Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amerikai filmekben gyakran...

Amerikai filmekben gyakran van sírás, hogy a katonák megnyomorodtak, PTSD-sek lettek. Nem tudták, hogy mit vállaltak?

Figyelt kérdés

A katonák nem olvasták el a szerződést, amikor beléptek a hadseregbe? Nem számítottak arra, hogy ha elmennek valahova fegyverrel, nem virággal fogják őket várni? Nem olvasták el, hogy milyen támogatásra számíthatnak megnyomorodás esetén?


Félreértés ne essék, én se szeretnék fél lábbal, vagy kéz nélkül élni, de nem is jelentkeztem soha fegyveresnek, mert sejtem, hogy oda fognak küldeni, ahol nem örömmel látnak.



2022. dec. 9. 11:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tehát egy példa alapján gyűlölsz egy konkrét társadalmi réteget.
2022. dec. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, az egyenruhásokat, akik arra sem hajlandóak, hogy egy (állítólag) exkatonát legalább leüvöltsenek, ha randalírozik.
2022. dec. 10. 08:31
 13/18 MDaniel98 ***** válasza:
Nyilván tudták, senki sem olyan hülye, hogy ez ne fordulna meg a fejében, de nyilván mindenki úgy gondolja, hogy ő azon szerencsés kevesek egyike lesz, aki sértetlenül megússza ezt a kalandot.
2022. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
A katonák tisztában vannak, hogy milyen testi és pszichés hatások érhetik, ahogy a tűzoltók, rendőrök és mentők is.
2022. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

Mondom ez milyen szintű általanásító/bagatel kérdés.


Egy balestben gerincbénult motorostól megkérdezni, hogy nem számított rá, hogy balesete lehet ?


Egy katona sem azért megy misszióba hogy ptsdje legyen, és csak töredéknek lesz az utána.


Btw az usa az elején különösképp nem foglalkozott a tűzharcot megjárt, hazatért veteránok pszichológiai terápiájával, ezért is született annyi film egy időben a ptsd-s veteránokról / társadalomkritika.

2022. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nekem volt motoros balesetem. Pontosan tudtam,hogy ezt vállaltam, amikor felültem a motorra. Szerencsére nem a gerincem tört. A kérdés épp innen jött. Nem hiszem, hogy olyan okos lennék (épp hogy buta vagyok), de tudtam mit vállalok. Beláttam, hogy kockázatot vállaltam, bebuktam.
2023. jan. 21. 17:53
 17/18 anonim ***** válasza:

16, a motoros balesetek kb hány százaléka nem az adott motoros hibája?


Pl hegyi utakon szeretnek 200-zal menni, városban meg 130-cal.


Szerintem a rizikó faktor nem akkor van, amikor felülnek a motorra hanem amikor a gyorsulás és a sebesség törli a józan észt.

febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Az én esetemben 30 körül száguldott, amikor egy autós mellékútról beállt keresztbe. Semmire nem maradt időm
febr. 6. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!