Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki azt mondja, hogy mindenkir...

Aki azt mondja, hogy mindenkire ráférne egy kis katonásdi, az az értelmetlen és oktalan megalázást élteti?

Figyelt kérdés
Én azért használtam ki anno az összes kiskaput, hogy ne legyek sorkatona, mert nem voltam kíváncsi arra, hogy egy "egynégyzetméteres" iskolázatlan kiskakas abban lelje örömét, hogy mindenki utálja őt, mert fogkevével mosatja fel a padlót "sikamika" címszóval és csak a "szívatás" kedvéért történő "szívatást" tekinti "fegyelemre szoktatásnak". A hadászati kiképzéshez és egy normális fegyelem elsajátításához még lett is volna kedvem, ezt most sem ellenezném, sőt, ha lehetett volna "ősprimitív gyarlóság mentes" honvédséget választani, akkor be is vonultam volna. De attól nem lesz több az ember, nem azzal faragnak "embert" valakiből, hogy hússzor összehajttatják vele az inget, meg söpörtetik a körletet és sikamikáztatják a wécét. Ezek felvilágosulatlan, buta dolgok, a hadi-szakértelem szempontjából meg irrelevánsak is. Tehát aki azt mondja, hogy ráférne sokakra, az mit gondol? Mi férne rájuk?
2011. dec. 7. 09:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

10:53


"Már miért ne csináltak volna?"


Szerinted azok az emberek akik, a sorkatonaságot értelmetlennek és haszontalannak tartják(sokan vannak ilyenek), azok az eltelt katonaidejüket felidézve találtak benne valamit ami értelmes és hasznos lett volna?(olyat ami szerintük az)

Mert szerintem nem, különben nem tartanák annak, aminek.


"Azt tudni illenék hogy a magyar katonai kiképzés elsőrangú volt."


Melyik és mikor? Amit a sorkatonák kaptak? 10, 20 esetleg 30 éve? Talán volt idő, amikor én is elhittem ezt. Nem tudom. De azt tudom, hogy nekünk jó pár évvel ezelőtt még egy átlagos alap- és szakkiképzésünk volt. Ami akkor nagyon komolynak tűnt, meg voltunk győződve róla, hogy most aztán igazi Rambok vagyunk. Körülöttünk forog a világ. Aztán később az évek során ahogy egyre keményedtek a kiképzések(nem a sorállományban) és jöttek az igazán durva dolgok, akkor jöttünk rá, hogy a sorkatonaság alatt tulajdonképpen csak egyenruhás civilek voltunk. A "valódi" katonákhoz közünk nem volt. Nem is lehet összehasonlítani a kettőt.

Ne ringassa magát senki abban az illúzióban, hogy egy sorkatona - azzal a kiképzéssel amit kapott - jelentős harcértékkel bír. A magyar katonák ma Afganisztánban saját bőrükön tapasztalják meg, hogy a hazai kiképzések - finoman fogalmazva - nem igazán nyújtanak megfelelő felkészültséget egy harci helyzetre. Pedig ők már jóval több és komolyabb képzésben részesültek, mint a sorkatonák annak idején. 5-10 év szolgálat után kell rádöbbenniük, hogy amit eddig csináltak, gyakoroltak az tulajdonképpen nem érvényesül éles szituációban. Szinte semmi sem úgy van, ahogy a tanultak alapján lennie kellene. A kint szerzett tapasztalatok ugyanakkor rendkívül értékesek lehetnek a későbbiekben. Ezeket már jelenleg is beépítik a kiképzésekbe, egyelőre még csak szakasz-, századszinten azok a tisztek, tiszthelyettesek akik rendelkeznek ilyenekkel. Később talán kiterjesztik ezt az egész Honvédségre és majd az alapkiképzésbe is integrálják. De addig is oktatják tovább a régi, jól bevált, kevésbé hatékony módszereket.

2011. dec. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"5-10 év szolgálat után kell rádöbbenniük, hogy amit eddig csináltak, gyakoroltak az tulajdonképpen nem érvényesül éles szituációban"


Afganisztánban mások a póker szabályok? :D

2011. dec. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Afganisztánban mások a póker szabályok? :D"


Nem az a lényeg, hogy hol. Hanem az, hogy ami a gyakorlótéren kiképzésen működik és úgy vélték hogy az jó, azt így kell csinálni, az a valódi harcok során javarészt hasznavehetetlen és felesleges.

