Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki azt mondja, hogy mindenkir...

Aki azt mondja, hogy mindenkire ráférne egy kis katonásdi, az az értelmetlen és oktalan megalázást élteti?

Figyelt kérdés
Én azért használtam ki anno az összes kiskaput, hogy ne legyek sorkatona, mert nem voltam kíváncsi arra, hogy egy "egynégyzetméteres" iskolázatlan kiskakas abban lelje örömét, hogy mindenki utálja őt, mert fogkevével mosatja fel a padlót "sikamika" címszóval és csak a "szívatás" kedvéért történő "szívatást" tekinti "fegyelemre szoktatásnak". A hadászati kiképzéshez és egy normális fegyelem elsajátításához még lett is volna kedvem, ezt most sem ellenezném, sőt, ha lehetett volna "ősprimitív gyarlóság mentes" honvédséget választani, akkor be is vonultam volna. De attól nem lesz több az ember, nem azzal faragnak "embert" valakiből, hogy hússzor összehajttatják vele az inget, meg söpörtetik a körletet és sikamikáztatják a wécét. Ezek felvilágosulatlan, buta dolgok, a hadi-szakértelem szempontjából meg irrelevánsak is. Tehát aki azt mondja, hogy ráférne sokakra, az mit gondol? Mi férne rájuk?
2011. dec. 7. 09:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
Nagypapám havi 1x elmondja bátyámnak,hogy ráfért volna a katonaság. Bátyám is elintézte,hogy ne kelljen menni,pedig akkor sokkal önállóbb,komolyabb ember lenne,és sok mindent megbecsülne. Ehelyett most egy rántottán kívül mást képtelen csinálni magának, takarítást megcsináltatja valakivel,mindent úgy fog meg,mint Madamm a kutyaszart. ÉS elvár, nagyon durván elvár mindent mindenkitől, ő nem hibás soha semmiért,csak mindenki más mindenért. Szerintem NEKI kifejezetten jót tett volna a katonaság. Minden szempontból. Egyébként egy részről szívatás,másik részről tök jó buli.
2011. dec. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Olyanról beszélsz amiről fogalmad nincs! Nem tudod azt se hogy a sorkatonák közel 90%-a pozitív élményként élte meg a katonaidejét.még én is aki többször volt fogdában mint vacsorázott.Ugyanis én se bírtam senkiháziak hőbörgését, és mégis ennek ellenére.Amikor szerbia megtámadta horvátországot azok a horvát fiatalok estek el legelőször akik nem kaptak katonai kiképzést.A katonaság a haza megvédésére van nem kitolásból.Vagy az országtól elvárjuk hogy tegyen értünk de mi nem teszünk érte semmit? A világ minden országában van hadkötelezettség, ez evidens.
2011. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Azért ez nem ennyiből áll. Akik voltak katonák (ismerőseim) azok nekem is pozitív élményként mesélték el, ráadásul ők maguk is elismerték, hogy jó irányban változtak közben. (Lány vagyok, ergo saját élményem nincs.)

Én csak azt látom, hogy azok közt a férfiismerősem közt, akik nem voltak katonák, több a nyavajgó tutyimutyi teszetosza, mint a katonaságon átesettek közt. Ellenpélda mindkét táborban van.

De az tény, hogy ami esetleg kimaradt a "mamapicifia" neveltetésből, azt a katonaság így vagy úgy, de belegyömöszöli a fejekbe.

2011. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
74%
Ja és hogy folytassam akik nem pozitív élményként élték meg a katonaságot azok mind egytől egyig ócska tróger link alakok voltak.És gondolkozz el rajta miért van az hogy a világ minden ketonaságánál a "szívatás" hozzátartozója a katonai kiképzésnek minél inkább elit az alakulat annál inkább.
2011. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Teszem hozzá, hogy ha lenne női sorkatonaság, engem nem zavarna.
2011. dec. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb ember a katonaidejéből a szívatásokra emlékszik leginkább. Ez azért lehet, mert nem csináltak olyan dolgokat, aminek értelmét vagy hasznát látták volna. De ez természetes is, pár hónap alatt nem fognak senkiből katonát faragni.

