Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A meghibásodott Gripen pilótáj...

A meghibásodott Gripen pilótája megérdemelte a Hazáért kintüntetést?

Figyelt kérdés
Nincs háború aztán minden piti dologért már kitüntetést kell adni? Tényleg szép teljesítmény, hogy egy meghibásodott géppel leszállt, de ilyenekért kell kitüntetést adni?

2011. aug. 19. 07:20
1 2 3 4 5
 21/44 Pro Patria ***** válasza:
97%

Kitüntetést érdemelt, de mindjárt a legmagasabbat?

Ezek szerint ennél nagyobb hőstett nem is létezik?

Akkor mit fognak adni annak, aki egy háborúban lelő 20 ellenséges gépet?


A második világháborúban hány olyan eset volt, amikor egy pilóta kényszerleszállt? Kapott érte dicséretet, de nem a legmagasabb(!) katonai kitüntetést!


A baj az, hogy ezzel elveszik a kitüntetés értéke. Nem véletlenül találtak ki több fokozatot a jutalmazásban.

És ez a tett önmagában nem érdemli ki a legmagasabbat, mert vannak ennél nagyobb hőstettek is.

(Pl egy scud kilövőállomás megsemmisítése, amit épp egy városra irányoznak; egy terrorista gép lelövése; X számú ellenséges kép elpusztítása; bajtársak kimenekítése az ellenség területéről, stb.)

Ha egy ilyenért odaadják a legmagasabb kitüntetést, a fenti - nagyobb - hőstettekért mit adjanak?


A probléma tehát az, hogy nem tartottak fokozatot. Persze, nyilván a médiának ment ez a dolog...

2011. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek a 12:27-es válaszának írójával.


Mellesleg tegyük hozzá, hogy a hajtómű meghibásodott ami által eléggé csökkent annak az esélye, hogy gépet az pilóta uralma alatt tudja tartani.


Ebből adódóan persze, hogy katapult hangzik a legegyszerűbbnek , de menteni a menthetőt, ez utóbbi pedig sikerült a pilótáknak. :)

2011. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
44%
*pilótának
2011. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
67%
Miközben lehozta elrepült egy csomó település fölött és egy hajtóműhibás gép bármikor irányithatatlanná válhat. Csak háborús helyzetben kell mindenáron lehoznia mert akkor egy gép is számít. Ha mondjuk rázuhan egy gyéren lakott falura még az is nagyobb tragédia.
2011. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem írják, hogy mi baja volt a hajtóműnek? Az se mindegy...
2011. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem hivatástudattal járó hozzáállásnak kellene, hogy legyen, az ilyen mentalitás.

Eljutottunk odáig, hogy kitüntetéseket adunk azért, ami alapból feladata egy embernek.

Gondolom, mindent el kell követnie egy katonának azért, hogy a rábízott technikát a lehető legjobban megóvja, lehető legszakszerűbben kezelje...

Ehelyett kitüntetjük.

Kitüntetjük a rendőrt is, mert elfogja a bűnözőt.

Kitüntetjük az utcaseprőt, mert nem botlunk orra az utcán a ganéjba.

Kitüntetjük a politikust, mert méltóztatik bemenni egyáltalán a munkahelyére.

- És így tovább...

Jól élünk, - csak ezt "a többség nem veszi észre".

2011. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
59%

Most komolyan az itt a baj, hogy ezért kitüntetést kapott? Eljátszva a gondolattal, szerintem ez legyen a legkisebb probléma. Ez legalább annyira keltett itt felháborodást , mintha ez olyan rendszeres lenne, vagy mintha ez a kis ujjában lenne az embernek, mert hogy "Ez a minimum, alap dolog" . Lehet csak nekem tűnik nagy dolognak, mert én hülye vagyok a repüléshez, de szerintem azért még a pilóták között sincs két egyforma ember, ergó más talán katapultált volna, aztán csak találgathatunk ,hogy melyik hozzátartózókat nyársalt fel a gép, vagy esetleg rosszabb (?)


De valószínű, hogy én gondolom rosszul, mert a hadseregnek aztán még ez anyagi kárt sem jelentene, főleg egy több milliós gép.

2011. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Pro Patria ***** válasza:
88%

"...A gondjaimra bízott eszközöket és anyagi javakat megóvom..."


A honvédeskü.

2011. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
90%

Én egy percig sem vontam kétségbe hogy megérdemli.

Ugye az előírás szerint katapultálnia kellett volna.Nos vázolom mi lett volna ha nem sikerül neki lehoznia a gépet és ő is odavész:

A Honvédség széttárja a karját hogy katapultálnia kellett volna de nem tette.szal nem tehetünk róla hogy nem követte az előírást és hazárdírozott.a közvélemény meg kórusban lelúzerezte vola hogy mit akart hősködni meghogy biztos elment a józan esze ezért vállalta be a szinte esélytelent

2011. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem megérdemelte. Én úgy katapultáltam volna, mint a huzat. A önnön életünk többet ér egy sz.ros repülőgépnél.
2011. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!