Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Létezik idehaza ( jobb szó...

Létezik idehaza ( jobb szó híján ) kötelező katonai regisztráció bizonyos korosztálybeli férfiakra vonatkozva annak ellenére hogy már nincs sorkatonaság ?

Figyelt kérdés

Azt már olvastam hogy még mindig léteznek olyan országok ( mint pl az USA ) ahol a sorkatonaság eltörlése ellenére , még mindig köteles minden 18-25 év közötti férfinak

úgymond regisztrálni a katonaságnál ...


Tehát létezik idehaza valamiféle hasonló törvény és ha igen akkor hogy hívják illetve miért nem lehet hallani és/vagy olvasni róla ?



2022. jún. 15. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne ilyen, akkor lehetne róla hallani és olvasni.
2022. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Automatikusan benne vagy a rendszerben, nem kell csinálnod semmit.
2022. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És ki vagy kik regisztrálják ezeket a férfiakat, pl az USÁban?
2022. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
"Azt már olvastam hogy még mindig léteznek olyan országok ( mint pl az USA ) ahol a sorkatonaság eltörlése ellenére , még mindig köteles minden 18-25 év közötti férfinak úgymond regisztrálni a katonaságnál" Hól?; Hogyan?; Miért?; Minek?; Ilyesmiről soha életembe nem hallottam!
2022. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva ilyen "registrációs lista" NINCS, de ha 'neadjisten' szükség lenne rá akkor ezt egy egyszerű központi adatbázis lekérdezéssel orvosolni lehetne.
2022. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

A központi adatbázisból max annyit tudnának lekérdezni, hogy hány 18 év feletti férfi van. De azt hogy ebből mennyi hadrafogható, mennyinek van a honvédelem szempontjából szükséges szakmai tudása, képzettsége stb. arról nincs infó.


Pár év szó volt róla hogy újra be kellene vezetni valami sorozás szerű intézményt hogy legalább legyen valami valós kép arról, hogy az épp aktuális 18-20 éves korosztály milyen fizikai és szellemi állapotban van, szükség esetén hány főt lehet hadra fogni. Volt nagy ajvékolás az ötlet hallatán ezért aztán gyorsan dobták is.

2022. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
#6. Hálistennek ilyen hülyeséget ne is vezessenek vissza.
2022. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

"Pár év szó volt róla hogy újra be kellene vezetni valami sorozás szerű intézményt hogy legalább legyen valami valós kép arról, hogy az épp aktuális 18-20 éves korosztály milyen fizikai és szellemi állapotban van"


Minek? Enélkül is tudjuk, hogy ezekből a nyámnyila pávákból ezerből egy használható.

2022. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

4-es,


Itt olvastam azt ( sajnos nem találtam magyar fordítást ) :


[link]


Amúgy meg ha minden igaz minden azon korosztályba tartozó férfi saját maga kell regisztrálja magát a rendszerben , aminek az elmulasztása elvileg 5 évig terjedő börtönbüntetéssel sújtható , bar gondolom hogy a törvénynek ezt a részét nem veszik olyan komolyan ...


Azt talán megjegyezném hogy az számomra nagyon érdekes hogy , annak ellenére hogy itt sokkal később ért véget a sorkatonaság intézménye mint az USA-ban , ezek szerint mégsem létezik itt egy hasonszőrű katonai szelektáló rendszer pedig ha jól tudom az Alaptörvényben hadi kötelezettséget írnak elő az itt élő állampolgárok számára .

2022. jún. 15. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik és semmi szükség nincs arra hogy az állampolgárokat egy külön kötelező "járkálásra" kényszerítsék olyan adatok megadása érdekében ami amúgy is gebasz esetén rendelkezésre állna a meglévő nyilvántartásokból.

Van népességnyilvántartó, van lakcím-nyilvántartás és létezik eeszt ahol BNO kód szerinti bontásban megvan kinek van krónikus betegsége. Nem nagy mutatvány ezt a hármat összekötni.

A katonai tapasztalatokra szintén van nyilvántartás. Az utolsó sorozott állományról is, igaz az utolsó kötelező vonulás is már legalább 40 éves. A leszerelt katonákról szintén van nyilvántartás.

2022. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!