Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek a 2. világháborúban...

A németek a 2. világháborúban megszálóként, vagy szövetségesként kezeltek minket?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanokról,hogy pl a Donkanyarnál hátunk mögött a németek előröl pedig az oroszok lőttek minket.


Vagy hogy amikor megszálltak több magyar nőt is megerőszakoltak.


Nem tudom mi igaz ezekből.


2011. okt. 18. 12:53
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
79%
A csatlóst,azt minősítésként írtam, mert szövetségesként a kiugrási kisérlet után már nem ismertek el minket.
2011. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 mustafa33 ***** válasza:

53%.

A szlovákoknak a hadügyminisztere volt Csatlós (úgy hívták)

2011. okt. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Jookoo ***** válasza:
40%
Kezdetben nem voltunk csatlósok,hiszen akárcsak Olaszországnak,Japánnak nekünk sem bábkormányunk volt.Természetesen a kiugrási kísérletek után már más volt a helyzet,viszont ekkor is csak a politikusok érezték ezt,hiszen a német katona egyenrangú félként tekintett a magyar katonára,annyi,hogy a nemzeti öntudat miatt magukat kissé előrébb helyezték rangban,de ez nem bűn,hiszen a brit katona is lenézte kicsit amerikai társát akárcsak fordítva.
2012. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
szövetsègeseik voltunk, mid kèt nagyapàm harcolt a keleti fronton egyikük sem mondott olyat hogy a nèmetek lõttèk volna a magyarokat az viszont tèny mikor a nèmetek menekûltek nem hagytak egy magyart sem velük jönni mert kellett a hely, mikor itt szabolcsban a tiszàn jöttek àt a nèmetek kulturàltan viselkedtek, illedelmesek voltak, viszont a ruszkik ittak, lövöldöztek vaktàban ès mèg a 100 èves öreg aszonyt is megerõszakoltàk. kukorica szàrbol kèszitett tutajokon keltek àt a tiszàn berugva de a tisza tulpartjàn nèmet mesterlövèsz volt mind leszedte a ruszkit , hiteles forràsbol tudom öregek mesèltèk többen,mèg ma is van aki èl közülük
2013. febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
nagyapàm csak nem hazudna nekem , meg a kezèt is az amerikaiak lõttèk el.
2013. febr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%
Az amerikaiak sosem jártak MO-n, nem is lőhették el a kezét. Ezen kívűl nagyapád nem hazudik neked, hanem szimplán téved.
2013. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Már miért ne lőttek volna az oroszok. Földrajz óráról is óráról hiányozhattál ,mert tudhatnád ,hogy a Don az orosz földön folyik. Az már másnapra tartozik, hogyha valaki megtámadja a hazáját, akkor ott a honpolgár lő. Vagy te ugy gondolod, hogy virágcsokorral a kezükbe kellett volna meghalniuk. Hát még ilyet.
2013. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Amerikaiak nem jártam Magyarországon, de nem egy honvéd egység (sőt, akár már a németek alárendeltségében) amerikaiaknak adta meg magát. Verseny volt, hogy hamarabb érjék el a nyugati, mint a keleti frontot. Utóbbi esetben biztos halál/gulag várt volna rájuk, előbbi esetben sokkal kedvezőbb kilátások voltak (kivéve a franciáknál). A légierő is már a végén határon túlról szállt fel és szinte mindenki nyugaton került hadifogságba.

Így teljesen lehetséges, hogy amerikai találta el.


Oroszok: állítólag az oroszok messze nem voltak akkora csürhe, mint Magyarországon. Csakhogy itt legnagyobb részben az ukránok jöttek, kiegészülve az átállt románokkal. Persze mindenkin VH egyenruha volt, így "ruszki" lett.

2013. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
okosok vagytok mint senki, a nagyapàim orosz fronton harcoltak majd egyiküket àtvezènyeltèk Berlibe Berlint vèdte ott esett Jenki fogsàgba amelyikük orosz fogsàgban volt kapott kàrpòtlàst èrte amelyikük meg Jenki fogsàgba volt semmit nem kapott
2013. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
bocs tisztelet a kivètelnek
2013. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!