Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik háborúellenesek és...

Akik háborúellenesek és béketárgyalásokat szeretnének az ukrajnai háború megoldására, azok mivel indokolják ezt, mi értelme lenne szerintük?

Figyelt kérdés

Oroszország mindig azt hangsúlyozza, hogy ragaszkodnak a célkitűzéseikhez, mindenáron meg fogják valósítani: Donbasz "felszabadítása", Ukrajna demilitarizálása, nácimentesítés...

A gyakorlatban ez azt jelentené, hogy Ukrajnának le kell mondani végleg a Krímről és a Donbaszról, alkotmánymódosítást kellene végrehajtani az ország semlegessége érdekében, lemondani a NATO csatlakozásról, korlátozni kellene a hadsereg, katonák, harckocsik számát, rakétáik hatótávolságát. A nácimentesítés meg valószínűleg azt jelentené, hogy a nacionalista ukrán kormány helyébe egy oroszbarát vezetést szeretne tenni Moszkva vagy legalábbis egy oroszokkal nem ellenséges rezsimet kialakítani, amely például biztosítaná az orosz kisebbség jogait, szabad orosz nyelvhasználatot az oktatásban, közigazgatásban és lemondanának az erőszakos asszimilációs törekvésekről.


Ukrajna is ragaszkodik a háborús célkitűzései eléréséhez.

Az orosz hadsereg kiszorítása. Visszaállítani a 2014 előtti határokat, az elszakított területek Kijev alá rendelése. Katonai erővel, igazgatással letörni az ukránellenes erőket, szeparatizmust a Krímen és a Donbaszban. Területi autonómiáról, föderalizációról szó sem lehet, a cél az etnikailag tiszta, homogén, minél inkább oroszmentes, központosított, egységes ukrán nemzetállam megteremtése. Oroszországnak 500 milliárd dollár háborús jóvátételt kell fizetnie Ukrajnának az agresszió miatt. A háború után az orosz agresszorokat, háborús bűnösöket Hágában kell elszámoltatni. Ukrajna védelmi garanciákat kap, csatlakozik a NATO-hoz és a jövőben már nem fenyegetheti Oroszország. Az EU, NATO is támogatja Ukrajnát ezekben a törekvésekben.


A két elképzelés között semmi átfedést nem lehet találni, kialakítani, nem látszik semmi esély a megegyezésre, békekötésre, kompromisszumkészségre.



márc. 14. 00:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
28%
Értem. Akkor gondolom nagyon elítéled Putyint azért, hogy ennyi fiatal életét teszi tönkre, illetve kockára.
márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 Jeffrey Spender ***** válasza:
80%

# 71-es


A háború az 2014 óta van, nem 2022 óta.


Teljesen rossz válasz volt Putyin részéről a villámháborús kísérlet, amivel próbálkozott 2022-ben, de attól még lehet vizsgálni, mi vezetett idáig, továbbá anélkül is elértük volna ezt az eszkalációt.

márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
79%

71, te tényleg nem érted az életet, szólamok, szavak, eszmék, a 70-es elmondta a lényeget.

A sok uszitó, mint azok a lett meg litvan pics@k, meg a lengyel félkegyelmű elmebajos külûgyminiszter, ha bezzeg a fronton lenne, akkor is ilyen könnyen vernék a sok gyűlöleti szólamot. Putyin? Hibás döntést hozott, de ott voltak a korrekciós lehetőségek Istanbulban, de a kócos megakadályozta. Ha az orosz agreszor, mert az, akkor mivel jár jobban a világ, ha az agresszornál mi még nagyobb agreszorok leszünk?

Ez nem tatárjárás, ott igen megvédem magam, ez a világ ura közötti keszámolás, amit nem ők egymáson végeznek el. Aoropo, van gyereked?

márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
40%
Engem az érdekel (attól a hozzászólótól, aki járt már meg harcokat, de persze a többi kapitulációpárti is megválaszolhatja), hogy akkor a nemzeti ünnepeinket/megemlékezéseinket mint 1848-at, vagy 1956-ot, azt hogyan éled meg? Ott is ugyanaz a szituáció volt, nagyhatalmak ellen való küzdelem önmagunkban. És ezeket az eseményeket nemzettudatunk és igazságérzetünk részévé tettük. Mindkét eseményt értelmetlen hülyeségnek éled meg ilyenkor? Ez milyen viszonyban áll a nemzettudatottal? Nem provokációnak szánom a kérdést, hanem meg szeretném érteni, hogy az "élet mindenek felett" hozzáállást történelmileg is kivetíted-e? És ha nem, miért nem? És csupán az életben maradást lehet-e békének nevezni?
márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 Jeffrey Spender ***** válasza:
67%

