Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt az oka, hogy a Németek...

Mi volt az oka, hogy a Németek a 2. Vh idején jóval megelőzték a korukat technikai fejlettség terén? Mi a logikus és mindenki számára elfogadható magyarázat?

Figyelt kérdés

Ezek tények, mint ahogy az is h a háború után verseny folyt a német tudósok után és amerikaiak új személyazonosságot adva nekik elfelejtették az összes bűnüket.

Erre az a magyarázat h hát a németek "felsőbbrendűek" voltak vagyis h jobb ember anyag volt ott szerintem nem teljesen jó, vagyis igen d akkor ez azt jelenti h elfogadjuk és tényként kezeljük a fajelméletüket és annak hitelességét.

És ugye az is érdekes, h mindezek ellenére a Náciknál abszolút hittek és rajongtak az okkultizmus és mágia iránt, sőt művelték is azokat és rengeteg ezzel kapcsoaltos tervük is volt.


2012. febr. 20. 04:57
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Nem eloztek meg a korukat. Pelda: az atombombat az amerikaiak fejlesztettek ki. A nemetek csak probalkoztak vele.
2012. febr. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Ha megelőzték volna, főleg jóval,akkor ők nyerték volna a háborút.De nem.
2012. febr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre eléggé egyszerű a válasz:


Megvoltak a lehetőségeik, és az akarás. A háború előtt Németország elképesztő pénzeket tolt a fegyvergyártásba, kutatásba. Illetve ők nem vettek figyelembe mindenféle természet és embervédelmi elveket... Ami a világnak egészségtelen, viszont a kutatásokat erősen megdobja. Amerika is eljutott volna már a Marsra, ha a project ugyanakkora támogatást kapna, mint régen az Apolló project. Csak egyszerűen nincs rá támogatottság.


Ugyanígy van a kutatásnál is. Az angolok, amerikaik "ültek" a babérjaikon, nyugodtan, miszerint úgyis ők nyernek, ők a jobbak. A németek meg belátták, hogy technikai fölény nélkül esélyük sincs, és nyomatták a kutatást, mint a fene. Nem kell ide fajelmélet, és mágia. Pénzről szól ez is. Ahol van pénz és akarat kutatásra, ott lesznek új találnyok, ennyi :)

2012. febr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Nem előzték meg. Volt pár terület amiben jók voltak, másban pedig lemaradtak és emiatt komoly veszteségeik is voltak. Például az angliai csatát jórészt a rádió és radartechnikában levő hátrányuk miatt vesztették el az angolokkal szemben, az atlanti csatát meg abban, hogy az angolszászok meg tudták fejteni a kódolt adásaikat és ez fel sem tűnt nekik. Képtelenek voltak a T-34re válaszul egy jó és olcsó harckocsit kifejleszteni, erőltették a drága monstrumok gyártását, a zuhanóbombázónak csak pszichológiai hatása volt, ha a légvédelmi ütegek kezelőit megtanították arra hogy ne meneküljenek el, akkor könnyedén le tudták szedni; a háború későbbi szakaszában nem is használták már.
2012. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

A németek valóban megelőzték korukat a haditechnikában. Sokan az éjjellátóról, lézeres célzóberendezésről, AK gépkarabélyról nem tudják, hogy ezeket is a németek fejlesztették ki. A háborúnak három szakasza volt, 1. mikor a németek haditechnikában, te inkább taktikában az ellenség fölé kerekedtek, és legyőzték a mennyiségi hátrányt(ez 1940-42), a 2. amikor a haditechnika ugyanúgy fejlett volt, de a mennyiséget már nem tudta ellensúlyozni ( 1942-43) és a harmadik, amikor megérkeztek az új (forradalmi) technikák, amik már tényleg megelőzték korukat, de már nem álltak olyan számban rendelkezésre, hogy nagyot fordítsanak a háborún. Ez a háború utolsó másfél-két éve.


Ezekre azért volt lehetőség, mert Hitler kezdettől fogva azon tudományok után érdeklődött, amit tud használni Németország, szebbé, jobbá, erősebbé válik. Einstein tudományát pl. nem csak azért nem tartotta sokra, mert zsidó volt, hanem mert semmire sem tudta használni a hadsereg, vagy az építészet. Ők kezdettől a minőségre törekedtek, és sikerült is elérni, bár volt olyan technika, amely később zsákutcának bizonyult. Ilyen pl. a sokat "sztárolt" Tigris tank.

2012. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 GereZsolt ***** válasza:
100%

A német haditechnika általánosságba véve nem volt fejlettebb más hadviselő nemzeténél a háború kezdetén. Néhány téren, rakétatechnika vagy repülőgépek terén azonban évekkel jártak más nemzetek előtt.

