Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Újra bevezetik a sorkatonaságot?

Újra bevezetik a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 12. 00:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
"Az új alaptörvény tartalmazza a katonai szolgálati kötelezettséget, amely lehet fegyveres, vagy lelkiismereti ok miatt fegyvertelen katonai szolgálat is. Utóbbiakat azonban csak rendkívüli állapotban, vagy az Országgyűlés döntése szerint megelőző védelmi helyzetben lehetséges teljesíteni a jövőben is."
2011. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Véletlen rámentem az elküldésre.


Lesz önkéntes tartalékosi rendszer ami azt jeleni, hogy aki akar az önkéntes lesz és árvizeknél meg egyebeknél ki küldik zsákot pakolni.


"fegyveres, vagy lelkiismereti ok miatt fegyvertelen katonai szolgálat"

Ez azt jelenti, hogy csak "rendkívüli állapotban" vagy "megelőző védelmi helyzet". Tehát ha úgy látszik háború lesz akkor vagy amikor már kitör a háború akkor lesz kötelező a katonai szolgálat. Bár eddig is így volt.

2011. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Harmadikként az új, sarkalatos honvédségi törvényről határoznak. A törvény alapján újra lesz hadkötelezettség, ez egyelőre kimerül az adatszolgáltatásban, bejelentésben és megjelenésben, a sorkatonai szolgálatot nem állítják vissza. A törvény szerint ugyanakkor a honvédelmi miniszter rendeletben állapíthatja meg a behívásra tervezhető létszámot és a katonai szolgálat időtartamát. Katonai szolgálati kötelezettséget ugyanakkor csak az országgyűlés által már elrendelt megelőző védelmi helyzetben lehet teljesíteni."

[link]

2011. júl. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy szerintem nem is akarnák visszaállítani mert így is szar a gazdaság. Erre momentán nincs pénz. Ha lenne azt inkább az egészségügybe kellene rakni. Meg idén zároltak 20-30Milliárdot. a HM-től.
2011. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
csak nem!
2011. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 doboszoli ***** válasza:
21%

Ismertem én izomagyút, aki fekve nyomott X kg-ot, tudott Y fekvőtámaszt. Ám a szedett "turbófehérjék", vagy mik miatt a fütyije 6 centis volt, de az sem állt fel.

Ezekből milyen "férfiak" lesznek?

2011. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
55%
Szerintem jó lenne! Képzeljétek lézer janit-szíjártót-a kiképzésen . Jót röhögnénk ?
2011. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

A lázárjani meg a Szijjártó soha nem lesz katona még ha Parlamentet ostromolnák akkor sem.

Viszont jó lenne ha újra bevezetnék.

2011. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
"Szerintem jó lenne! Képzeljétek lézer janit-szíjártót-a kiképzésen . Jót röhögnénk?" Ki tudja? Én se kedvelem őket, mert aljas emberek, de egyik sincs 90 kiló felett.
2011. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 doboszoli ***** válasza:
Amire reagáltam, törölték, így a kommentem okafogyottá vált.
2011. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!