Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hivatásos katonaság Magyarorsz...

Hivatásos katonaság Magyarországon? ! Mennyi zsoldot kapnak? Hogy lehet eljutni odáig hogy háborús övezetbe küldjenek békefenntartónak?

Figyelt kérdés
vagy ahhoz máshova kell jelentkezni?
2009. febr. 3. 22:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
esetleg valakinek valami tapasztalat?
2009. febr. 3. 22:30
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

[link]

Toborzás, hadkiegészités. Minden kérdésedre választ kapsz. Sok sikert!

2009. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszadót ne kövesd. Én katona vagyok, és tudom mi megy a toborzó irodákban. Amit ott hallassz, azt oszd el kettővel, vonj belőle gyököt, majd kerekíts lefelé, és meglesz a végeredmény.


Itt a honvédelemről szóló törvény. Szerintem ha katona akarsz lenni, érdemes végigolvasni:


[link]


Benne van az illetményről is egy rész.


- Ha egyszerű katona akarsz lenni, akkor szerződésesnek kell menned. Itt megcsinálod a felvételit (fizikai/pszichikai/egészségügyi alkalmasság), majd elkezded az alapkiképzést (most épp Szentendrén). Utána kerülsz az alakulatodhoz (általában a lakhely közelében jelölik ki, de vannak eltérések. Onnan idővel az alakulattól vagy egyénileg pályázhatsz külszolgálatra, vagy ha az alegységed megy, akkor neked is jó esélyed van kijutni.


- Ha magasabb beosztásra vágysz (mert pl. úgy érzed, hogy embereket tudsz vezetni), akkor a tiszti főiskolát javaslom számodra.


[link]


(A reklámszövegnek meg a nagy toborzódumának ne dőlj be sehol! AZ csak a látszat. Inkább kérdezz meg csapatnál szolgáló katonákat - különböző rendfokozati kategóriákban - hogy mi a véleményük.)


Amúgy illetményként egy kezdő katona nem sokkal kap többet, mint a minimálbér. A legénységi állomány általában 70-80ezer körül keres netto. (Toborzóirodákban nagyvonalúan elfelejtik megemlíteni, hogy az említett bér brutto. De néha hazudnak is.)

Tiszthelyettesként 90-120 körül van (a 120-at úgy 10-20 év szolgálat után; ha eljutsz addig). Tisztként 100 és afölött; attól függően, hogy mennyire jutott előre. (Ha valaki jó teljesít, akkkor a 4 éves fősuli után már 4-5 évvel lehet századparancsnok. Az úgy 200 körül kap. Viszont ezért szó szerint vért izzad; nem kis felelősség.)


Külszolgálat esetén jóval nagyobb a lóvé, bár más nemzetek katonáihoz (románok, lettek, litvánok, szlovének) képest még így is kevesebb. A Balkánon nagyjából 1000 euró körül havonta egy legénységi állományúnak (de ebben nem vagyok egyáltalán biztos). Afganisztán jobban fizet, de rizikósabb is. Ciprus és Sína kevésbé, bár könnyebb is (de protekció kell az utóbbi két helyhez - főleg Ciprushoz.)


Csak okosan. És ne lepődj meg, ha nem azt kapod, amire számítasz.

2009. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a kimerítő választ! elolvasom a linkeket is aztán átgondolom:)
2009. febr. 4. 10:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Exbarátom 6 hnapig volt macedónban és másfél millát kapott érte plusz itthon kapta minden hónapban azt a 70ezer ft havi fizut.
2009. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én is valami ilyesmit szeretnék amit az utolsó válaszoló írt
2009. febr. 4. 18:24
 7/14 csiber ***** válasza:
100%
ja, de mi a rendfokozata? biztos nem örmester..
2009. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmilyen rendfokozata nem volt! Egyszerű mezei katona semmi több!
2009. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 csiber ***** válasza:
Azigen :)
2009. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Miért, milyen értelemben lepődik meg az ember?...mármint hogy ne csodálkozzak ha nem azt kapom amire számítok.
2012. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!