Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Olyat megtehetne-e a magyar...

Olyat megtehetne-e a magyar kormány, hogy bejelenti, hogy fontolóra veszi a sorkatonaság visszaállítását, és amíg a döntést meghozzák, addig is egy bizonyos kor alatt tilos elhagyni az országot?

Figyelt kérdés
Tehát hogy csak úgy váratlanul bejelentenék, hogy megtárgyalják a visszaállítást, és amíg eldöntik, átmenetileg (a visszaállítás mellett döntés esetén pedig folytatólagosan) visszaállítják az ellenőrzést minden határon, és mondjuk a 25 év alattiak nem mehetnek ki az országból. Ilyet elméletileg megtehetnének-e jogszerűen?

2023. máj. 23. 08:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen.
2023. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%

"mondjuk a 25 év alattiak nem mehetnek ki az országból"


Legyen már 28 életév. A sorkatonaság 18-28 év közöttiekre vonatkozott. Bár szerintem te nem töltötted ki ezt se tudod.

2023. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
2: Jól van na! Csak mondtam egy példát. Írhattam volna 30 vagy 35 éves kort is. Nem ez a lényeg.
2023. máj. 23. 08:23
 4/31 anonim ***** válasza:
15%
Írni írhattál volna, de akkor is 28.
2023. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Elméletileg meg. Gyakorlatilag nem lenne túl reális.
2023. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
És aki mondjuk kettős (én) (a nejem hármas) állampolgár mi alapján zárnák be Magyarország területére?
2023. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
6: Jogszabály alapján. Semmilyen állampolgárság nem ad automatikuson jogot egy határon kilépésre. Teszem azt, az ukránoknak sem kötelességük Magyarországra kiengedi egy hadköteles korú kettős állampolgárt.
2023. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"És aki mondjuk kettős (én) (a nejem hármas) állampolgár mi alapján zárnák be Magyarország területére?"

A magyar állampolgárságod alapján. Ha Magyarország állampolgára vagy, és Magyarország területén élsz, az pont azt jelenti hogy a magyar törvények es jogszabályok kötelező érvényűek rád nézve. Ezen nem változtat hogy más állampolgárságod is van.

2023. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Ahhoz vissza kéne állítani vasfüggönyt. Az EU-ban szabad mozgás van. Hozok egy törvényt, hogy nem lehet elhagyni az országot, ahhoz határon komoly ellenőrzés, vasfüggöny kéne, különben semmit nem ér a törvény. Napi szinten járnak át határ közelébe melózni. Be is halna az egész, ha órákig kéne sorba állni ellenőrzés végett. Hoznának ilyen törvényt, komoly következményei lennének.
2023. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
9: Mert 2020 márciusától kezdve kb. 2 évig talán nem ilyesmi ment?
2023. máj. 23. 09:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!