfűzvén, a lényeg, hogy a börtön letöltésével még nem úsztad meg a katonai szolgálat letöltését.

Szóval mindenképp letöltették a szolgálatot, a kérdés csak az volt, hogy előtte hány évig akar sitten lenni az ember :D

2022. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az #5-ös írja börtönbüntetés, aminek a letöltése nem váltotta meg a sorkatonai kötelezettséget. Szabadulás után ugyanúgy megkapta a behívót, sőt többnyire már a börtönkapuban várta a VÁP és szállította tovább a laktanyába. Ha ott megtagadta a parancsot, függelemsértést követett el akkor fogda, súlyosabb esetben újabb (de már katonai - ami egy fokkal szigorúbb volt, ld. "futkosó") börtön. A fogda, börtönbüntetés időtartama NEM számított bele a szolgálati időbe akkor sem ha 10-20 évet töltött volna a rácsok mögött. Ennyi évre azért nem volt szükség, előbb-utóbb aki nem volt szellemi fogyatékos (azt meg kiszuperálták) annak a hűvösön megjött az esze.
2022. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Mi az a futkosó? Miért így hívják, mi történt ott?
2022. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
A katonai börtönt hívták így. Azért volt futkosó mert gyakorlatilag egész nap futni / helyben futni kellett. Ha vaskalaposabb volt az intézményvezető akkor már a reggeli zárkaszemlét úgy várták az őrizetesek hogy helyben futottak a zárka közepén és futva közlekedtek mindenhova. Sokkal-sokkal szigorúbb mint a normál "civil" börtön, a legkeményebb nehézfiú is pillanatok alatt betört.
2022. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%

Volt talán polgári szolgálat, ha érthető okokból megtagadtad volna a fegyveres szolgálatot.

A sorozás is kötelező volt, ha nem mentél magadtól, akkor előállítottak.

2022. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
58%

Miért vannak egyre gyakrabban ezek a sorkatonasággal-sorozással kapcsolatos kérdések?

Mitől van becarva pár ember?

Ha 2001 őszén alkalmatlan voltál akkor ma is az leszel.

Ha a későbbiekben elkezdik az alkalmatlanokat is berántani akkor disszidálhatsz és kintről szurkolhatsz az itthon maradottaknak mint régebben is tették a ma már nagy magyarnak mondott emberkék.

Ha nincs benned annyi hogy le menj Mátészalkára lövöldözni amíg a szüleid, rokonaid elmenekülnek akkor miért vagy még itt??????????

Nem nagy magyarkodni akarok, leszarom a politikát. Én csak a szeretteimért harcolnék.

2022. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!