Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha megtámadná valamelyik...

Ha megtámadná valamelyik ország Magyarországot beállnál a hadseregbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 10:01
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem mondtam, hogy nincs szükség kiképzésre csak annyit állítottam, hogy hadköteles vagy bizonyítás: [link]

"A békeidőre vonatkozó sorkatonai szolgálat eltörlésével a hadkötelesség nem szűnt meg, ennek ellenére az államnak jelenleg nincs elegendő és naprakész információja a hadkötelesekről, mert ehhez nem állnak rendelkezésre megfelelő nyilvántartások"

És nem állítottam, hogy nem szopás, ha nincsenek kiképezve a hadkötelesek. Ha nincs meg az alaperőnléted az meg egyéni szociális probléma nem csak a hadseregbe kell, hanem az egészséges élethez is.

2011. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
69%
Így igaz, van hadkötelezettség, így nagy valószínűséggel tetszik, nem tetszik, be kellene lépni a hadseregbe, bár őszintén szólva nem tudom, hogy a NATO-nál léteznek-e szabályozások ezzel kapcsolatban, amik esetleg felülírják az itthoni rendelkezéseket.
2011. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha Magyarországot MEGTÁMADNÁK én védeném a HAZÁM.
2011. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
63%

"Minek kellett akkor régen a kötelezően sorkatonának lenni ha hadköteles mindenki. Régi időkben minek fordítottak pénzt és energiát az emberek kiképzésére ha semmi szükség rá?

Jó is lenne ha csak ugy behívnák az embereket harcolni minden kiképzés nélkül én sajna még a kötélen sem tudok felmászni nem hogy lőni."


Nyugodj meg megkapnád a kiképzést. És hogy régebben minek? Hogy ne akkor kelljen a kiképzéssel vesződni mikor már áll a bál. Ma már valamennyi támogatást a NATO -tól is kapnánk tehát némi időt nyernénk az újoncok kiképzésére. De azt nem képzeld el hogy a NATO fog neked, és helyetted megnyerni a háborút pl amerikai katonák élete és vére árán. Ők csak támogatást adnának amivel sokra nem igazán mennél egy honvédő háborúban.

2011. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
75%
30f vajdasági magyar vagyok,gárdista kiképzést kaptam a seregben.ha előzetes ok nélkül megtámadnák akár magyarországot,akár szerbiát de legfőképp vajdaságot,önként mennék megvédeni az említetteket.
2011. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
31%

Nem, eleve nem vagyok jó fizikai állapotban, egy szál izmom sincs, nem lenne értelme, meg nem azért növesztettem a hajam, hogy lekopaszítsanak. Sztem amúgyse találnának alkalmasnak. Ilyen ápolószerűségnek mennék max.

19/f

2011. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező kérdésére válaszolva pedig:


Valószínűleg nem örülnék neki. De nem az én döntésem lenne, hogy beállnék-e. A kategóriás lévén elsőként kapnám meg a behívóm.


És ami meglep az első hozzászóló. Az ilyen ember azt hiszi, hogy hadiállapotban a határok szabadon átjárhatóak minden ellenőrzés nélkül? Hogy mindenki ki be sétálgat a hátországba és át a frontvonalon? Bocs, hogy így kikeltem magamból a hozzászólás kapcsán, de az meg még abszurdabb, hogy neki a honvédelemről legelőször a dezertálás jut eszébe. És is félnék, mások is. De ez lenne az utolsó ami eszembe jutna.

2011. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
89%

"Nem, eleve nem vagyok jó fizikai állapotban, egy szál izmom sincs, nem lenne értelme, meg nem azért növesztettem a hajam, hogy lekopaszítsanak. Sztem amúgyse találnának alkalmasnak. Ilyen ápolószerűségnek mennék max. "


Az is több a semminél. Legalább nem a lelépés az első gondolatod. : ) Ha csak annyit tehetsz a hazádért hogy gyógyítasz, tedd meg:)

2011. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%

A válaszokat olvasva, látom elég sok szar ember van Magyarországon.

Én, ha nem hívnának be, akkor is önként jelentkeznék!!!

2011. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 BlackSword ***** válasza:
100%
Közvetlen módon nem, de közvetetten igen... Mivel műszaki végzettségem van inkább harctámogató egységeknél (logisztika, műszakiak, vegyvvédelem, híradós) egységbe mennék... Ami ugyanolyan fontos...
2011. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!