Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mindig az volt/lesz általános...

Mindig az volt/lesz általános a történelem egész menete folyamán, hogy a támadók mindig nagyobb veszteséget szenvednek el, mint a védők?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez azert nincs mindig igy... ha a tamado nyer, nekik jo, ha a vedok nyernek akkor nekik jo...nem??
2011. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem, pont, hogy fordítva van, a második világháború utáni időkben az lett a tendencia, hogy egy offenzíva általában megállíthatatlan. Ma már sokkal elővigyázatosabban szerveznek meg minden támadást, gondos tervezéssel és előkészítéssel. általában a támadó félnek többszörös túlerőt kell biztosítaniuk a siker érdekében. Megnézheted pl. az 1995-ös újévi ostromot (orosz-csecsen háború), ahol a kritikán aluli szervezés, és botrányosan magas orosz veszteségek ellenére is jóval több volt a csecsen fegyveres áldozatok száma, hiába volt a csecsenek védelme példásan megszervezve. Vagy felhozhatnám például a 2003-as iraki bevonulást, vagy az orosz-grúz háborút (itt az orosz hadjáratre gondolok, és nem a grúzok dél-oszétiai bevonulására).
2011. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 fegyvernepper ***** válasza:
59%
Mert a védők álltalában jól kihasználták az általuk jól ismert terep adottságait... pl: szovjet-finn háboru
2011. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert a támadóknak kell mindíg ellenséges területeken operálni amit nem ismer és nem mindíg egyszerű lásd pl az előttem szóló is írta szovjet-finn háború, de ide lehet még sorolni a Vörös Hadsereg hadjáratát a Wermacht ellen és Napóleon orosz hadjárata is ide tartozik, de még rengeteg példa van. Viszont sztem ez nem általános mert bőven akadtak példák ennek ellenkezőjére pl Walter álltal említett Iraki hadjárat, de itt is rengeteg van példának, de sztem ez előzőből több van.
2011. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%, én pont arról beszélek, hogy eddig így volt, mint Napóleonnál, vagy a Csendes-Óceánon a japán-amerikai harcoknál ahogy a Kérdező mondja, de a Második Világháború után ez az egész megfordult. Ma már általában a védők szenvedik a nagyobb veszteségeket és általában elbuknak. Persze ellenpélda is van pl. Arab-Izraeli Háborúk.
2011. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen Walter igazad van és én nem vitatkozni akarok ezen csak azt, hogy a történelem folyamán bőven akadt mindkettőre példa.
2011. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem volt, nincs, és nem is lesz ilyen szabály. Vannak adottságok, amelyek a támadónak kedveznek, vannak, amelyek a védőnek. Konkrét esettől függ, hogy összességében melyik lesz előnyös helyzetben.
2011. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!