Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar katonaság is alkalmaz...

A Magyar katonaság is alkalmazott ilyet?

Figyelt kérdés

van ez a gyakorlat, sok filmben láttátok már biztos mikor az amerikaiak menetelés közben énekelnek. arra gondolok mikor a parancsnok énekel egy sort és utána a sereg utánozza. és erre ritmusra menetelnek. ilyenre gondolok: http://www.youtube.com/watch?v=sqPzFLc2J-4&feature=related

arra lennék kíváncsi hogy ezt a magyarok is alkalmazták? és mire jó ez? vidámabban teszik meg a távot, vagy gyorsabban haladnak?


2009. júl. 4. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

tudtommal minálunk ez nem szokás.


az értelme a csapatszellem erősítése illetve, ha belegondolsz eléggé megeröltető mozgás közben hangosan énekelni, azaz ez egyfajta edzés is.

2009. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Még a Horthy rendszerben is énekeltek a katonák.Sőt azután is.Ha láttok régi filmeket,azokban is énekelnek.Sőt az előző századokból is sok katonadal maradt fenn.A szövegük alapján valamilyen lelkesítő hatása lehetett.
2009. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Dehogynem alkalmazták,nekünk meg kellet tanulni egy csomó ilyen "induló dalt" sorkatonaként.Meneteltünk és elkiabálta magát valamelyik csillagharcos,hogy NóTA! akkor nyomni kellett de jó volt legalább kis színt vitt a monoton menetelésbe.
2009. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
le tudnád írni miket énekeltetek pl, ha nem nagy fáradság?:)
2009. júl. 5. 00:10
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
[link] itt meghallgathatsz néhányat,de a klasszikus nótán kívűl megvoltak az alakulatoknak (harckocsizó,lövész,felderítő stb)a saját kis dalaik.
2009. júl. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem mindenféleképpen jót tesz a katonának.


Ha énekel akkor nem arra figyel hogy milyen fáradt, vagy hogy még 50 kilométert kell gyalogolnia hanem arra, hogy ritmusra mondja a nótát. A morált nagyban javítja.

2009. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz de egyáltalán nem volt normális dolog, erőltetett menetnél valamelyik köcsög mezei hadnagy(őrvezető)beszámolt és indult a nóta,miközben a loholástól levegőt sem kapott a hülyeséggel megpakolt baka.
2009. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22:36 És romantika meg lelkesedés sem volt csak anyázás,de az összefüggően.
2009. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én 1994-95-ben voltam katona. Nálunk volt ilyen, csak a szöveget már elfelejtettem, de ez a két sor megmaradt:

Láttam én már kutyán csákót

Baka seggben biliárd dákót.


Na meg a szakasz PK imádta az Angyalbőrben-t, úgyhogy ezt is meg kellett tanulnunk:

http://www.youtube.com/watch?v=d3uklzIf2sA

2010. dec. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!