Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki szereti és tiszteli a...

Splash kérdése:

Aki szereti és tiszteli a katonaságot, az megtalálhatja a számítását a honvédségen belül? Egy leendő szerződéses katona.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, hogy mi a "számításod".

Hogyha arra számítassz, hogy masíroztatnak, futtatnak, kúsztatnak a sárban, macerálnak, ugráltatnak, és cserébe annyit sem keresel mint egy árúfeltöltő, vagy egy takarítónő, akkor meg fogod találni a számításodat.

2011. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hello Helmet!

Te Katona vagy,hogy efféle dolgokat írsz?

2011. febr. 11. 21:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Nálad ez összegben mit jelent?
2011. febr. 11. 21:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Helmet kérdése jó: Attól függ mi a számításod..? Honvédségen belül is igen sok dolgot lehet csinálni,sokan elvakultak/rosszul informáltak hogy a katonaság azok csak lőnek és háborúznak stb.A honvédségnél nemcsak lövészek vannak.

miccck25.

2011. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak általánosságban értettem.
2011. febr. 11. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katona, de a cégnél dolgozom, vannak barátaim, ismerőseim, van egy kis "bepillantásom" a dolgokba.

70-90 000 Forintos fizetésekért bokáztatják az embereket, annyit keresnek, amiből albérletet is csak többen összefogva is alig tudnak kivenni, Többségük bent él, bent lakik a laktanyában, és nem sok kilátásuk van az előrejutásra.

Nekem elég kilátástalannak tűnik. Sok a munkanélküliség elől menekülő vidéki fiatal, és az olyan ember, akinek más lehetősége nem volt.

Előnye, hogy az a kis fizetés mindig időben megjön, és teljes mértékben be vagy jelentve, minden valóban legálisan megy, a szabadságtól a táppénzig.

Ez a többség. A tisztesek, tiszthelyettesek helyzete nem sokkal jobb, csak a tiszteknek könnyebb valamivel.

A bérezés, és a munkakörülmények sok tényezőtől, (végzettség, beosztás, szolgálati hely, stb) függően változnak, ezeket kell számításba venni.

2011. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt azért hozzá kell tennem,hogy sokkal több lehetőséged/előnyöd van ha hivatásos vagy.Hamár az albérletet hozta fel Helmet, akkor a hivatásosoknak albérlet támogatás jár.Monjuk egy ht-s Őrm keres 80-100 e. Ftot emellé jár egy albérlet támogatás azért azzal már ugy el el lehet lenni.

Bár abban van valami,hogy sokan inkább csak "belemenekülnek" a honvédségbe..

2011. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg. Én is szeretem, csak már túlkoros vagyok.
2011. febr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

olvasd el és mindenre "fényderül"

2011. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valaki felhozta itt a hivatásos tiszthelyettes állományt...azt azért hozzá kell tenni,hogy min.10 év szolgálat és ftőrm rendfokozat kell hozzá,hogy kérvényezhesd,hogy átvegyenek ht-nak.Ehhez az esélyed 1:1000-hez.Miért csinálnának csak úgy valami jött-mentből tiszthelyettest,mikor a KPTSZI-ről folyamatosan érkeznek a kifejezetten erre kiképzett fiatal katonák?Zrínyi,Kptszi vagy protekció nélkül 99%,hogy senki maradsz....és olyan emberek IS ugráltatnak majd,akik jóformán a nevüket sem tudják leírni.
2011. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!