Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miert van betiltva a Mein...

Miert van betiltva a Mein Kampf? Kinek az erdeke olvasta egyaltalan valaki?

Figyelt kérdés

Jelzem nevem nem azonos a hadvezetovel csak a veletlen muve a hasonlo monogram es utonev. Kerdesem nem ebbol fakad.


Nem is ertem igazan miert kell egy konyvet betiltani. Az Egri csillagok tele van armannyal szemetseggel oldoklessel. Nem kellene inkabb megismerni ???


2012. jan. 21. 12:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon nincsen betiltva.
2012. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
NEHOGY MÁR AZ EGRI CSILLAGOKKAL HASONLÍTSD ÖSSZE A MEIN KAMPF-OT !!! Ebből is látszik hogy a "Nem olvasták a Mein Kampf-ot" lista elején Te vagy. Nekem megvan egyébként, ha leírod az e-mail címed átküldöm hogy tanulj is ma valamit.
2012. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet tolteni netrol is.
2012. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Még Németországban sincs betiltva. Ez egy urbanlegend, hogy be van tiltva itthon.
2012. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy nincsen tiltva, csak még Magyarországon is él a szerzői jogvédelem. Németországban biztos, ott ez 2015-ben jár le és 2016-ban már a polcokra is kerül, feltéve ha valaki kiadja, de gondolom azt majd a demokratikus német állam kellően megfenyegeti, hogy ne tegye, így valószínű, hogy vagy "földalatti nyomdákban" , vagy külföldön(pl. USA) indul majd el. Esetleg maga az állam dönt úgy, hogy kiadja, magyarázatokkal ellátva, ami szerintem tök felesleges.


Én olvastam, és hiába állítják róla, hogy egy zavaros elme beteg írása, ez nem teljesen igaz. Összehasonlítva a 19-20. század "ébredésének" nagy ideológusainak munkáival egyáltalán nem tűnik ki közülük. Marx egyes írásaiban pl. utal arra, hogy pl. a szerbeket ki kéne irtani, mert ők még a kapitalizmusig sem jutottak el. A Mein Kampfban nincs ilyen utalás, ami abban van, még nem vetítette előre a holokausztot. Nincs tele gyűlölettel sem(abban a korban ez teljesen megszokott), viszont következtetések a múltról(ezekről bárki állíthatja, hogy helytelenek) igen, amik között pl. a zsidókat vádolja az erkölcsi romlásért, de ez sem Mein Kampf védjegy. Akkoriban még az (egykori) arisztokrácia jelentős része is így gondolta.

Szerintem érdemes elolvasni - bárhol eltudod érni neten is - mert történeti forrásnak sem rossz, mivel az I. fejezet Hitler életútjáról és a mozgalom kezdeteiről szól, a lövészárkoktól kezdve a katonai korházig és a füstös Burgerbraukeller és Hofbrauhaus sörözőig, benne a verekedésekkel, korsódobálásokkal.

2012. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem fejezet, hanem kötet.
2012. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Az hagyján, hogy nincs betiltva, de a gyengébbek (analfabéták) kedvéért már hangoskönyvként is megjelent.

Sőt, sóhereknek letölthető.

2012. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

"Jelzem nevem nem azonos a hadvezetovel csak a veletlen muve a hasonlo monogram es utonev."


Lol. És az is a véletlen műve hogy pont így használod a nevedet? Meg hogy pont Adolf Hitler fan vagy?

2012. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A 4. valasz igen hasznos. roszindulatu 8. komment magaert beszel minden bizonnyal zsido. Hogy a nevem hogy hasznalom szuveren jogom.

A masik nem vgayok hitler fan.

utanaztem a wikipedian. nos hasonlo dolgokat irt a negyedik kommentelo.

erdekesebb azonban a wikipedia meghatarozas mivela talmudrol is szo esik sot eleg meglepo de van KULON ZSIDOOLDAL a wikipedian. a talmudot viszont olvastam szep kis magyarazat szol rola a wikin de az igazsagrol semmi.

Es valo igaz nincsen betiltva mar, csak be volt. es ahogya a komemntelo is irja szep kis felremagyarazasokkal lesz majd eladva.

2012. jan. 21. 17:27
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Annyit árulj már el kedves kérdező, hogy az adolf az a családneved, vagy a keresztneved? Mi magyarok, tudod előbb írják a családnevet és utána a keresztnevet. De Izraelben pl úgy írják ahogy te használod. Lehet túl sok talmudot olvastál és megzavarodtál :D és még én vagyok zsidó :D


Mindenkit lezsidózol aki rávilágít arra hogy egy értelmi fogyatékos vagy?

2012. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!