Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a honvédségnél megkérdezik,...

Ha a honvédségnél megkérdezik, miért jelentkeztem, mit lehet erre mondani, ami nem sablon szöveg?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta katonának készülök. Most végre ott tartok, hogy már csak a parancsnokság előtt kell jól szerepelnek egy elbeszélgetésen.


Rendszeresen felteszik a kérdést: miért akar katona lenni?


Erre mit lehet mondani? Én tudom, hogy miért, mert erre vágyom gyermekkorom óta, de figyelmeztettek katona ismerősök, hogy ne mondjam ezt, mert azt fogják hinni sablon, betanult szöveg.


Akkor mit mondjak? Ez az igazság. Mit lehet erre mondani? Valakinek van 1-2 gondolata?


2012. jún. 8. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdés: gyerekkorodban mi fogott meg a katonaságban?
2012. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem a családomn van katona, és abszolút átérzem a hazaszeretet, viccen kívül.


Szeretném hazám biztonságát szolgálni!

2012. jún. 8. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ez mondd:)
2012. jún. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pro Patria ***** válasza:

Ezt, az igazat. Bár sokan elcsépelték, és közhelyes, de ezt mondd, ha átérzéssel teszed, látni fogják.

De naiv se legyél, tehát ne használj ilyen fellengzős jelszavakat, mert akkor kivágnak, mondván, gyermeklelkű vagy.

2012. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ThorgilsX ***** válasza:

Nekem katona barátaim ezt javasolták:

Felteszik a kérdés, maga miért akar katona lenni?


És ilyenkor mit mond az ember?Mert szeretem a hazámat stb...ez sablon szövegnek számít, de épp ez is jó!Ne akarj nem igazat mondani...a sablon szövegek ott nem olyanok mint itt...Egy ember nem azért akar katona lenni mert jól áll neki a terep minta...ez már nem "sablon" szöveg...de ez nem is jó ok.


Remélem érted hogy mire gondolok és remélem tudtam segíteni.

2012. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz, köszi!


Meglátjuk!

2012. jún. 10. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
KPTSZI ???
2012. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!