Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a hivatásos és...

Mi a különbség a hivatásos és a szerződéses katona között? Van Magyarországon katonai középiskola?

Figyelt kérdés
Én most 14 vagyok idén kezdem az ált. 8adikot. és mindenképpen szeretnék katonai középiskolára menni . És ha valaki le tudná írni hogy ez az egész hogyan működik már a hivatásos katonáskodással kapcsolatban(a szerződésest már tudom).
2011. aug. 10. 20:48
1 2
 11/13 B~Way válasza:

Háát így 4 év után okosabb vagyok etéren :D

Nem csak az illető volt buta akit mondtam hanem akkor még én is :D


Hivatásos 2 féleképp lehetsz. Egyik (egyszerűbbik) ha egyenesen altiszti alapkikre mész. Onnan Őrmi-ként jössz ki alapból és hivatásosként.

Misszió,nem olvastam vissza a kommenteket így nem is tudom már miről jött szóba. Már 3 misszió van azóta mögöttem hogy felszereltem, ennek 5 éve, szerződéses vagyok.

Nem nagy kunszt kikerülni,pláne manapság. Ha lövész alegységhez kerülsz akkor nagy esélyed van rá hogy akaratod ellenére kivisznek :D

Nem 10-30% vagy mit írtam. 10-30% az esélye annak hogy ha jelentkezel (Mondjuk koszovóba) akkor NEM visznek ki.

Koszovóba szinte biztos kijutó vagy ha jelentkezel és vagy már OR-2 (Őrvezető),az 1 év a honvédségnél. KK-t nem igazán visznek ki.

Irak más tészta oda már tényleg nehezebb átjutni a rostán :D

2019. jún. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 B~Way válasza:
oupsz. Kimaradt a 2. módszer. Legénységiből tovább küldenek. De az a nehezebbik mert sokat kell várni :D
2019. jún. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A hivatásos meghatározatlan időre lép be a honvédség (vagy bármely fegyveres, vagy rendvédelmi szerv) kötelékébe. A szerződéses katona fix időre (3 év 5 év) szerződik, amit a lejártát követően meghosszabbíthat.

A katonaiskolák (legyen az tisztképző, vagy altisztképző) a jövendő hivatásos állomány felkészítésével foglalkoznak.

2020. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!