Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az egykori sorkatonák közül...

Az egykori sorkatonák közül legtöbben miért büszkék arra, hogy a másikat szívathatták?

Figyelt kérdés
"Diadalt" ülni a gyengébb felett, pedig egyáltalán nem férfias viselkedés. Vagy annak tartják?
2023. szept. 26. 13:05
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

39, nyilván nem szívesen csináltam volna, és szívatásnak éreztem volna, de ha ezért panaszkodtam volna(már ha lettem volna katona), egyrészt kiröhögnek, másrészt ha azt teszem amit mondasz, azzal büntethetővé teszem magam alapból. Másrészt lehet kekeckedni, úgyis fognak találni indokot, hogy a végén én szívjam meg.


Ez pont olyan, hogy kekeckedsz feleslegesen rendőrrel, ha igazoltat? Pedig jogod lenne kérni az ő igazolványát, mert honnan tudod, hogy nem álrendőr. De a legtöbben nem kekeckednek, mert akkor úgyis talál "valamit".

2023. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Miért lettél volna ezért büntethető? Viszonozod a szívatást. Ezért sehol nem jár büntetés. Amúgy is történtek ilyen esetek bőven.


Hát a rendőr az először is köszön és saját magát igazolja, mielőtt szolgálatba helyezi magát, ráadásul a munkáját végzi, tehát nem párhuzamos példa amit írtál. A szívató meg nem a munkáját végezte, csak örömködött az általa gyengébbnek vélt valaki "megtörésén". Nagyon nem ugyanaz. Igaz, a rendőrök is arcoskodnak időnként, de ők az állásukkal is játszhatnak ekkor.

2023. nov. 15. 12:48
 43/46 anonim ***** válasza:

"Öreg katonának meg semmiféle joga nem volt parancsolgatni"


Ez igaz, de akinek volt joga, azok közt is volt rendesen seggfej.

Engem csak soroztak többször is, ott is ilyen ritka seggarc alkeszok hőbörögtek, viszont az utolsó sorozásomon, mielőtt az egész megszűnt, egy nagyon kedves, udvarias tiszt volt, és még vissza is kérdezett, hogy ez így jó lesz-e, hogy nem a világ végére küld, illetve, ha nem sikeról a fősuli, akkor is szakmában helyezne el. Ez egy kellemes csalódás volt.


Korábban meg ezt mesélték:

-Fejár megyei? Megy debrecenbe. Jó lesz?

-Hát az jó messze van. Közelebb nincs hely?

- AZT NEM MAGA DÖNTI EL!

2023. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

"Hát a rendőr az először is köszön és saját magát igazolja, mielőtt szolgálatba helyezi magát, ráadásul a munkáját végzi, tehát nem párhuzamos példa amit írtál."


Akkor még nem sok dolgod volt rendőrrel.

"Jó napot kívánok, Kovács János törzszászlós vagyok."

Ez nem igazolás. Mondani az álruhás rablók is mondhatnak bármit.

Kéred az igazolványát, akkor igazolja magát.


De maradjunk annyiban, hogy szinte sosem igazolják magukat. Sőt, egy ideje németeknál álek, itt köztudottan normálisabb rendőrök vannak, itt is csak bemutatkozik, és elég kirívó, ha valaki vissza kérdez, hogy "akkor én is kérném az ön igazolványát".


"Miért lettél volna ezért büntethető? Viszonozod a szívatást."

A tettlegesség mindig büntethető.


"Igaz, a rendőrök is arcoskodnak időnként, de ők az állásukkal is játszhatnak ekkor."

Az nem arcoskodás, ha kicsit jobban megnézik, hogy minden rendben van-e a kocsival. Ezért még egy rendőrt sem rúgtak ki.

2023. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Sokszor nem, csak egyszer közvetve, mint utas, kellett igazolnom magam. De az egy elég szabálykövető rendőr volt, mert azonosító számmal és igazolvánnyal is igazolta magát, és mindent alaposan át is nézett. De ez volt a dolguk, ami után utunkra engedtek. Nem is erre gondoltam hogy "arcoskodás", de azért léteznek rendőri túlkapások.


"A tettlegesség mindig büntethető."


Ha van(nak) rá hiteles tanú(k), hogy az tényleg úgy történt. Ha csak ketten voltunk, én is mondhatom, hogy az nem is úgy volt... Azért előfordult olykor, hogy a szívatóra visszaszálltak bizonyos dolgok...

2023. nov. 15. 13:27
 46/46 anonim ***** válasza:

"Ha van(nak) rá hiteles tanú(k), hogy az tényleg úgy történt. "


Ez így van. 8 napon belül gyógyuló sérülésnál is volt olyan, a delikvenc "biztos megbotlott".

2023. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!