2011. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

No látom sokfajta nézet lett ütköztetve.

Nem azért kommentezek, hogy utána megkapjam, hogy nem is kérdés volt, hanem megerősítést várok, :) hanem azért, hogy magam is kifejtsem: szerény véleményem szerint a haza védelme fegyelmet, engedelmességet és nem utolsó sorban szaktudást igényel. A fegyelem és az engedelmesség intelligens lények (emberek) esetében nem feltétlenül igényel cirkuszidomár módszereket és nem az a jó katona, aki félelmében teljesíti a parancsot, hanem az - és itt jön a szakértelem - hogy olyan karizmatikus és értő vezetők kellenek, akik parancsait nem esik nehezére az embernek teljesíteni. Afféle "egy mindenkiért, mindenki egyért" típusú, akiért tűzbe mennek a csapattagok és aki kiáll a saját alakulata mellett. De ezt nem ősprimitív szívatásokkal és megutáltatással lehet elérni. Én is sokkal szívesebben engedelmeskedem olyan embernek (főnöknek, parancsnoknak tökmind1), akire felnézek, mint olyannak, akit utálok. Márpedig az értelmetlen szívatás utálatot vált ki, nem tiszteletet. Érzésem szerint arrogancia és rosszindulat nélkül is lehet csapatot kovácsolni és fegyelemhez szoktatni.

2011. dec. 9. 11:39
 25/30 anonim ***** válasza:
Persze, csak tudod a népesség jelentős része nem ért a szép szóból, a karizmatikus egyéniségekből sem, hanem csak a nyers bánásmódból. Többen előttem már kirészletezték, hogy hogyan működik a dolog, és ezzel egyet is értek: bármilyen értelmes is egy ember, ha a harctéren parancsot kéne végrehajtania, nem szolgálhat a parancsnoka intellektuális érvekkel, hogy miért is kéne ezt vagy azt csinálnia, hanem közli, hogy ez van. Nincs gondolkodás, nincs mérlegelés. Ha reflexből nem csinálja meg az ember, amit mondanak neki, beleértve a kútbaugrást, a wécésúrolást és a golyózáporba rohanást is, akkor megette a fene az egészet. Egyébként azért ezek a takarítós sztorik szerintem erősen városi legendák (részben legalábbis), legalábbis exkatona ismerőseim nem számoltak be effélékről.
2011. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nekem egy születési rendellenesség miatt a bal szememen egy kisebb részben nem látok semmit, és szemüveges is vagyok. Nem korlátoz semmiben, de nagyon örülnék ha nem vinnének katonának, gyerekkorom óta ez a rémálmom. Amellett ha meghallom a katonság szót, a hidegrázás kerülget, és hisztériás rohamok jönnek ki rajtam. Ja és meleg is vagyok. Remélem ez elég lesz ahhoz h ne sorozzanak be. Nagyon félek.
2011. dec. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

"ellett ha meghallom a katonság szót, a hidegrázás kerülget, és hisztériás rohamok jönnek ki rajtam."


KATONASÁG

2011. dec. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Elírtam. -.-
2011. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, hanem azért, hogy hisztériás rohamot kapj :D.


KATONASÁG

2011. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

26-os válaszolónak. Arról hallottam már régebben, hogy a melegeket nem sorozzák be, csak azt nem tudom, hogy ezt mivel lehet igazolni? Nem cikizkedésből írom, mert nekem semmi bajom velük, csak elvileg ha pusztán bemondás alapján van, akkor egy félórára bárki szívesen annak vallaná magát, hogy felmentsék.

Viszont ami a dührohamot és a fóbiát illeti, érdemes lenne elmenni egy pszichológushoz, aki ezeket a kórisméket írásba foglalja és ezt az orruk alá lehet dugni az "elvtársaknak". Nekem is volt gyerekkoromból olyan pszichológusi leletem, hogy nem tudok beilleszkedni, nem bírom a bezártságot és a irányítást. És ez bejött.

2011. dec. 17. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!