Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért csak ilyen alulműveltek...

Miért csak ilyen alulműveltek akarják visszavezetni az általános sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Ráadásul egy normális érvük sincs mellette, csak "legyen, merazéletrenevel", meg "csakazaférfiakivótkatona". Mint amikor a majmok makognak, komolyan.
2023. jún. 3. 21:13
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
#39: Az álljon meg, katona! címűt sikerült is megrendelnem antikvárból.
2023. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Egyiket sem olvastam, csak a tartalomismertetőjét. Lehet, hogy begyűjtöm valamelyiket. Viszont Tábori Zoltán Sörkatonák c. regényét azt igen. Az kifejezetten tetszett.
2023. jún. 28. 12:29
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Jó még Bokor Imre - Kiskirályok mundérban, de az nem a sorkatonákról szól, az akkori, magasrangú katonai vezetők visszaéléseiről. A könyv 89-ben jelent meg, botrány lett, vizsgálatok is követték, hatására mondott le Czinege Lajos hadseregtábornok, és az írót, aki ezredes volt, azonnal nyugdíjazták.


Most megrendeltem a Sörkatonákat is :)

2023. jún. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Azt is ismerem. Bizony, milyen botrány lett belőle. Nem is véletlenül. Manapság kevéssé propagált könyv, rendszerváltásunk egyik érdekes kordokumentuma. De azért azt se feledjük, hogy a szerzője az MSZMP-ből később átlavírozott a nemzetinek mondott oldalra, de ezt sokan megtették és teszik most is, kihasználva az emberek rövid emlékezetét.
2023. jún. 28. 13:24
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

#40 "Hősünk azonban a történet során igazán komoly, fontos, nagy igazságok­ra is ráébred az őt körülvevő emberek, ese­mé­nyek, körül­mények hatására – és ezáltal segít nekünk is job­ban megismerni, megérteni ezeket az igazságokat."


Milyen igazságokat? (Nem olvastam a könyvet).

2023. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
#45: Én sem olvastam, a könyv fülszövegéről másoltam be.
2023. jún. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sorkatonaság negatívumait, viszontagságait szeretném behatóbban megismerni, akkor a belinkelt könyvek közül melyiket ajánlott elolvasnom?
2023. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Ébredjen katona! vagy az Álljon meg katona! Nem olvastam még egyiket sem, úgy vettem ki a fülszövegekből, hogy a második az első kiterjesztett változata.

Nekem a Kis katonai szlengszótár tetszett, de az nem a negatívumokról ír, hanem a seregben összegyűjtött kifejezésekről, mondásokról. Kedvencem egy előfelvételis egyetemisták által feljegyzett mondat, amit egy tiszthelyettestől hallottak:

"Én nem vagyok egy volumen, de hogy maguk szívni fognak, az rizikó."

2023. jún. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!