Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ma is kapnak a katonák társasá...

Ma is kapnak a katonák társasági/díszegyenruhát? Vagy manapság hogy megy ez?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Kimenő ruházat a neve, nem mondhatni díszesnek, le is cseréli mindenki, ha hazaér civil ruhára.
2012. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Társasági egyenruhát csak a hivatásos/szerződéses altisztek, tisztek és tábornokok kapnak. Ezt ünnepeken, ünnepi állománygyűléseken viselik. Viselik még esküvőn, temetésen stb.

Díszegyenruhát (Tihany díszegyenruha) csak a 32. Nemzeti Honvéd Díszegység (Koronaőrség, Palotaőrség, Díszzászlóalj) , díszelgő katonái viselik díszelgési feladat során.

Van még köznapi öltözet amit főleg irodai munkát végzők hordanak, nem olyan díszes mint a társasági. Gyakoribb viselet a társaságinál.

A szerződéses legénységi állománynak nincs köznapi, sem társasági egyenruhája. Ők mindig gyakorlóban vannak.

Kimenő ruhát a sorállomány viselt anno eltávon. 2000-es években már civilbe is hazamehettek.

2012. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mustafa33 ***** válasza:
Manapság minden volt egyenruhás területen "ciki" lett az egyenruha. pedig volt értelme. Lélektani is. Akkor az egyenruhának becsülete volt. Egy tiszt még az esküvőjére is egyneruhában ment. Különleges társasági eseménynél az egyenruha volt csak egyenrangú a frakkal, szmokingal. Ma egy hivatásos katona szégyelne egyenruhában járni szabadidejében. A katonák az esküjüket is abban teszik amiben a sárban hemperegnek. Ez nem növeli a hivatásuk tekintélyét. Meg az országét sem ahol nem jut egy rendes ruhára a hivatásos katonának. Azután a szolgálathoz való viszonya is olyan lehet. Régen a csendőröknek kötelező volt szolgálaton kívül is hordani. De ez bizonyos szigorú viselkedési előírásokkal járt. de megvolt a respekt.
2012. júl. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tehát akkor, ha hivatásos tiszthelyettes katona vagyok, akkor kapok ilyen "társasági" egyenruhát?...azért kérdezem, mert tiszteknél még csak csak látni ilyen egyenruhát némely alkalmakon....de tiszthelyetteseknél már nem....pedig annak idején a tiszthelyettes is kapott ilyet....és a sorállománynak is volt a bizonyos "kimenő" ruhája...
2012. júl. 17. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet rég nem aktuális, de szerintem tévedés, hogy mindenkinek van társasági, meg kutyafsza. Nekem katona férjem van, nem legénység és nincs ilyenje, mikor esküvőnk volt sem tudtak fel venni kollégái se ilyet mert nincs senkinek. Elméletileg lehet csináltatni, de ez úgy néz ki, hogy aki ezt intézné az sosincs ott meg sose ér rá, meg amúgy is... Szóval ne úgy képzeld, hogy a sima kis gyakorlód mellé alapból adnak bármit is.
2013. febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sose felejtem el, amikor 2002-ben még sorkatonaként, Karácsony tájékán úgy döntöttem, kimenő öltözetben megyek haza (szerettem volna egy pár fotót készíttetni magamról, hogy legyen emlék) szinte nekem esett mindenki, az alegységnél még a alegységparancsnok is, hogy minek ez? És én teljesen le voltam döbbenve, még több hónap után is, hogy itt mindenki ennyire szarik az egyenruhára, meg mindenre! Na mindegy, aztán nem kevés tortúra után a szolgálatvezető kiadta a már akkor réginek számító kimenőöltözetet, és itthon láthattak egyenruhában is. (Aztán úgy ahogy számítottam rá azután később, nagy hasznát vettem az egyenruhás fotóimnak leszerelés után mert azóta is van becsületem ha úgy adódik és megmutatom olyanoknak akik nem voltak katonák!
2016. jan. 20. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!