Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Támogatnátok a sorkatonaság...

Támogatnátok a sorkatonaság bevezetését?

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 16:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem, marhaság. Abban az értelemben meg pláne, ahogyan ez létezett.
2023. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
16%
Igen. "Az életre nevelés fontos színhelye" volt a parancsnokunk szerint. Itt tanultad volna meg, hogy vesd be az ágyad. Ne anukára hagyd. Végezd el a dolgod rendesen. Ismerd mega becsületet, hogy felelsz másokért, hogy csapatban dolgozz. Ma már a fiatalok ezt nem tudják. Sírnak is a mérnökök [link]
2023. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Mondjuk a fiatalok ha csak ennyit nem tudnának...
2023. nov. 3. 16:37
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
# Valóban rendkívül fontos megtanulni ágyat bevetni. Ennél már csak az a fontosabb, hogy meg kell tanulni nem-gondolkodni és parancsra várni.
2023. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
16%
tomágatotm seso votlam aynira rézseg mint kakorban
2023. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
14%

A mai vezetők 40 százaléka szerint a Z generáció nem alkalmas a munkavégzésre, írja a Business Insider. [link]


A sorkatonaság készített volna fel az életre. Amit anyuka nem akart lekenni, mert a pici fia voltál, ha visszapo*ztál, amikor rádszolt hogy vesd be az ágyad, azt a honvédsgénél az őrvezető meadta. Voltak cseszegetések, de a normális heteroszeiuális embereknél ez természetes. Az életre így lehetett felkészülni. Olyan mint a vakcina. Abban is legyengített kórokozók vannak, mégis megvéd a dögvésztől. Mert felkészülsz rá. Az hogy a hasad megakanalazták, ha lusta voltál és miattad kapott a körlet büntit ugyanúgy a természetes fejlődés, emberré érés folyamata volt. Csak ezt ma már elfelejtik. Ma a fiatalokkal tervei vannak a háttérhatalomnak. Be kell őket hülyíteni, hogy rákössék maguk az MI-re. A lényeg, hogy saját magad hozd meg a döntést, hogy az ördög játékszerérére kösd magad, ami a virtuális valóság. És onnantól már elveszted a leleked és csak egy zombi gép leszel az algortimusok hálójában.

2023. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
16:42: a szöveged alapján roppant sikeres életed lehet...
2023. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Az emberi világ szinte minden területe olyan szinten komplikált már, hogy folyamatosan képzett szakemberek tudják csak eredményesen működtetni. Régen Géza bácsi nekiállhatott a garázs előtt az akkori járgányát bütykölni, de egy mai autónál már biztosan beletörne a bicskája a feladatba.

Ugyanez igaz a hadászatra is. Hivatásos katonákból kell a hadsereget felépíteni, és őket is állandó jelleggel gyakorlatoztatni fizikailag és a technológia ismeretének szempontjából egyaránt. Hiába kap alapkiképzést pár hónapig, esetleg egy évig egy vízvezetékszerelő, ha beüt a háború, aznap hal majd meg amikor először bevetik. Talán egy olyan ellenség öli meg, aki ezer kilométerrel odébb egy képernyő előtt ülve egy drónt irányít.

A fiatalokat ágyat bevetni meg tanítsa meg a kedves anyuka, berúgni és a kummantást kitanulni jók a kortársak, az egyszerre jobbra fordulás ismerete meg majd akkor jön jól, ha ismét lándzsákkal vívják a csatákat. A sorkatona sosem volt katona, ahogy az sem tűzoltó, akinek megmutatják, hogy mi az a poroltó.

2023. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
76%

Nem.


Az ilyen "megtanít" az életre szövegek egy nettó baromság.


Amikor megnézem az idősebbeket, akik voltak sorkatonák, nem látok mást csak azt, hogy mind akkor szoktak rá a dohányzásra, akkor lettek alkoholfüggők és semmi mást nem csináltak csak full értelmetlen feladatokat csináltak pl rakd sorba a dobozokat, majd bontsd szét, majd megint sorba stb. Semmi értelme nincs, a funkciója csak az volt, hogy megtanítson szófogadó birkaként viselkedni, hogy az állambácsi engedelmes kis báránykájává neveljen.


Pl vegyünk engem. Sosem voltam sorkatona (26 vagyok). Viszont már 15 évesen kikerültem otthonról, már 18 éves korom óta saját magamra főzök-mosok takarítok stb. Kb 23-24 éves koromra meg már full egyedül tartom el magam. Saját magamtól lejárok gyúrni rendszeresen, boxra is jártam és grapplingra is és megtanultam fegyvereket használni, elmondhatom, hogy komolyabb szintű céllövész ismereteim vannak (kisebb kaliberrel képes vagyok 25 méterre 2-3 cm pontossággal lőni, 9 mm-vel pedig 15 méteren belül kevesebb mint 10 cm tévedéssel). Most ha lettem volna sorkatona, akkor egy buta gondolkodástól mentes alkesz láncdohányos lennék.


Pont ezért ellenzem a sorkatonaságot és helyezek nagy hangsúlyt a sportokra és a felfegyverkezésre. Hogy amikor majd az allambácsi engedelmes kis birkái civilekre fognak rontani, mert valami politikus épp azt adta ki nekik utasításba, akkor én igenis fegyveresen is ellenállni fogok majd.

2023. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 qkker1 ***** válasza:
91%

"Az ilyen "megtanít" az életre szövegek egy nettó baromság."


Így van, csak a sok kisebbségi komplexusos tisztes "élvezkedett", de semmire nem tanított meg, csak elvett /nekem/ 1,5 évet az életemből.

2023. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!