Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Senkinek nem jutott még...

Pro Patria kérdése:

Senkinek nem jutott még eszébe, hogy Spartacus legvalószínűbben spártai lehetett? Hiszen erről árulkodik a neve. És a harcos jelleme.

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nekem nem jutott eszembe. De ha eszembe jutott volna sem én döntöm el.
2011. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Az teljesen közismert hogy Spartacus Thrák volt ezen nincs mit filózni.
2011. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a hivatalos állitás szerint trák volt. Biztos, hogy ez volt az eredti neve? Nem lehet olyan müvésznév:


Itt jönn úraim a régi Spárta egy harcosa Spartacus!! stb...


Persze az is lehet, hogy csupáncsak azért osztották be a trákok közé mert ez amolyan harcmodor volt mimt a kötött fogás a birkozásban. Trákoknak hosszú tört adtak pl a gladiátor harchoz.

2011. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Trák harcmodorral harcolt, de nem volt trák.

A neve meg valószínű, hogy művésznév.

2011. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

jaj ne már. hogy lehet ilyen következtetésre jutni


a románok se rómaiak.

2011. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Trák volt. Trákiában született és Trákiába akart hazamenni.

A Spartacus név pedig már hangzásából következően is latin. Vagyis kitalálhatnád, hogy a rómaiak adták neki, nyilván mert az általad is említett jelleméből nekik is ez jutott eszükbe és mert az eredeti trák nevét nem tudták megjegyezni, vagy akár kimondani sem.

De ettől függetlenül Spártához semmi köze.

2011. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy Spártai pedig megölte volna magát.
2011. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Nem. De te egy zseni vagy, hogy erre rájöttél, szerintem kapsából hozzád vág ezért a felfedezésért, egy ösztöndíjat az ELTE.
2011. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ő maga sosem állította, hogy trák lenne. Nem Trákiába, hanem Galliába akart menni. A történészek úgy gondolják, hogy azért hihették tráknak, mert azt a harcmodort osztották rá a gladiátoriskolában, ez nem jelenti, hogy az is lett volna. Nem tény, csak egy találgatás.
2011. máj. 20. 20:36
 10/14 doboszoli ***** válasza:
Hát ezen még nem gondolkodtam. De így, hogy kíváncsivá tettél....DD)
2011. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!