Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek a 2. világháborúban...

A németek a 2. világháborúban megszálóként, vagy szövetségesként kezeltek minket?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanokról,hogy pl a Donkanyarnál hátunk mögött a németek előröl pedig az oroszok lőttek minket.


Vagy hogy amikor megszálltak több magyar nőt is megerőszakoltak.


Nem tudom mi igaz ezekből.


2011. okt. 18. 12:53
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Katonák szemszögéből nézve volt aki szövetségesnek tekintett minket és volt aki csak kényszerből harcolt velünk! A megerőszakolás meg emberfüggő! Háborúban és békeidőben is van és lesz!
2011. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
67%
Én amit hallottam (jórészt öregektől), az alapján az itt visszavonuló német csapatok nagyon barátságosan bántak a lakossággal, az erőszakoskodás inkább az oroszokra volt jellemző.
2011. okt. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:18


Ez már az után volt, hogy Horthy ki akart lépni a háborúból. Ezek után nem csoda hogy nem bíztak a hadseregben.

2011. okt. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
68%
Énis ezt hallottam nagyanyámtól h nagyon barátságosak voltak, kiöltözöttek elegánsak. Az oroszok mikor bejöttek pedig erőszakosak, gyilkoltak, részegesek voltak úgy néztek ki mint az csövesek. Valami olyasmi is volt amit mesélt hogy az orosz előrenyomulásnál a falujában (mikor már mentek tovább) fenn akadás volt mert 1 hete folyamatosan bevoltak rúgva hogy felkészüljenek a felvidék megtámadására az ipolynál. (annak is vicces kimenetele lett...)
2011. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
57%
Megszállóként nem hiszem. Kevés magyar katona jutott el Németországba. Maximum megszállottként.
2011. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
69%

05:59

Az oroszoknak nem a szovetsegesei voltunk - ez persze nem menti a civil lakossaggali szembeni eroszakot.

2011. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 mustafa33 ***** válasza:
54%
Az öregek akikkel beszéltem , egy sem panaszkodott a német katonák viselkedésére. Nagyanyám szerint a visszavonuló beszálásoltak még fizettek is a tyúkér, libáér és szalámit, csokoládét adtak. Az utánuk jövő magyar katonáknak már nagyanyám főzte a galuskát mert sajnálta az éhezőket. A front áttörése után elsőnek a románok jöttek, tetvesen, azok csak az ólban feküdtek le és összefogdosták a baromfit, de az orosz az először megitta a kölnit, elvette az órát, megerőszakolta az ördög nagyanyját is, az ovónő apácáknak kőhöz locsantotta a fejét utána, és ráadásul az otthon lelt férfiakat elvitte.
2011. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
17%
Csatlósként. Mi csak csicskások voltunk, hiszen Ők voltak aZ "ÁRJÁK"
2011. okt. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
24%
Érdekes azt mindenki elfejeti, amit manapság annyian fejünkhöz vágnak, hogy a GYŐZTES MINDENT VISZ:Mivel csatlósok voltunk,az utolsó pillanatig miért vártunk könyörületet ? A történelem ilyen és mitől lettek volna mások vagy különbek az oroszok ?
2011. okt. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
68%

"Mivel csatlósok voltunk,az utolsó pillanatig"


Azok a szlovákok voltak.

2011. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!