Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amerikai filmekben gyakran...

Amerikai filmekben gyakran van sírás, hogy a katonák megnyomorodtak, PTSD-sek lettek. Nem tudták, hogy mit vállaltak?

Figyelt kérdés

A katonák nem olvasták el a szerződést, amikor beléptek a hadseregbe? Nem számítottak arra, hogy ha elmennek valahova fegyverrel, nem virággal fogják őket várni? Nem olvasták el, hogy milyen támogatásra számíthatnak megnyomorodás esetén?


Félreértés ne essék, én se szeretnék fél lábbal, vagy kéz nélkül élni, de nem is jelentkeztem soha fegyveresnek, mert sejtem, hogy oda fognak küldeni, ahol nem örömmel látnak.



2022. dec. 9. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
A kérdésben is ott van: filmekben.....azon is belül gondolom drámákban.
2022. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában kétféleképp tudsz kiemelkedő fizetést kapni: vagy élsportoló vagy, vagy katona.


Illetve sok ember nyilván úgy van, hogy őt nem olyan fából faragták, ő ezt bírni fogja, őt semmi sem hatja meg. Eleinte lehet hogy így is van, csak aztán egyre több és több élmény halmozódik, ami miatt egyszercsak betelik és túlcsordul az a bizonyos pohár.


Te nem mennél ilyen helyre, mert nem bírnád. Oké, az te vagy.

De akinek hivatástudata van, azt semmi sem rettenti el, nem gondolkodik ilyenen, mert úgy gondolja, ez vele nem történhet meg.


A pszichológia nem fekete vagy fehér, Kérdező.


(Egyébként az én munkám is abból áll, hogy öngyilkosokhoz, vagy balesetekhez megyek ki, halott embereket szedek ki roncsokból, megkéselt, bántalmazott emberekkel és rokonaival kell beszélnem, halálhírt kell közölnöm. Nem, nem érzem úgy, hogy megrendítenek ezek az esetek. Ezt vállaltam, ez a munkám. Nem, nem gondolok egyelőre arra, hogy egyszer besokallok.

Ez ilyen dolog, tudod?)

2022. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem mindenki dönt helyesen az életéről. Ha mindig mindenki helyesen döntene, akkor nem lennének alkoholisták, drogfüggők, depressziósok, öngyilkosok, hajléktalanok, stb., stb.


Egyébként a tartalékosok például nem mind akarnak háborúba menni, csak kockázatnak, hogy hátha olyan időszakot fognak ki, amikor nem hívják be őket háborúba.

2022. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

"A kérdésben is ott van: filmekben.....azon is belül gondolom drámákban."


Hát nem éppen.

Nagyon sok katonát ismerek, és azt látom, hogy fel sem fogják, hogy mit jelent az, hogy katona. Persze, egy darabig lehet tengeni-lengeni az íróasztal mögött, de ha háború van, akkor mész és meghalsz. És ezt bevállalják önként, utána meg csodálkoznak. Hogy min...

2022. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Kevés katona sérül vagy hal meg azért, az amcsik nagy fölényben vannak, inkább messziről szétbombáznak mindent, és csak utána jön a gyalogság, az is a legmodernebb felszereléssel. Azt meg előre nem tudják, hogy ha megölnek egy iraki gyereket, PTSD-jük lesz, nem gondolnak bele. Láthatóan lelkiismeretük sem nagyon van, ha megszállásban vesznek részt.
2022. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudták, hogy mit vállaltak?"


Pont ez a PTSD lényege, hogy nem tudod előre kinél milyen hatásra fog kialakulni. Tehát nem nem tudták mi lesz.

2022. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#5 hivatalosan nem sok a valosagban ez teljesen máshogy néz ki
2022. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A környezetemben is van (erősen problémás) hajléktalan, akit az 'egyenruhások' azzal mentegetnek, hogy hivatásos katona volt, PTSD-je van. Az nem kifogás, hogy szomorú vagyok, ezer bajom van, de az korrekt ok, hogy valakinek mindent elnézzenek, hogy katona volt.
2022. dec. 9. 13:44
 9/18 anonim ***** válasza:

#8

Mi az, amit "mindent elnéznek"? Mondj példát légyszi.

2022. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Például, hogy "ha rájön az öt perc" agresszív. A kondíciója amióta ismerem, nincs meg ahhoz, hogy bárkiben kárt tegyen, de néha megpróbálja. (nekem a legkellemetlenebb, hogy ótvar büdös és úgy kell kivédeni az ütéseit)
2022. dec. 9. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!