Ezek a dolgok, amiket említettél - WC pucolás, levélsepregetés, inghajtogatás, stb. - egyébként valóban a fegyelemhez szoktatás részét képezik. Ez lenne az alap. A sorkatonák jelentős részénél, már ezt az alapot sem nagyon sikerült lerakni. Pedig a többi (a lényeg) csak ezután jönne. Nem kell rajta gondolkodni, hogy ezt most miért is kell csinálni. Egyszerűen végre kell hajtani, mert ezt mondták, ez a parancs. Aki már ilyen semmiségeket képtelen végrehajtani, attól ugyan hogy várható el, hogy ellenséges tűzben az élete kockáztatásával hajtson végre valamilyen feladatot. Ott már gondolkodás nélkül kell ugrania a parancsra, különben a társai életébe kerülhet.

És hogy a kérdés lényegi részére is válaszoljak. Mi férne rájuk? Véleményem szerint a fegyelem és a kötelességtudat erősödése mindenképp ráférne az emberek egy részére. De erre a sorkatonaság - abban a formájában ahogy volt - nem a legalkalmasabb eszköz. Ez inkább a szülők és a tanárok feladata lenne.(nevelés) Akkor a sorkatonákat már valóban csak a katonai dolgokra kellene kiképezni. Amire remélhetőleg soha nem lesz szükség.(de felkészülni nem árt)

2011. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"egynégyzetméteres" iskolázatlan kiskakas "


Látod ez is mellétalált!Pont az iskolázott emberek közül kerültek ki a leglinkebb trógerok, mivel ők minden képzettség nélkül rendfokozatot kaptak, amivel aztán szépen visszaéltek.Az iskolai végzettség nem jár együtt szükségszerűen minőségi emberi viselkedéssel.

2011. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

Mi férne rájuk?

A közösségi szellem, az "egymással együtt, egy célért teszünk meg mindent, ami tőlünk telik", az engedelmesség, ha a helyzet megköveteli, a megfelelő rangsorba való beállás, az önzés átértékelése, az önirónia, a kényelmességen való felülkerekedés, sorolhatnám estig.

2011. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

"nem csináltak olyan dolgokat, aminek értelmét vagy hasznát látták volna. De ez természetes is, pár hónap alatt nem fognak senkiből katonát faragni."


Már miért ne csináltak volna? A fegyvernemének megfelelően elsajátította az ahhoz szükséges ismereteket.A harckocsizó pld támadó harcászati feladatokat tudott végrehajtani mégprdig olyan szinten mint a világ bármelyik hasonló alakulata.Azt tudni illenék hogy a magyar katonai kiképzés elsőrangú volt. A probléma akkor kezdődött amikor humanitásból lecsökkentették a katonaidőt annyira hogy nem lehetett elégséges a megfelelő kiképzéshez.

2011. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

A katonai vezetés sajnos elég nagy kontraszelekció eredménye. Ezért a kiképzés nem olyan hatékony, mint lehetne. Sokan ezt a szívatást utálták benne, főleg az értelmetlenségét.

De az nem kérdés, hogy szükséges, a katonaság nemcsak a fegyverkezelés megtanulásából áll, hanem fegyelemből, önfegyelemből, önismeretből, szervezésből és ezzel együtt parancsra cselekvésből, amit ugyanúgy tanulni kell, mint bármi mást.

Jól összefoglalta #6 és #8 is.


Ami a diplomásokat illeti, természetesen közöttük is akad link alak, de ők többnyire azt is tudják, mit jelent a hatékony ismeretszerzés, és elsősorban azt utálták, hogy olyan emberek akarták őket tanítani, akiket nekik kellet volna elemi ismeretekre, és olyan módszerekkel, amelyről messziről ordított, hogy alkalmatlan. És azt is látni kell, hogy ebben a közegben a linkséget is "magas fokon" voltak képesek igen gyorsan elsajátítani.

2011. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!