Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A háborúkért csak az agresszor...

A háborúkért csak az agresszor országok a felelősek vagy a megtámadott fél is hibás, őket is terheli felelősség?

Figyelt kérdés

Néhány történelmi példa az agresszióra, aminek érdekes lehet a megítélése:

- 1914-ben Ausztria-Magyarország háborút indít Szerbia ellen

- 1939-ben Németország (és a Szovjetunió) lerohanja Lengyelországot

- 1956-ban Nagy-Britannia, Franciaország és Izrael megtámadja Egyiptomot

- 1967-ben Izrael megtámadja Egyiptomot

- 1983-ban az USA inváziót indít Grenada ellen

- 1989-ben az USA lerohanja Panamát

- 1999-ben a NATO háborút indít Kis-Jugoszlávia ellen

- 2003-ban az Amerikai Egyesült Államok és Nagy-Britannia inváziót indít Irak ellen

- 2022-ben Oroszország inváziót indít Ukrajna ellen.



2022. nov. 26. 16:15
1 2 3 4
 31/38 tobas ***** válasza:
26%
Szerintem ebbe a Honfoglalás előtti időszak nincs is beleszámítva. Csak a kalandozások során több, mint 70 hadjáratot vezettek a magyarok Európa-szerte és akkor még csak 100 évről beszélünk 1000-ből.
2022. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
81%

"Dehogynem számítanak. Volt orosz szamojéd háború több is. De te csatákról beszélsz, én pedig konkrét háborúkról. Csata és háború nem azonos fogalom."


Aha, tehát ha az oroszok törölnek el 1-2 csatával egy népet, foglalják el a területeiket és csatolják az akkori Orosz Birodalomhoz akkor az nem háború, az csata. Ha amerikában ugyanúgy 1-2 csatával elfoglalják egy törzs szállásterületét, akkor az meg háború. Ez olyan játék a fogalmakkal meg a szavakkal, mint amit most az oroszok csinálnak a "különleges katonai művelettel".

Na, erre céloztam, amikor azt mondtam, hogy szerinted csak az háború, amiről találsz wikipédia szócikket. :)

2022. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
59%

"Az ukrán háborúval kapcsolatban pedig több felelős is van.



Egyrészt az USA, illetve a Deep State. Másrészt az EU vezetése, akik végülis az előzőt (ki)szolgálják. Harmadrészt az ukrán vezetés, akik úgy táncolnak, ahogy a DS fütyül. Végül negyedrészt az oroszok is természetesen, hiszen mindegy milyen okok miatt, de mégiscsak belekeveredtek ebbe az egészbe."


Ez nettó putyini propaganda, nem pedig a valóság. Deep state, röhög a vakbelem :D

2022. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
74%

"Szerintem ebbe a Honfoglalás előtti időszak nincs is beleszámítva. Csak a kalandozások során több, mint 70 hadjáratot vezettek a magyarok Európa-szerte és akkor még csak 100 évről beszélünk 1000-ből."


Na igen, ezt én is akartam említeni.

Egyszerűek a kedves vitapartnerünknek nincs semmiféle fogalma a törénelemről. Arányaiban olyan óriási a tévedése, hogy nem tudom hová tenni.


Tessék, ez csak az ottomán háborúk egy része:

[link]

Ha csak a felében ők voltak az agresszor fél (amit az államberendezkedésük miatt keveslek), akkor is jóval több, mint az USA "teljesítménye". De még úgyis többször annyi, ha csak az USA megalapítása utáni háborúkat számoljuk.

2022. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 tobas ***** válasza:
73%
Mondjuk a mai Kína területén lévő ókori és középkori államok háborúi is megérnének egy külön fejezetet.
2022. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
41%
Amerikát mindenből kimosdatják a liberálisok. Putyinnak azt kellett volna mondania, hogy ő csak elviszi a demokráciát Ukrajnába, azzal nem szokott bajuk lenni.
2022. nov. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
27%
Az azért mennyire szánalmas már, hogy valaki több GYIK regisztrációval rendelkezve saját magát pontozgatja fel és úgy csinál, mintha mások is egyetértenének vele.
2022. nov. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

" - 2014-ben először hadüzenet nélkül megtámadják Ukrajnát és elfoglalják a Krímet. "


Az USA 1945 óta nem él a hadüzenettel. Mi jelentősége van a hadüzenetnek ? Nem az USA ellen mondom ezt, hanem nem értem ezt az intézményt.


A kiemelt példádra válaszolva:


A 2014-es Euromajdanra hogyan kellett volna reagálni ?

2022. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!