A rakétatechnika fejlődése és fejlettsége egyértelműen az I. Vh-t lezáró , a német tüzérséget korlátozó rendelkezések miatt fejlődhetett. V-1, V-2 (A-4)ballisztikus rakéta, WGr.21, R4M légiharc vagy X-4 vezetékes légiharc rakéta messze megelőzte a korát.A He-280 sugárhajtású vadászgép 1941-ben bevethető volt. A Walter Type XXI tengeralattjárók forradalmasították a háború utáni tengeralattjáró építést.

1944-45 környékén a németek technológiai fölénybe kerültek. A mennyiségi túlsúllyal szemben azonban ez kevés volt.A teljesség igénye nélkül: víz alól indítható ballisztikus rakéta, rádió- és radarvezérlésű rakéta, sugárhajtású vadászgép, rakétameghajtású vadászgép, távirányított bomba, televíziós távirányítású siklóbomba, rakéta-sorozatvető, katapultülés, éjjellátó berendezés, vízsugár-hajtású tengeralattjáró, radarhullámokat elnyelő bevonat.

Szerintem ez nem "felsőbbrendűség" kérdése, hanem a rászorultság.

A sugárhajtóművek fejlesztésének egyik legfontosabb mozgatórugója az olcsóbb kerozin volt. A rakétatechnika, mint fentebb írtam, a békeszerződések miatt indultak fejlődésnek. ( a rakétatechnika és kutatása nem volt korlátozva semmilyen szinten )

Harckocsik terén a a németek végig tanultak, lestek amelynek eredménye lett pl. a Pz V. Párduc ami egyértelműen a T-34-esre adott válasz volt. Azt kevesen tudják, hogy a háború utolsó napjaiban infravörös éjjellátó berendezésekkel felszerelve Berlin utcáin harcoltak vagy hogy a háború után a franciák az 50-es évek közepéig szolgálatba tartották őket.

Szóval szerintem a német fegyvereket a kényszer, a mérnökök és tudósok nagyobb megbecsülése valamint egy jól felfogott adoptálási kényszer szülte.

( Bár a T-34-est Hitler végül is nem engedte gyártásba, az már sok lett volna)

2012. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Összességében a németek rendelkeztek a kor legfejeltebb haditechnikájával. Köszönhetően, hogy rengeteg pénzt öltek "csodafegyverek" gyártásába ezek közül volt használhatatlan fejlesztés is (Pl: Maus),de voltak kétségkívül korukat meghaladó technikák is (pl: ME-262) A németek fejlesztették ki a mai harckocsik alapjául szolgáló Párduc tankot ami a világ első MBT harckocsija volt. A Tigrisek is jók voltak harcban, de a "klasszikus" nehézharckocsi kategória amit képviselt (ide tartoznak az IS tankok is) a háború után eltűnt. ME-262 kétség kívül a legmodernebb repülőgép volt (nyilazott szárny) az angol Meteor nem volt vele egy szinten. A gépkarabélyokat is a németek dolgozták ki ugye StG-44. A csupaszárny technológiában is élen jártak bár az amerikaiaknak is voltak törekvéseik, de azok befuccsoltak. A Messerschmitt P.1101 volt a világ első állítható szárnyú repülőgépe és ez lett az alapja a későbbi F-86 Sabre repülőgépnek úgy ahogy a szovjetek MiG-15-sének a Focke-Wulf Ta-183. De annyi van, hogy itt fel se lehet sorolni.
2012. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Az 1. világháború nem csak a tengelyhatalmaknak okozott hatalmas kárt. Az angoloknak és a franciáknak eszük ágában se volt fegyverkezni, de végül rá lettek kényszerítve.
2012. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem előzték meg a korokat, csupán egy fölényben voltak MERT ŐK ELŐRE készültek a háborúra már egészen az 1.vh tól , várható volt de a 30as évektől már kezdődött a fejlesztés sutyiban.
2012. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A "megelőzték korukat" állítás erős túlzás.

A nagy sikereket a taktikai hadsereg vezetési előnyük biztosította. A tömegesen gyártott és bevetett technika a kor átlaga volt. A fejlesztéseket a háború elején nem erőltettek.

A háború második felében hatalmas pénzeket fektettek a fejlesztésekbe, azonban nem mindig sikerült "időben kiszállni". A V3 (Nagynyomású szivattyú) rengeteg energiát emésztett fel, a szövetségesek pedig az első lövés előtt lebombázták, az elképzelésről a mai napig nem tudjuk, hogy életképes-e, pedig azóta Babilon néven megpróbálták újra megépíteni (A főmérnök "tisztázatlan körülmények között" meghalt)

A Tigris/Párduc/HO-229/STG-44... sok tekintetben előremutató konstrukció volt, ezek egy része megmutatta a fejlesztések irányát, azonban nem tudtak belőle eleget gyártani (A Tigris nem a háború végének a terméke, még mindig hiány volt belőle).

2020. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!