Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Külszolgálaton hogy működik...

Külszolgálaton hogy működik ez? Tényleg ingyen kapják az élvezeti cikkeket?

Figyelt kérdés

Tehát pl. azok az Amerikai katonák akik külszolgálaton vannak mondjuk Afganisztánban, ingyen, ellátásba kapják a cigarettát, a sört, a szivart, meg ezeket az élvezeti cikkeket, vagy maguknak kell megvásárolniuk?


Mert én valami olyasmit hallottam hogy a Philip Morris, meg a Coca-Cola támogatja a hadsereget. Meg hogy rendszeresítve van a katonáknál a Marlboro, tehát azt a márkájú cigarettát viszik nekik, meg a canada dry, dr. pepper, ilyen üdítőket. Ebből most mi az igazság? Össze vissza mondanak mindent, pl. hogy az idegel légiónál valami goloáz vagy mi az a fajta cigaretta amit ingyen kapnak a katonák.


2011. nov. 13. 19:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Válaszoljatok légyszives.
2011. nov. 13. 20:16
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy eleg osszetett dolog, mert a dining facility-ben nem kell fizetni semmiert (a kaja ingyen van), viszont ha magadnak veszel mondjuk "otthonra" valami extrat, akkor azert fizetni kell. Tehat a felsorolt dolgok korant sincsenek ingyen, de amugy azokon a termekeken, amit meg lehet vasarolni a bazison nincs ado, tehat olcsonak szamitanak. Tehat a kaja van ingyen az etkezdeben (kulszolgalaton, egyebkent nem, bar nem draga), de ha bevasarolsz, akkor azert fizetni kell.
2011. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Meg annyi kiegeszitest, hogy az, hogy tamogatja x vallalat a hadsereget inkabb azt jelenti, hogy veluk van szerzodesuk. Pl. Burger Kinget ilyen alapon nyithatnak a bazisokon, mig pl. KFC-vel nincs ilyen, tehat ok nincsenek bazison. Nem tudok rola, hogy lenne megallapodas a Coca-Colaval, hogy az ingyenes, max. akcios szerintem.
2011. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát a jövedéki adó és ilyenek nincsen rajta. Mert lehet hogy 5 éven belül lülszolgálatos leszek azért érdeklődök. Akkor most végül is: a kaja ingyen van, de az alkohol, dohány, meg ilyenek, azokat magának veszi meg a katona, hogy ha éppenháborús helyzet van, akkor is?
2011. nov. 14. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Eleve alkoholt nem is adnak el a bazison kikuldetesben. Kezdjuk ott. Az, hogy magad reszere (magan cellal) mit veszel, az a te sajat koltseged, de limitalt, hogy mi elerheto. A kaja es "ital" (udito, viz) van ingyen a katonaknak. Amiket veszel pluszban ott termekeket, adomentesek. Hogy magyarok eseteben hogy van pontosan, nem tudom. Par ev mulva mar Afganisztanban ugysem lesznek katonak, mindenhol mas a helyzet. Kar ezen meg kombinalnod. Ez a legkevesebb.
2011. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy ez a legkevesebb, de azért jó lenne tudni mire számítsak. Mert ha a fizetések nem javulnak, az árak meg nőnek akkor valószínűleg lerakom még most a cigit, ugyanis 100 ezerből nem fogok megélni, mint katona.
2011. nov. 15. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:
A cigit nemcsak a penz miatt kellene lerakni. Ha le tudod rakni, minel elobb tedd meg sajat magadert alapbol. Akarmi is leszel a jovoben.
2011. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz. Visszafogna mondjuk a fevlételiben is, én meg nagyon készülök erre arra.
2011. nov. 16. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!