# 74-es



1848-hoz és 1956-hoz melyik évszámot akarod hasonlítani ? 2014-et ? Vagy 2022-őt ?

márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
53%

"1848-hoz és 1956-hoz melyik évszámot akarod hasonlítani ? 2014-et ? Vagy 2022-őt ?"

Inkább 2022-től, de egyébként kifejtheted mi a lényeges különbség. Nem arra pályázok, hogy a történelmi események minden tényezőjét próbáljuk társítani, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy mit hívhatunk békének, annak szemszögéből hogyan tekinthetünk a saját nemzeti tragédiánkra és hogy ez nem-e ellentmondásos.

Engem rettenetesen zavar, hogy míg idehaza folyamatosan nemzeti színekben páváskodunk, a szuverenitást és nemzeti önrendelkezést állítjuk piedesztálra és nem is olyan régen még (10-20 év távlatán belül) azt mondtuk, hogy ezek a jogok kijárnak Grúziának és Ukrajnának is, addig most azt mondjuk, hogy ezek a számunkra kedves értékek nem járnak Ukrajnának, csakmert nem hisszük, hogy nyerni is fognak. Értem, hogy ez politika, de az indivítum szintjén ez hogy csapódik le és hogy teszi történelmi kontextusba? Ezt akarom jobban megérteni, ha sikerült kifejeznem magam.

márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 Jeffrey Spender ***** válasza:

Hát pedig ez a cirkusz 2014-ben kezdődött, nem 2022-ben.


Nem akarok hülyét kérdezni, de megkérdezem, miért csak 2022-től van időszámítás ? Én elmondhatom, hogy már 2014 óta követem a háborút, mármint azóta van tudomásom róla, az más dolog, hogy akkor én is legyintettem rá, befagyott állóháborúnak könyveltem el.


Amúgy normálisan válaszolva, 1848-ban, és 1956-ban a nép kelt fel a megszállók ellen.


2022-ben nem volt semmilyen megszállás Ukrajnában, nem az ukránok keltek fel az oroszok ellen, hanem az orosz politika rendelt el villámháborús műveletet Ukrajna ellen.


És ez a villámháborús művelet az részben sikeres, részben kudarcos volt.


Herszon és Zaporozsje oblasztyok, amik a Krímmel szomszédosak, azok nagyon minimális ellenállással estek el, ami mind az Ukrán Kormányt, mind a Nyugatot meglepte. Ez a kettő egyből azt kiáltotta, hogy az Ukrán Déli Katonai Körzet is tele van árulókkal, meg orosz ügynökökkel. Hát szerintem nehéz mindent az ügynökökre fogni.


Ellenben Kijevben ott dúlt immáron 8. éve az ukrán nacionalizmus, és ott sikeresen ellen is álltak.


Amúgy az ukrán önrendelkezés része a szélsőjobboldali mozgalmak állami megtűrése ?



[link]

márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
0%

Van itt egy harcedzett férfi, aki arról papol, hogy a függetlenség, szabadság es szuverenitás végső soron nem érdekes, csak az egyén túlélése számít, ha kell, akkor olyan közegben, ami nem optimális, de mégiscsak élet.


Ezért kérdeztem tőle, hogy akkor Putyint nagyon elítéli-e amiatt, hogy olyan magasztos célok, mint az egypólusú nyugati dominancia megtörése, hadba vezeti Oroszország fiataljait.


A választ továbbra is várom. Ki bírja vajon mondani, hogy elítéli Putyint, mert nem képes megalkudni az orosz fiatalok élete védelmében?

márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 Jeffrey Spender ***** válasza:

Én az oroszok helyében nem indítottam volna semmilyen villámháborút 2022-ben.


Védelemből is tudtam volna tartani a Krímet, a kulcs annyi, hogy át kellett volna állniuk hadigazdálkodásra.

márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!