Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonaságról pár kérdés (? )

A katonaságról pár kérdés (? )

Figyelt kérdés
Ha jelentkezek hivatásosnak az alábbi feltételekkel, milyen esélyem van bekerülni, illetve utána milyen rendfokozatig juthatok el maximálisan, mennyi idő alatt és mekkora fizetésért? Informatikus diploma, angol középfokú és jó fizikum. Ja és milyen szakirányt kell választani, ha Budapesten vagy Szolnokon szeretnék lenni. Az értelmes válaszokat előre köszönöm! 21/F
2011. márc. 1. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Letöltöd azt a dokumentumot, ami az oldal alján van, ez egy nagyon hosszú leírás a feltételekről, benne van az is, hogy milyen végzettséggel, milyen rendfokozatot kaphatsz. amúgy hatalmas a túljelentkezés, a jelentkezéstől számítva 2-3 éb is lehet, mire szerződést kap valaki.
2011. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vzs ***** válasza:

hivatásos nem valószínű, hogy lehetsz, szerződéses leszel, 10 év után kérheted a ht állományba vételt(jelenlegi szabályozás)

ha diplomád van, lehetsz tiszt, de tényleg túljelentkezés van. fizu változó, de a civil szférához képest kevesebb.

2011. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen én is ismerem a hogyan lehetek szerződéses dokumentumot. vzs, nem a Zrínyin végeztem, hanem civil diplomám van, az nem gond? Úgy is lehet valaki tiszt/tiszthelyettes? Igen sajnos azt olvastam, hogy akár 1-2 vagy több évbe is telhet mire ténylegesen felvesznek.
2011. márc. 1. 18:32
 4/4 vzs ***** válasza:
az nem gond, hogy civil diplomád van, el fognak küldeni egy KVNR tanfolyamra, ha itt utánaolvasol, megtudod, ez konkrétan mit jelent
2011. márc. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!