Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért kellett megszűntetni a...

Miért kellett megszűntetni a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Miért volt az takarékos, hogy egy minimális zsold, és koszt, kvártély ellenében volt az országnak egy jópár katonája, akik bármilyen helyzetben hadrafoghatóak voltak, nyugalmasabb időszakokban pedig ingyen karbantartották a laktanyákat, és a technikát.

Ma a szerződéses katonák fizetése sokszorosa egy sorkatona zsoldjának, miközben csak napi nyolc órát dolgozik, a laktanyákban minden karbantartásra, de még a takarításra is külön cégek szerződtek, és mégis rettenetesen lepukkantak a laktanyáink. Az őrzést megint külön cég végzi, jópénzért.

Nem beszélve arról, hogy a technikai korszerűsítés sem indokolta a váltást, mert ugyanaz a múzeumi felszerelés van szolgálatban (néhány dologtól eltekintve), amit régebben is a hivatásos katonák üzemeltettek.


2011. szept. 18. 18:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
60%
Mert fölösleges.
2011. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Ucsiha Madara ***** válasza:
70%
Szerintem tényleg hülyeség olt megszüntetni, azok miatt amiket leírták, és egyébként sem ártana a fiataloknak 1-2 év katonaság, csak hogy legyen tartásuk.
2011. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
54%

Azért mert a legaktívabb korosztályt vonta ki a forgalomból egy értelmetlenebb rövid időre.

Vagy azért mert nem etikus embereket belekényszeríteni egy olyan szigorú függelmi rendszerbe, mint a katonaság. (Tudom a végén már volt polgári szolgálat.)

De úgy is jön néhány ember, aki minden érdemi bizonyíték nélkül kijelenti, hogy a katonaság jellemformáló (Minden az, csak kérdés milyen irányba. Hallgass végig egy sztenderd katonatörténetblokkot. Sok felemelő pillanatról nem fognak beszámolni.) Pedig csak arról van szó, hogy ők már nem tudták elkerülni, hát akkor szívjon más is.

2011. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
35%

"Azért mert a legaktívabb korosztályt vonta ki a forgalomból egy értelmetlenebb rövid időre."


Igen ez a korosztály jelenleg is ki van vonva. Vagy munkanélküli, vagy pedig egyetemre jár, hogy azért mégse legyen munkanélküli.

2011. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
56%

"<covenant> válasza:


"Én is így látom, de akkor mért azt a köcsögöt pontoztátok fel aki azt írta fölösleges volt?"


Mert egy nyomi kis náci vagy."



covenant te meg cionista zsidó cigány szlovák román politikus ... megmagyaráznád nekem, hogy miért lenne náci amiatt a hozzászólás miatt?


A kérdésre válaszolva: szerintem marhaság volt megszüntetni azért is amiket a kérdező leírt és azért is, mert a fiatalokra szerintem simán ráfér az a pár hónap(én is fiatal vagyok ugy mondom ezt)

2011. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
12%

"megmagyaráznád nekem, hogy miért lenne náci amiatt a hozzászólás miatt? "


Mert az elsőt is ő írta.

2011. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
45%

Mert bizony tényleg felesleges. Lehet lepontozni, de így van.


Felesleges, elavult és sokba kerül. Akkor meg minek? Aki katonásdit akar játszani az előtt ott a lehetőség most is.


Arra elkölteni egy rakás pénzt, hogy teljesen feleslegesen vicc-katonának kiképezzék a fiatalokat...hát ez felesleges.


Mert a sorköteles honvédség csak amolyan vicc-katonákból állt a legvégére.

Rosszul képzett, semmire se jó, semmit se érő, nulla harcértékű talpasok gyülekezete.


Amúgy más szomszédos országokban is megszüntették ugyanezen okok miatt a sorkatonaságot.


Nem tudom ,hogy például a szlovákok rinyálnak-e emiatt, vagy ez csak a militáns magyarok hülyesége.


Arról nem is szólva, hogy két féle ember akar katonásdit.


Az első, a nosztalgiázó, aki volt katona és jaj de szép is volt katonának lenni, ott lettem férfi...legyen mindenki katona.


A másik, a CoD-on nevelkedett kis takony, aki azt hiszi olyan a háború mint egy vacak játékban. A kis nethuszár.

2011. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
sokba van.
2011. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
46%
Dantesnak teljesen igaza van. Másrészt meg minek belekényszeríteni valakit olyasmibe, amit nem is akar csinálni. Mit szólnál hozzá, ha téged meg bezavarnának a b*zibárba, mert valaki kitalálja, hogy az olyan hazafias?
2011. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de ez igazából akkor lenne megtakarítás, ha eladnák az összes használatlan laktanyát.

Jelenleg fizetik a katonákat havi minimum 90-100 000 Forintért, és ezenkívül kívül még fizetnek az őrzésért, a takarításért, a szemétgyűjtésért, a szakácsokért, mindenért fizetnek, miközben ezek a szerződéses katonák semmivel sem érnektöbbet, mint egy jól kiképzett sorállomány.

2011. szept. 18. 21:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!