Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jelenleg Kína vagy az Oroszors...

Jelenleg Kína vagy az Oroszország a hadászatilag erősebb ország?

Figyelt kérdés
A nukleáris arzenált ne kalkuláljuk bele, mert ezesetben ugye nincsen nyertes.

2023. máj. 22. 21:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem Kína, de persze az is lehet, hogy ugyanúgy kiderülne Kínáról ha éles helyzetről lenne szó, mint Oroszországról, hogy egy nála jóval gyengébb, szegényebb, kisebb országgal sem bír el ha annak a hadserege kapott rendes képzést és van pénze rendes fegyverekre.
2023. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%

"A nukleáris arzenált ne kalkuláljuk bele, mert ezesetben ugye nincsen nyertes."

Miért ne lenne nyertes? Az USA is nyertes volt a II. Világháborúban, pedig nem is egyszer használt atomot.

Oroszország katonai erejéhez marhára hozzátartozik, hogy a világ legnagyobb nukleáris arzenáljával rendelkezik :D

Ukrajna nem olyan kicsi ország, a hadserege és a területe is a legnagyobb volt egész Európában a háború előtt, most meg aztán végképp az. Ráadásul az oroszok nem is készültek elhúzódó háborúra. Az USA szintén nem tudott sikeres támadó hadműveleteket véghezvinni a világháború után, aztán mégis megmaradt legerősebb hatalomnak. Kína katonai erejét ugyanúgy nem láttuk még éles helyzetben ahogy a NATO egységes fellépését, szóval lehet hogy óramű pontossággal vernek szét mindenkit, de az is lehet hogy az első pillanatban összeomlik a teljes rendszer.

Számadatok alapján egyébként USA - Oroszország - Kína a rangsor.

2023. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Kína, de az USA-val szemben egyiknek sincs esélye.

Kínának meg kell az USA, mert belőlük élnek.

2023. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"A nukleáris arzenált ne kalkuláljuk bele, mert ezesetben ugye nincsen nyertes."


Hogyne lenne, Oroszországnak sokkal több nukleáris fegyvere van, mint Kínának - persze egy adott mennyiség fölött már nem számít a különbség, de Kínának kevesebb van annál a kritikus mennyiségnél, hogy el tudja pusztítani teljesen Oroszországot.


De ettől eltekintve sem egyértelmű annyira a helyzet, hogy van X darab ember meg Y darab fegyver egyik oldalon, és ha ez a szám nagyobb, mint a másik oldalon, akkor az első nyer.


Kínában van majdnem 10x annyi ember, mint Oroszoroszágban, és az ipari gyártó kapacitása is sokkal nagyobb.


Viszont Kína pl. olajban egy igen szegény ország, míg Oroszországban meg olaj van dögivel, és olaj nélkül ugye nem nagyon lehet háborúzni.


Oroszországnak több a tankja, nagyobb a légiereje, Kínának nagyobb a tengeri flottája.


És még lehetne sorolni a gyengeségeket és erősségeket sokáig, iszonyat sok paraméter alapján lehet hasonlítgatni, és végül az sem mindegy, hogy milyen hadszíntéren és milyen célok mentén vívnak háborút egymással.

2023. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szoknak már le a túl sokat Call of Duty-zó faskók ezekről az elméleti játékkatonázásokról?
2023. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%

Kínának is bőven van annyi atomfegyvere, ami elég Oroszország lakhatatlanná tételéhez, szóval ezt a vonalat el is engedhetjük.


Egy konfliktust egyik fél sem tudna pár hónap alatt, villámháború jelleggel lerendezni, tehát egy elhúzódó háború lenne. Ebben pedig minden létező szempontból esélytelen lenne Oroszország, főleg úgy, hogy most lőtte el a katonai erejét Ukrajnában.

2023. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
46%

Ez az Orosz Hadsereg messze nem az lesz, aki elkezdte, ráadásul, amikor behúzzák Ukrajnát, az is az övék lesz utána, a kitermelhető nyersanyagokkal, a mezőgazdasággal, a nehéziparral, és az energetikájával együtt. És 25 millió új lakos is.


