Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek a 2. világháborúban...

A németek a 2. világháborúban megszálóként, vagy szövetségesként kezeltek minket?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanokról,hogy pl a Donkanyarnál hátunk mögött a németek előröl pedig az oroszok lőttek minket.


Vagy hogy amikor megszálltak több magyar nőt is megerőszakoltak.


Nem tudom mi igaz ezekből.


2011. okt. 18. 12:53
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
28-as vagyok. Nagyapám a Légerő földi egységeihez tartozott, így ő is amerikaiaknak adta meg magát, Ausztriában.
2013. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Mert ott hadifogolynak is jobb volt lenni,mint pl az oroszoknál, mert ugye Amerikát senki nem támadta USA földön igy nem megszállói voltak ,tehát humánusabbak voltak és ők még akkor szerintem hadifoglyokra vonatkozó egyezményt szó szerint vették és teljesítették. Ezt apámtól tudom,mert Ő is részese volt,de Ő az angol fogságba volt 2 évig Ausztriába.
2013. febr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 Jookoo ***** válasza:
100%
Azért a nyugat sem volt olyan szent csak ügyeltek arra,hogy ne keltsék rossz hírüket,de például amikor egy elég népszerű német tisztet elfogtak egy Sherman elejére kötötték hogy a németek ne merjenek rálőni a tankra és az azon lévő tisztjükre,pedig nem is SS tiszt volt(általában velük rosszabbul bántak érthető okokból).Úgy istenigazából csak Rommel és még pár elszigetelt hadszíntéren harcoló tiszt tartotta be a foglyok jogairól szóló törvényeket.(Brit katonák mesélték,hogy fociztak az őket fogvatartó németekkel Afrikában és nyertek így a nyereményük plusz fejadag étel volt.)
2013. febr. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
ez èrdekes, mèg nem is hallottam, hol olvastad ?
2013. febr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Jookoo ***** válasza:
A német tiszteset már nem emlékszem,talán a német ejtőernyősökről szóló könyvben,a Rommeleset pedig vagy Kurt Rieder az Afrika Korpsról szóló könyvében vagy a Rommel: egy legenda vége című félig életrajzi műben(mindkét könyvet érdemes elolvasni szerintem ha valaki meg akarja ismerni Rommelt)
2013. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
èn Rommelt tarton a legprofibb legkorrektebb vezetõnek.
2013. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Jookoo ***** válasza:
Van benne valami.Ő nem számokként tekintett a seregére,és ha veszély volt ő mindig közvetlenül a felderítők után ment,ráadásul igazi katonás jellemvonása volt az,hogy nem érdekelte a politika csak az,hogy feladatát elvégezze.Esetleg Guderian,Manstein vagy Montgomery hasonlítható hozzá.(Patton sikeres volt,de bunkó és több olyan döntést is hozott ami sok embere életébe került,Zsukov meg csak a számokat nézte)
2013. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Géczi Zoltán(Kurt Rieder) egy részrehajló csúsztató.

Az viszont tény, hogy Rommel volt a német hadsereg legnagyobb alakja.

Nyugati szövetségesek, hadifoglyok: Nem egy esetben számoltak be róla magyar pilóták, hogy a 15. Légihadsereg pilótái gyakorlólövészetet tartottak az ejtőernyővel kiugró pilótára - ami elvileg tilos volt, lévén a légierőnél az ellenséges gép megsemmisítése a cél (ez olyannak minősült, mintha a süllyedő hajóról ugráló menekülteket géppuskázták volna le. Ami, attól még hogy szintén előfordult, háborús bűnnek minősül).

A szárazföldi erők ténykedéséről nem sokat tudok, mivel inkább a keleti front eseményei érdekelnek.

2013. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Jookoo ***** válasza:

Hát abban igazad van,hogy Kurt Rieder ilyen,de a legtöbb történészre jellemző ez sajnos.Ha kell a németeket ha kell az oroszokat ócsárolják,de a nyugatiakat soha,pedig ha a közkatonákról beszélünk akkor egy amerikai közkatona messze elmaradt bátorságban a keleti front katonáitól.Kurt Rieder inkább csak a haditechnikai könyvei jók.

Egyébként ezt az ejtőernyőslövészetet nem az amerikai közkatona találta ki,hanem az amerikai "igazságos,felszabadító" felsővezetés,viszont az más kérdés,hogy amíg a német pilóták lehordták Göringet amikor hasonló ajánlatot tett(Galland a beszámolók szerint szinte dühkitörést kapott a felvetés hallatán)addig az amerikai pilóták teljesítették "kötelességüket".

2013. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:

Én sok idős emberrel beszéltem aki megélte a háborút, nem az utána lévő kommunizmus tanításai alapján felnőtt egyénekre gondolok, nem sok panaszt hallottam németekre, a köv. generáció pedig csak szidta mindenfélével őket.

A Horthy-féle kiugrási próbálkozás után nemvolt meglepő, ha nem tekintettek teljes értékű szövetségesnek minket, Olaszország, Románia, majd a magyar kormány is próbálkozott, őszintén, bármelyikünk ezek után bízna egy szövetségesben?!

2014. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!