Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az egykori sorkatonák közül...

Az egykori sorkatonák közül legtöbben miért büszkék arra, hogy a másikat szívathatták?

Figyelt kérdés
"Diadalt" ülni a gyengébb felett, pedig egyáltalán nem férfias viselkedés. Vagy annak tartják?
2023. szept. 26. 13:05
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
30, de értem, leszánalmasoztál, mert nekem pozitív irányba hatott ki minden pofáraesés a későbbi életemben.
2023. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Hopp-hopp.


Szerintem másképp ítéljük meg ezeket 31-es. Szerinted ezeknek a "pofáraeséseknek" nevelő célzatuk is lehet. Szerintem meg ilyen mértékű durva beavatkozásokra egyáltalán nincs szükség, legalábbis semmi nem mutatja ki, hogy ezekkel bármit is el lehetne érni. Általánosságban biztosan nem igaz. Nálam például kiverné nagyon a biztosítékot és ellenkező hatást érne el vele. Például ha valaki engem szívatna úgy, hogy emberi méltóságomban is megalázna, hát én is viszonoznám neki, és addig verném, amíg... Mondom ezt úgy, hogy egyébként békés ember vagyok. De amikor valaki egy nála gyengébbet aláz, azt nem igazán értem. Nem avatkozok közbe, mert semmi közöm hozzá, ő dolguk meg lehet én húznám a rövidebbet, de számomra ez akkor is szánalmas viselkedés.

2023. okt. 6. 13:27
 33/46 A kérdező kommentje:
Ezt is igazítsuk kicsit az eredeti témához. Ugye a katonaságnál a parancsot egyértelműen, határozottan kell kiadni. De ez a közvélekedéssel ellentétben nem azt jelenti, hogy a komplexusos gyökér őrmesterecske vadállat módjára üvöltözzön, hanem érthető határozott hangon elmondja az alárendelteknek. Szóval lehet ezt úgy is végezni, hogy a másiknak megadod a tiszteletet. Én itt most kifejezetten ezeket a túlkapásokat kárhoztatom.
2023. okt. 6. 13:40
 34/46 anonim ***** válasza:

mert volt egy csomó kötchög,akik ott tudták kiélni magukat.

Nem feltétlen kellett ezt csinálni.És nem is mindenki vett részt az ilyen szivatásokban.

Emlékszem mikor megérkeztünk éjszaka,előbúkant néhány barom ,vigyorogva vödrökkel és a folyosóba ,wc be beöntötték a vizet.Széttörtek 3 4 súrolószert amit szétszórtak és bejelentették hogy ma tisztítani kell és fényezni a folyosót,wc t és éppen mi vagyunk sorosak!!


Mikor öreg baka voltam nem tettem ezt az újjakkal.Tudtam hogy milyen xar érzés ,mikor egy teljesen idegen helyen találod magad és semmit se tudsz.

2023. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
Mert van az az embertípus, aki 0 értékkel bír, se nem erős, se nem okos, érzelmileg is 0, az egyetlen amit fel tud mutatni, ha valakibe belerúghat. A kommentelők között is megjelent itt jópár ilyen. A legnagyobb sikerük, hogy iskolában, katonaságban vagy máshol megszivattak olyat, akik nem tudtak védekezni, mert ellenük fordult a közhangulat.
2023. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Mert van eszük
2023. nov. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

"Én 90 körül pl. koleszos voltam, minket már nem szivattak, mint a korábbiakat(nem is kicsit).

Az utánnunk jövéknél meg már kirúgés is járt szivatásért."


A honvédségnél meg börtön. Ahogy az első írja, ott ilyet nem lehetett megcsinálni. A civil életben pl egy kollégiumban még elment az ilyesmi, de a hadsereg nem tűrte, ott úgy csukták le mint a szél.

2023. nov. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

37. Ok, de mit jelentett mondjuk a 80-as években, hogy szívatás? Ráparancsoltak az emberre, hogy takarítsa fel a "végtelen" nagy folyosót vagy WC-t, és a végén mondjuk nem fogadták el az eredményt és még jobban kitakaríttattak vele? Mert nekem ilyeneket mondtak, hogy szívatás.



Ha valaki ezért panaszol, szerintem kiröhögték volna.

2023. nov. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
38-as, ettől nyilván durvábbak is voltak, de pl. te ezt szívesen megcsináltad volna, ahelyett, hogy a pofájába löttyintetted volna a felmosóvizet aki "megkért" erre?
2023. nov. 15. 12:05
 40/46 A kérdező kommentje:
Öreg katonának meg semmiféle joga nem volt parancsolgatni, csak játszották az "eszüket", azt gondolták bármiféle tekintélyük van. Lett is volna a pofájába öntött felmosóvízzel, azt' akkor én is egy jót röhögtem volna az állatján.
2023. nov. 15. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!