Élesben tényleg kijött sok rossz berögződés és hiányosság, lelepleződött az első napokban a szar vezetés, az alkalmatlan vezérkar. A hátszéllel, sőt nyílt kapcsolatépítéssel előmenetelt nyert emberek, lássátok az első hetek zűrzavarát, koordináció nélkül, egymás helyzetéről abszolút nem tudva, csak minél előbbre, egy várost nem tudtak megkerülni, és a rögtönözni próbált harcászatuk, mint a hülyék, amit szinte mindegyik leművelt, még létszámfölényben sem mentek a dolgok. Gyalázatosan kezdték ezt a háborút. De menet közben beletanultak / újratanulták a szakmát.


Hivatalos kifejezés a вранье. A hazugságra az alapvető kifejezés a ложь, lozs, de a kiszínezett jelentés, mint amikkel évtizedeken keresztül etettek sokakat, és legfőképp magát Putyint, és ezekre alapozva hoztak hibás döntéseket, az a vranyje lesz.


Az ellopott/csak papíron legyártott készletek, a haszontalan, csalás szintű modernizálások. És a teljesen indokolatlan mennyiségű, és letárolhatatlan szovjet korszakos felszerelés, géppark, mely a túltermeltsége okán karbantarthatatlanul szétrohadtak, használhatatlan kacatok a valóságban. Mind kijött - de nem egy világháborúban, iszonyat nagy szerencséjükre. Most van idejük és lehetőségük rendbe tenni és kényszerselejtezni.


A Moszkva elsüllyesztése pl. rég meg kellett volna történjen - a Kuznyecovval meg a többi, ósdi szarral együtt. Bebizonyosodott azok a hadihajók teljesen haszontalanok, koncepciótlan hülyeségek, acél és pénzpazarlások.


A tolvajok hullanak ki az ablakokon, legyenek oligarchák, hadsereg, kormányzati szervek, miközben tank és lőszergyárak indulnak újra. Lopni lehet, de most már valóságos eredményt is kell felmutatni. Eszközöket. Nem pedig a papíron levő jelentésben lehazudni a csillagokat az égről, ami a valóságban bosszulja meg magát.


Élesben kitanulták az AWACS forgalom és vadásziránytást, a maximumra kihasználják a stratégiai légierőt, letesztelik a nagy hatótávolságú légiharc rakétáikat, és kikísérletezik a kabrirovanyija helyes használatát. A szárazföldi erők a légiirányítást, és az eddig teljesen ki és elmaradt és ismeretlen UAV, drón, és loitering munition fejlődést is most pótolják be.


Olyan ellenfél ellen, amely normálisan akar harcolni, vissza is lő, nem pedig egyoldalúan viseli a verést.


Ehhez képest a Red Flag / RIMPAC / SETC / CAT / és még sorolhatnám az ilyeneket, azok babazsúrok.


Úgy háborúznak, hogy várható a NATO belépése.


Az igazság az, hogy a NATO a háborút elkezdő haderővel akart harcolni, nem azzal, amivé most kezd átformálódni.


A kínaiakban van potenciál, ahogy egy másik kérdésnél róluk is szó volt, de most már ők sem becsülhetik le az oroszokat.

2023. máj. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nagyjából pariban vannak. Mindkettőnél van egy rakás haditechnikai eszköz, de annak a döntő többsége elavult ócskavas. A kínai légierő gerincét (darabszámban) még mindig az ex-szovjet klónok adják, abból is a több évtizedes típusok (pl. MIG-21, T-55 kínai változatai).
2023. máj. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Kína technológiája fejlettebb.


Láttál te már bármilyen orosz terméket?

A kínai cuccok meg özönlenek.


Ez se mind1.

2023. máj. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 kürasszír ***** válasza:
54%

# 2


IDÉZLEK: "Az USA szintén nem tudott sikeres támadó hadműveleteket véghezvinni a világháború után, aztán mégis megmaradt legerősebb hatalomnak. Kína."


Tévedsz. Nem is kicsit.


Sikeres, nagyszabású amerikai támadó hadmuveletek:


1991: a 650 000 fős iraki hadsereg legyőzése az öböl-háborúban.


2001: Afganisztán elfoglalása.


2003: Irak megszállása, az 1 150 000 fős iraki haderő szétverése.

2023. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!