Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki azt mondja, hogy mindenkir...

Aki azt mondja, hogy mindenkire ráférne egy kis katonásdi, az az értelmetlen és oktalan megalázást élteti?

Figyelt kérdés
Én azért használtam ki anno az összes kiskaput, hogy ne legyek sorkatona, mert nem voltam kíváncsi arra, hogy egy "egynégyzetméteres" iskolázatlan kiskakas abban lelje örömét, hogy mindenki utálja őt, mert fogkevével mosatja fel a padlót "sikamika" címszóval és csak a "szívatás" kedvéért történő "szívatást" tekinti "fegyelemre szoktatásnak". A hadászati kiképzéshez és egy normális fegyelem elsajátításához még lett is volna kedvem, ezt most sem ellenezném, sőt, ha lehetett volna "ősprimitív gyarlóság mentes" honvédséget választani, akkor be is vonultam volna. De attól nem lesz több az ember, nem azzal faragnak "embert" valakiből, hogy hússzor összehajttatják vele az inget, meg söpörtetik a körletet és sikamikáztatják a wécét. Ezek felvilágosulatlan, buta dolgok, a hadi-szakértelem szempontjából meg irrelevánsak is. Tehát aki azt mondja, hogy ráférne sokakra, az mit gondol? Mi férne rájuk?
2011. dec. 7. 09:50
1 2 3
 11/30 Mr.Super TNT ***** válasza:
61%

Én katona akarok lenni mégsem akarom .hogy legyen újra sorkatonaság.Én láttam a költségvetési oldalát és látom a gyakorlati alkalmazhatóságának hibáit is és szerintem fölösleges pénzkidobás.


A "ráférne szöveg már annyira unalmas és nem bírja senki végig gondolni ,hogy hülyeség az egész elv. A honvédségnek nem volt semmilyen csoda nevelő hatása az emberek mindössze kb 10-15 % ha megváltozott miatta. Én beszéltem volt sorkatonákkal és mostaniakkal is és az az igazság ,hogy aki mondjuk sz*rházi volt előtte a sereg idejére megjavult utána ugyanolyan sz*rházi maradt vagy rosszabb. És nekem ne jöjjön senki ,hogy mert a fiatalok ,mert az az igazság ,hogy az idősebbekre is ráfért volna ,hogy megneveljék otthon ők se különbek. A magyar lakosság kb. 80% alkoholista f*rok és ez azt jelenti ,hogy a mélyen tisztelt öregurak között is van bőven . Most amikor arra lenne szükség ,hogy józanon és tisztán lássunk ,mert nehéz és szegény időket élünk ,ehelyett bódulatba van az ország nagy része. Nekem ne papoljon egy olyan ember a tisztességről és az erkölcsről aki maga is tisztességtelen és erkölcstelen . A fiatalok elcsúszása pontosan az előző generációk hibája és ez egy komoly probléma ,ha meglettek volna nevelve otthon és olyan példaképeik vagy eszményképeik lettek volna ami motiválja őket már az egy jó lépés lett volna. A tudás-centrikus és széles-látókörű gondolkodás teljes hiánya van most.


Nekem feletet szándékom ,hogy felül múljam az előző generációt és elindítsam a következő generációt abba az irányba ,hogy ők engem múljanak majd felül. Én így próbálok sok emberen segíteni és szerintem ideje lenne eldobni azt a fene nagy magyar büszkeségünket és emberhez méltóan élni nem pedig a múltban nosztalgiázgatni vagy a régmúlt eseményeire hivatkozva vagdalkozni. A katonaság számomra nem ugyanazt jelenti ,mint többségnek.


A katonaság egy életforma egy életstílus ,egy élett hivatás. A személyes szabadságod egy részéről lemondok azért ,hogy segíthessek ,megvédhessek másokat akik nem képesek rá legyen az bármilyen nemzet fia és legyen a probléma elnyomás ,zsarnokság ,gyűlölet, természeti katasztrófa ,vagy éhezés vagy akármi. Katonaként lehetőségem van a az emberi természet kiismerésére a gyűlölet és szenvedés okainak megértésére ,hogy felvehessem vele a harcot.

