Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért csak ilyen alulműveltek...

Miért csak ilyen alulműveltek akarják visszavezetni az általános sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Ráadásul egy normális érvük sincs mellette, csak "legyen, merazéletrenevel", meg "csakazaférfiakivótkatona". Mint amikor a majmok makognak, komolyan.
2023. jún. 3. 21:13
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
98%
A kérdésre válaszolva: Mert Magyarországon a mostani középkorúak és öregek körében a "Ha nekem szívnom kellett, amikor ennyi idős voltam, akkor nehogymár a mostani fiatalság ne szívjon!"-mentalitás uralkodik. És ehhez nem is kell katonaság. Munkahelyeken is sok idős dolgozó úgy van vele, hogy ha ővele darab sz*rként bántak pályakezdő korában, akkor nehogymár a most odakerülő fiatal újoncoknak jó dolga legyen.
2023. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
Ötöske. Csak szólok. A kettes kommentelő nem fröcsögött, és a négyes meg semmivel nem támasztotta alá mondanivalóját. Az hogy mi van a skandináv államokban, ahhoz semmi közünk, másrészt ott jólét van hozzánk képest és azt sem vettük át tőlük, tehát ezt az értelmetlen, indokolatlan hülyeséget mint a sorkatonaság miért is kéne nálunk visszavezetni? Amikor már akkor sem volt semmi értelme, haszna, amikor még ezzel terrorizáltak embereket? Szóval vegyél vissza nagy arcodból ha már tudás és valós ismeret nincs mögötte akkor meg főleg.
2023. jún. 4. 11:17
 13/48 anonim ***** válasza:
96%
12: Na meg Skandináviában és Svájcban még inkább el tudom képzelni, hogy a sorkatonai kiképzés ténylegesen úgy folyik, hogy az emberre ragad néhány olyan dolog, amiknek utána életükben hasznukat veszik.
2023. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
13-as ezt nem tudom, de attól hogy valami svéd vagy norvég, még nem kell hasraesni. Ők is tévedhetnek bizonyos dolgokban. Sehol sem a tömegkatonaságé a jövő. Az viszont bizonyos, hogy nálunk semmi haszna nem volt, senki nem tanult ott értékelhető érdemleges dolgot. Legkevésbé fegyelmet, tiszteletet.
2023. jún. 4. 19:30
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
#11 Sajnos igazad van a nem-katonasággal foglalkozó részben is.
2023. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért mert az alul művelt, sikertelen, antiszociális, céltalan embereknek semmi értelmes célja nincsen az életben, ezért ha nekik szar legyen mindenkinek szar alapon gondolkoznak.


Kedvencem az amikor ezek azt képzelik, hogy ők jó katonák lennének és a katonaságon belül ők lennének az "alfa hímek". Ami nyilván nem igaz, hiszen a katonaságon belül is csak elnyomott szerencsétlenek lennének.

2023. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
65%

#9:

Kategória: Politika » Hadsereg, hadvezetés

Kérdés: Miért csak ilyen alulműveltek akarják visszavezetni az általános sorkatonaságot?

Kiegészítés: Ráadásul egy normális érvük sincs mellette, csak "legyen, merazéletrenevel", meg "csakazaférfiakivótkatona". Mint amikor a majmok makognak, komolyan.

Hol van itt szó Magyarországról? ...de ám legyen: nézzük, mi a helyzet itthon! 2004-ben megszüntették a sorkötelezettséget és jelenleg semmilyen jel nem utal arra, hogy bárki is vissza akarná állítani. Aki viszont vissza akarja állítani, az a kérdező szerint alulművelt makogó majom. A kérdésem az, hogy ahol viszont meg sem szüntették (pl. Norvégia, Svédország, Finnország, Törökország, Ausztria, stb.), arról mi a kérdező véleménye? Vagy mi a te véleményed? Tehát ha itthon a visszaállítás-pártiak alulműveltek, akkor azoknak az országoknak a vezetői micsodák, akik meg sem szüntették?

2023. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
15%

#12: "A kettes kommentelő nem fröcsögött..."


"Mert ezek céltalan, tudatlan semmirekellő sz-rdarabok, akik semmit nem értenek a világból, a 70 iq-juknak egyszerűen túl nagy feladat, hogy bármit felfogjanak. Kb. úgy viszonyulnak a valósághoz, ahogy egy majom viszonyulna egy több ismeretlenes egyenlethez - teljes értetlenség és zavarodottság."


Szerinted ez nem fröcsögés... Rendben. Akkor szerintem te egy tudatlan, semmirekellő sz-rdarab vagy és semmit nem értesz a világból. A 70-es IQ-dnak túl nagy feladat, hogy bármit felfogj. Kb. úgy viszonyulsz a valósághoz, mint egy majom a több ismeretlenes egyenlethez. (Én sem fröcsögtem.) :D

2023. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam katona, de senkinek sem kívánom, hogy átélje azt a fost. Gyűlöltem ott lenni, ahogy a sorkatonák kb 99,9%-a. Az utolsók között vonultunk, leszereléskor felajánlották, hogy aki szeretne az maradhat szerződéses katonának. A századunkból senki sem jelentkezett, mondjuk nálunk azért normális emberek voltak, akik a civil életben is megállták a helyüket, nem ilyen 6-8 általánost végzett trógerek mint akik itt istentik a nyomorult honvédséget. Nem is értem, aki ennyire imádta, az miért nem jelentkezik szerződésesnek? Úgyis emberhiány van, kb bárkit felvesznek..
2023. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
94%

#19 Nekem az az érdekes, amellett hogy mindenki büszkélkedik a fene nagy katonaságával 2 perc múlva már arról beszél, hogy mennyire felesleges időpazarlás volt az egész és másról sem szólt az egész, csak arról, hogy kibekkeljék minél több ökörködéssel az egészet.


Rokonunk mesélte, hogy a felettesei nagyon bíztak benne. Maradhatott volna katona, előléptették volna. Mondták, hogy ha meglövi a céltáblát akkor biztos helye van. Hát neki sem kellett több, úgy mellé lőtte az egészet, hogy a táblát sem találta el.


Amúgy azt én sem értem, aki annyira katonaság párti, az miért is nem jelentkezik önként...

2023. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!