Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek volt értelme...

Szerintetek volt értelme megszüntetni a kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
ha jól emlékszem 3 hónap volt.
2010. nov. 17. 17:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem. Legalább tanult volna egy kis emberséget és tiszteletet a sok discopatkány meg bájgúnár.
2010. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
57%
Igen, volt. Minek? Semmi értelme. Letámadnak minket így se, úgy se tudunk védekezni. Csak a pénzt fogyasztotta az egész, és feleslegesen húzta az emberek életét. Le lehet pontozni, bármilyen militarista megteheti itt. De akkor vezessük be a sormérnökséget, így fair, nem?
2010. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
84%
És ha még jobban emlékeznél, akkor 3 év, majd 2 év, majd 18 hónap.... De egyiknek se volt semmi értelme, a magyar hadseregben kiképzésről szinte nem is lehetett beszélni, nevetséges ügyeletek, őrség, krumplipucolás! Ugyanaz volt, mint most a politika: Vizfejű bürokraták hintették a rizsát a kiskatonáknak :(
2010. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól emlékszem, 36 hónap volt a katona idő.
2010. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

Régen valóban 36 hónap volt.Aztán folyamatosan csökkent.


A megszüntetés előtt már lecsökkentették 3 hónapra.

2010. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Dymo ***** válasza:
90%
hagyjatok már ezzel,h majd tanulnának tisztelet. nem ott kell megtanulni,aki addigra nem sajátította el,az azután se fogja,max azt tanulja meg h nem pofázok vissza a felettesnek,mert megszivat.
2010. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
80%

18:15

Ezt jobb esetben a szülők is megtanítják, de ha nem, az iskolában úgyis tapasztalja majd. Ha ott se, akkor a munkahelyén.


Magyarul a sorkatonaságnak igazából egy csepp értelme sincs. Persze, szerzel barátokat, összekovácsolódtok, de ugyanúgy előfordul ez máshol is az életben.

2010. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
24%

" Le lehet pontozni, bármilyen militarista megteheti itt."


Megtörtént. És nem volt értelme megszűntetni.

2010. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
49%

Persze, majd a szülők meg az iskola meg a munkahely megtanítja a nagybetűs életbe kikerülő vadparasztot jómodorra...micsoda komoly visszatartó erejük van ezeknek...


A szülő napi 25 órát dolgozik a jelenlegi fizetések mellett hogy éhen ne dögöljön a család & ő maga, gyereknevelésre se energiája, se ideje. Maximum lezavar neki egy-két sallert, ha a gyerek az aktuális udvari szüneti sztárkáromkodást fújva jön haza a suliból, de ez minden.


Az iskola...meg lehet nézni, a tanároknak micsoda befolyásuk van a gyerekek viselkedésére. Magatartás egyes - összedől a világ. Aztán meg jön anyuka-apuka és az osztály szeme láttára veri péppé a tanárnőt.


A munkahelyen senki nem "neveli" az alkalmazottakat. Általában az ilyen neveletlen, bárdolatlan büdös tahókat fel se veszik a tehetősebb pozíciókban, maximum segédmunkásnak az M0 autósztráda árokásásához. Nem szarozik a melóhelyen senki azzal hogy a neveletlen tahókat megrendszabályozza. Kiadják kétheti bérüket és megmondják nekik hogy tűnés.


A sorkatonaság legalább némi komoly fegyelmező erő volt, mert hogy ezek nem azok, az 100%.

2010. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
71%

19:48

Pont erről beszéltem. Majd a munkahelyen megtanulják, hogy a főnökkel ne szórakozzanak, mert nem sokáig lesz állásuk.


Mellesleg mi közöd neked ahhoz, hogy más hogyan éli az életét? Valakinek az m0-ást is kell csinálnia, nemde?


Én meg mérnöknek tanulok, és nem voltam sorkatona. Na mi a fa.sz, én miért nem betonozok?


Aztán nekem ne húzza senki az életemből az időt az ugrabugrára, majd én eldöntöm, hogy mi akarok lenni, és a katonai cím nincs a listán még ideiglenesen se.

2010. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!