Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországnak megérné? (lent)

Valaki0702 kérdése:

Magyarországnak megérné? (lent)

Figyelt kérdés
Ha sorkatonaságot bevezetne majd rá 4 évvel meg próbálja bevenni légierővel Bahreint?

2012. ápr. 5. 09:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Bahrein nem ártott semmit viszont gazdag kiváló gazdasággal rendelkező ország komoly katonai erő nélkül.
2012. ápr. 6. 08:48
 12/18 ThorgilsX ***** válasza:
Épp ez az.A háborúhoz más sem kell csak 3om dolog. Pénz pénz és pénz.Lehet hogy mi 10 év alatt egy ütős hadsereget és gazdaságot kiépítünk, de ők 1 hónap alatt olyan zsoldos sereget vásárolnak hogy csak pislognánk mint hal a szatyorban.
2012. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pro Patria ***** válasza:

Kérdező, ilyen hogy jut egyáltalán eszedbe?

Ebből látszik, hogy gyerek vagy még...

2012. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 ThorgilsX ***** válasza:

Sose értettem miért kell ez az egész oltogatás. Ez egy nagyon nagy ha kérdés... ha valaki valami oltári nagy baromságot kérdez aláírom ezeket. De ez egy feltevés...ugyan olyan mint mi pl a mi lett volna ha a p.1000-es ratte elkészül...jó dolog az ilyenekről elbeszélgetni.


1.nem hiszem hogy Valaki0702 világuralmi törekvéseinek tenne eleget, és most feltérképezi a lépéseket.

2.az hogy jó dolgo elmerengeni ilyeneken mégha fikarcnyi valóság alapjuk sincs.

2012. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"2.minden magyar állampolgárnak kötelező a haza védelme..."

És a kettős állampolgársággal rendelkező polgárnak melyik hazáját köteles védeni? Magyarország bevezethetne sorkatonaságot pl. Szlovákiában élő magyarra (akinek kettős állampolgársága van)?

2012. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Pro Patria ***** válasza:

ThorgirlsX-nek

Na de Bahreint?? Hogy jut egyáltalán ilyen eszébe? Minek? Miért? Hogyan? Miért pont azt? Ez egy teljesen értelmetlen kérdés, még elméleti síkon sem mozog a realitás talaján.


ma 16:03-nek

Hagyjuk már ezt... ezen a kettős állampolgárságon rugózik a baloldal folyton, már anno a népszavazáson is megtagadták a határontúliakat, és most éppen ezért félnek, hogy miattuk mégjobban ki fog most szorulni a posztkomcsi baloldal a parlamentből. Nyugi: ennélkül is garantált, hogy a következő választásokat is elvesztik...


Egyébként meg ha itt masszív sorozás kezdődne, akkor az épp a környező országok magyarlakta területei okán történne - akkor pedig nem kérdés, hogy az adott személyek hova állnak.

2012. ápr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 ThorgilsX ***** válasza:

Utolsónak!


Személy szerint én szeretek ilyeneken elgondolkodni.


De valamelyik válaszomban említettem hogy ha hazánk fegyverkezni kezdene annak inkább reviziós érdekei lennének mint külhoni területek szerzése.


U.i.:

a gyarmatosítást már nem tudom ki keverte ide de az a 18-20.sz terméke.

2012. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%
Én inkább annak örülnék, ha fordítva történne, egy gazdag arab monarchia foglalná el Magyarországot. Persze csak ha garantálni tudná az ottani életszínvonalat az új birtokon :)
2012. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!