A katonáknak sokszor kell szembenézni a mások és a saját magukban lévő gyűlölettel és ez mindig is meg lesz ,de ha el tudod folytatni a gyűlöletet magadban akkor meg tudod tenni másokban is.

2011. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
55%

A magyar lakosság 80%-a alkoholista farok?


Ebben a nők is benne vannak?

2011. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
59%
BaracsiAttila: Azt hiszem aktálisabb már nem is lehetne ez a sokak által sokat vitatott téma. Szerintem is szükség lenne a sorkatonaságra,s én az Iraeli mintájú hadsereget propagálnám,mert a nőknek sem ártana állítani merem!
2011. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
BA.: Máűr ami azt illeti,szerintem a vezető beosztásúaknál is kellene tudni igazolni azt,hogy voltak katonák,ne akarjon fegyelmet elvárni egy olyan,aki maga sem bírja azt elviselni,hogyha fegyelemre intik!
2011. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy ha WC-pucolás értelmetlen és oktalan megalázás, akkor este vedd ki a barátnőd kezéből a wc-kefét meg a tisztítószereket, és csináld meg te helyette! ;)
2011. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%
Az tök vicces, hogy a sok gyk-szabadsághős, aki hetente követel polgárháborút, a politikusok felakasztását és forradalmat, most meg vinnyog, hogy a katonaság "megalázó". A sok kemény legény.
2011. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
59%

Attól függetlenül hogy hasznos vagy nem a katonaság az vitatott, de anyagilag nem éri meg.

Érdemesebb abból a pénzből inkább venni pár T-90-est és azokat fenntartani.

Unokatestvérem is volt katona, azt mondta hogy nem rossz, se jó sem, feleslegesnek találta az egészet.

2011. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

15/17 Palm ezzel a szöveggel: "Amúgy ha WC-pucolás értelmetlen és oktalan megalázás, akkor este vedd ki a barátnőd kezéből a wc-kefét meg a tisztítószereket, és csináld meg te helyette!"


Alaposan sikerült félremagyarázni. Nem a wc pucolás szükségességét vitatom, hanem az ilyen munka szankciókénti bevetését és az értelmetlen alázásokat. Ha koszos a wc vagy a padló, azt tisztítani kell. De nem fogkefével!!! Na az a része értelmetlen.

2011. dec. 7. 15:16
 19/30 anonim ***** válasza:
"összehajttatják vele az inget, meg söpörtetik a körletet és sikamikáztatják a wécét."
2011. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%

ma 10:25


Szerintem egy nő véleménye teljesen irreleváns egy hadkötelezettségi kérdésben. Nem titeket visznek el megdögleni valami gennyes helyre mikor háború van, nektek csak az a dolgotok, hogy a sírjaink felett ajvékoltok a kis kendőcskéitekben.


"Én csak azt látom, hogy azok közt a férfiismerősem közt, akik nem voltak katonák, több a nyavajgó tutyimutyi teszetosza, mint a katonaságon átesettek közt."


A mai nők jó része amúgy szintén nem tud főzni és tutyi mutyi, mégsem küldjük őket a hadseregbe. Rátok férne.


"De az tény, hogy ami esetleg kimaradt a "mamapicifia" neveltetésből, azt a katonaság így vagy úgy, de belegyömöszöli a fejekbe."


Igen, te már csak tudod, hisz láttál fotón egy olyan embert aki látott már katonát az életben. A katonaság nem gyömöszöl semmit sehova mert ugyan olyan suttyók vezetők, mint a besorozottak. A "mamapicilánya" nevelés sem vezette a nőket sehová.


"Teszem hozzá, hogy ha lenne női sorkatonaság, engem nem zavarna.

"


Ja, ha lenne agydaganatom engem nem zavarna. Opsz. Csak nem elfelejtettem, hogy nincs és nagy valószínűséggel nem is lesz? A sugárkezelésen ülve már másképp vélekednék.


Ma a lánykák körében nagy divat lett éltetni a katonaságot, de ez elég magas százalékban abban merül ki, hogy okoskodnak és osztják az észt a feminista sötét ködből. Ezek az alakok azt sem tudják mi fán terem a honvédség és a honvédelmi igazgatás, de azért vágják, hogy így meg úgy nevelnek a honvédelmi szabályzatok.

2011. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!