Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Francia Légióba jelentkeztem,...

Francia Légióba jelentkeztem, de lelkiismeret furdalásom van amiatt, hogy a saját hazám helyett, egy idegen hazát kell szolgálnom. Jogos az aggodalmam?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy belevágok, szeretném végigcsinálni, a Magyar honvédséghez is jelentkeztem 4x is, de eddig még nem szóltak semmit, minden álmom a katonai pálya, ezért döntöttem így, már felvettem a kapcsolatot is az ottani "konzulátussal" szóval sínen van minden, de sokat gondolkoztam hogy nem vagyok e ezzel "hazaáruló" ?

2011. okt. 28. 20:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

10-es, ez elég vonalas, primitív gondolkodmenet. Lefogadom, hogy nő vagy. Ez egy kemény munka és ennyi. Nem kell mindenféle bűntudatkeltő ideológiákat kerítenik köré. Semmiképpen sem nevezném gyilkosnak. Ez a szó - ebben a kontextusban - csak egy árnyalásra képtelen és orránál tovább nem látó - megkockáztatom, tipikus tüntetésre járó - véleményező billentyűzetéből pattanhat ki. Itthon meg elég szar a helyzet, szóval miért is ne húzhatna el a p*csába? Már MEGINT a buta konvenciók. Mert hallottatok valamit, mert azt úgy mondták, hogy az embernek illő nyomorgatnia magát, nem világot látni, hanem lokálpatriotizmusban leélnie az életét, sanyarogva. Mindegy, hogy máshol, más vidékek adta lehetőségek által milyen szinten tudna önmegvalósítani, milyen boldog lehetne vagy épp mennyit kereshetne, szerintetek jógyerek módjára itthon kellene maradnia. Nem kellene.

Kérdező: follow your dreams (kövesd az álmaid).

2012. júl. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 legion ***** válasza:
59%
Nem vagy.Ha tegyük fel,hogy nem csak a munkanélküliség miatt dörömböltél a toborzóban,hanem meggyőződésből(tudom,milyen az),akkor nem vagy hazaáruló,ha kimész.Te hazaárult vagy.Egy olyan valaki,aki a hazáját akarta szolgálni,zéró társadalmi megbecsülésért,minimális fizetésért,egy ócska operetthadseregben.Gondolom kérdezték,tudsz-e vezetni,van-e fegyvervizsgád,voltál-e katona?Mintha egy civiltől ez elvárható lenne.Ott csak a havernak van helye,ha még marad,abból válogatnak.Ócska,elavult,minimális operetthadsereg,kommunista múmiákkal.Így nem kellettél.Menj oda,ahol megbecsülnek,megfizetnek.De miféle "konzulátussal"vetted fel a kapcsolatot?Csak kimész,és csá.Hidd el,ha ott átmész a felvételin,végigmész a rendszeren,és felvesznek,te egyszerűen túledzett vagy a Honvédséghez,ez a helyzet.Menj!
2013. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle? Kérdező, elmentél Franciaországba csatlakozni a Francia Idegen Légióba?
2020. nov. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!