Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted melyek voltak a...

Szerinted melyek voltak a középkor legjobb egységei?

Figyelt kérdés

Pl, Janicsárok, konkvisztádorok, pikás teríció stb.

Jöhetnek lovasok, tüzérek is.

Amelyiket TE tartod a legjobbnak, körülményektől függetlenül. A véleményekre vagyok kíváncsi.

AZT TUDOM, HOGY LEGJOBB NEM VOLT... (mindíg elmagyarázza valaki -.-)


Szerintem a janicsár nehézgyalogság.


2012. ápr. 24. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A páncélos lovagok, egyértelműen :D
2012. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a pusztai népek hivatásos lovasegységei.

Nem a véres karddal összetereltek, akik a köznapi életben csikósok, gulyások, pásztorok, mesterek voltak, hanem a nemzetségi, törzsi vezérek állandó kíséretét adó hivatásosokól szervezett egységek.

Mindegy, hogy avar, magyar, kun, mongol, türk, stb...

2012. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is a nyugati népek páncélos lovasaira szavaznék.


A frankok Karoling dinasztiájától kezdve nagyjából 600 évig ők uralták a harcmezőket. Csak a zsoldos gyalogság és a tűzfegyverek terjedése miatt szorultak vissza.

2012. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szintén a nehéz páncélos lovasságra szavaznék. Épp az Árpád-kori magyar hadtörténet jelzi, hogy bár a "pusztai" népek lovassága kiváló harcértéket képviselt és nagy hasznukat lehetett venni segédcsapatokként, önmagukban már sajnos kevesek voltak egy nyugati lovagsereg ellen.


Egyébként a kérdező által említett konkvisztádorok vagy a terciók már a kora újkorban jelentek meg és a janicsárok is inkább már ahhoz az újfajta harcmodorhoz tartoztak, amely végül meghaladta a középkorit.

2012. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor a genovai számszeríjjászokra tenném a voksom
2012. ápr. 24. 20:41
 6/7 ThorgilsX ***** válasza:

hmm...Íjászok terén a magyar íjászok a 9-11.szben.Onnantól kezdve nálunk kihaló félben volt ez a mesterség.


Lovasság? NEm tudok dönteni...ha mondjuk egy arab könnyá lovas egységet a lovagokkal ötvöznénk hm...ember a talpán aki legyőrné őket.


De a favoritom a viking gyalogos.

MErt kölyök kora óta harcban nevelkedett, tény hogy nem krüpteia keretén belül, de így volt.


A fegyverzetük egyszerűen briliáns.


No meg ha úgy vesszük a lovasságuk is leküzdhetetlen volt jó darabig és a fent említett nehézlovasság elődjeit adták, ők voltak a normannok.

2012. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én szerintem Mátyás Fekete serege volt a legjobb.:D
2012. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!