Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Támogatnád, hogy a gyerekeknek...

Támogatnád, hogy a gyerekeknek kötelező legyen a tagság egy olyan szervezetben, ami militarizmusra neveli őket?

Figyelt kérdés

Pl. kötelező legyen a cserkészet, alakuljon valami olyasmi, mint az úttörők, csak nem kommunista, vagy az iskolai tesiórák tartalmazzák gyakorlatilag a katonai kiképzés gyerekekre szabott verzióját.



Én valami olyasmit képzeltem el, hogy olyan lenne, mint az úttörőtábor volt, de nem komcsi, ez kombinálva lenne azzal, hogy az iskolai tesiórák lényegében katonai kiképzések lennének, aztán mindenkinek aki betölti a 14 éves életkort, annak túl kell élnie a vadonban egyedül 1 hónapot.


Mit szóltok az ötlethez? Nem lennének tőle korábban érők a mai elkényeztetett gyerekek?



2012. máj. 2. 21:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%
Mi leszünk Európa Afrikája és kiérdemeljük a Magyarisztán megnevezést. Lesznek gyerekkatonák az utcákon meg a többi jó dolog :D. Tényleg egy ostoba népség a magyar.
2012. máj. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Hangya293 válasza:
100%

A cserkészet definíció szerint önkéntes mozgalom, így ennek kötelezővé tétele már nem cserkészet lenne.


Másrészről badarság ezt a militarizmushoz keverni, egyáltalán nem célja erre nevelni. Ha vannak is "katonás" vonásai, pl. fegyelem, alaki gyakorlatok, rohampályák, számháborúk, ezek célja semmiképp sem a gyerekek militarizálása, hanem életrevaló, talpraesett, egészséges fiatalok nevelése, vonzó közösségi élmény adása.

2012. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
ilyen militari táborokat lehet találni nyaranta a gyerekeknek...ennél nagyobb probléma hogy a testnevelés óra manapság inkább hasonlít nyugdíjas tornára....
2012. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme lenne. Amúgy ha megnézed az átlag magyar tesiórákat, ugyan ezt látod, amit itt leírtál, csak a túlélő mizéria nélkül. Vegyük például a kislabda hajítást=gránát hajigálás; távolugrás=árokátugrás; és még sorolhatnám a kötelező dolgokat, aminek nem sok értelme van, de csinálni kell, mert jegyet kapsz rá.

Ha ennyire szereted az ilyesmit, menj el katonának. Ott lesz elég tesiórád.

2012. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 TrükkösBélabá ***** válasza:
91%
Hát ,szerintem elsősorban illemtan órákra, egy kis etikai oktatásra, becsületre, emberi viselkedésre kellene megtanítani sok embert és nem csak a fiatalokat.Aztán ha ezek meg vannak egy kis közlekedés kultúra oktatás is kellene.Szerintem kötelező jelleggel nem lehet jó eredményeket elérni a katonai oktatásban ,lásd sorkatonaság.Önkéntes jelleggel lenne értelme ,az jelentkezne akit érdekel, és azok csinálnák becsülettel.Esetleg fakultatív oktatásként.Az egy hónap nagyon sok, az orosz specnazos srácok 3 napot nyomnak le egyedül a tajgán.Egy térképet és egy tájolót kapnak a feladatra.Ha megtalálják az ellenőrzőpontokat ahol a kaja van akkor még ehetnek és ihatnak is.:) Ha nem akkor szívás, kb 120 kilométert tesznek meg és különböző vicces feladatokat hajtanak végre közben.
2012. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%

Fiúknak szerintem jó lenne egy ilyen,lenne fogalmuk a csapatmunkáról,közösségről,és hogy milyen is az élet valójában.A vadonos rész viszont egy baromság még is mire lenne jó,Bear Gryillseket akarsz nevelni vagy mi a sz.ar??:D

Legutóbb asszem Spártában volt ilyen hogy 1 hétig vadásznia kellett a vadonban meg helotákat gyilkolászni és csak utána lehetett igazi kőkemény harcos:D

2012. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 claidheamohmor ***** válasza:
48%

hangya293 válaszára szavazok én is, a cserkészet így egy jó dolog. Kötelezővé akkor sem tenném. (Voltam úttörő, fos volt az egész - nem tanultunk semmit, nem csináltunk semmit. Csak csak hallgattuk vigyázzállásban a sok maszlagot. Legalább túrázni jártunk volna...)

A kötelező sorkatonai szolgálatot viszont visszahoznám. Az 1 hónap vadonban - izé meg akkora baromság... a taigetosz-módszert nem akarod véletlenül bevezettetni? :D

2012. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Tojasleves ***** válasza:
100%

Vadonban? 1 hónapot? Melyikben? Magyarországon?

Kivágnak a pilis kellős közepébe, nap végére lakott területre sétálsz, olyan kis országban élünk, itt nem lehet egy hónapig vadonban túlélni, mert folyton azon kéne agyalnod, hogy kerüld el a turistákat és a lakott területeket. A cserkész az más téma. támogatom.

2012. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Tény, hogy kéne valamit csinálni a fiatalokkal, hogy megismerkedjenek pár fogalommal, mint a tisztelet, fegyelem és társaik, de ez a vadonosdi.... ezt ugye te sem gondoltad komolyan? És mellesleg nem csak a gyereken múlik, hogy milyen lesz a viselkedése, a szülőknek kéne jobban odafigyelni a nevelésnél.

A gyerek az gyerek, hülyéskedik, szórakozik, játszik, barátkozik stb., és ez így normális, de van egy határ amit már nem kéne átlépniük. Ennyi.

2012. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
A "vadonosdit" onnan vettem, hogy a Dragon Ball Z elején van, hogy Ifjú Sátán elkezdi edzeni Son Gohan-t és az edzés része az, hogy Son Gohan-nak 5 évesen meg kell élnie a vadonban egyedül 1 évig.
2012. máj. 20. 00:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!