Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Hitler nem támadta volna...

Ha Hitler nem támadta volna meg a Szovjetuniot, akkor a Japánnal kotott szovetségesével, és Olaszországéval megnyerhették volna a II. világháborut?

Figyelt kérdés
Ugy gondolom,hogy a foldgombon ma csak 4 nyelvet beszélnéének:német,japán,orosz,olasz.Szerintetek is igy torént volna?

2012. aug. 2. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

szu támadott volna lehet csak 1950 be de valószínűleg megvárta volna hogy európa "ledarálja" magát és nevető harmadikként lépjen be a világégésbe


a barbarosza terv alapból bukásra volt ítélve

lehettek akármekkora nagy "májerek" a németek

nem számoltak az orosz utak hiányával és hiába mutogatják a teherautó/féllánctalpas szállítót a fogatott tehát ló vontatta szekér volt németország fő utánpótló rendszere

+ az oroszoknál nem volt gond az életerő utánpótlás

elesett 1 millió szovjet? nem baj van még 10 millió tartalékos

ha elérik moszkvát Talán lett volna valami esélyük de még akkor se sok

2012. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam egy könyvet a német páncélosokról, és abban megemlítették, hogy mikor '43-ban nyomultak előre a Tigrisek a hatalmas túlerővel szemben, egész szép eredményeket értek el. Mivel a németeknél nem úgy nézett ki, hogy egy "mosógépgyárban" összedobott tankba dobálták a tanárokat/kukásokat, hanem perecízen felkészített harckocsizókat küldtek a frontra.

Például ugye mikor csak papíron voltak meg a Tigris paraméterei, tulajdonságai, tehát még nem gyártották, már akkor is KIFEJEZETTEN A TIGRISRE képezték ki a katonákat, hogy ne lepődjenek meg, hogy mi a f@sz ez?!

Na, tehát szépen nyomultak előre, csak mivel (azt hiszem) Wittman páncélosainál olyan (SS-ek?) szolgáltak, akik politikailag is korrektek voltak, ezért Hitler őket küldte Olaszországba mikor partra szálltak fasiszta barátaiknál.


Viszont én úgy látom, ha Japán nem kezd el g_cizni az USA-vál, hanem '43-ban keletről megtámadja a SZU-t, akkor simán verték volna őket. Mivel hiába nagy ország, sok emberrel, azért az a 2 front kivette volna az energiájukat és összeroppantak volna.


Egy szó, mint száz, nyugodtan lehetett (volna) támadni a SZU-t a Japánok segítségével, szerintem.

2012. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

A német támadás megelőző csapás volt. Ha a nyugati hatalmak már eléggé meggyengítik Németországot, a Szovjetunió is belépett volna a háborúba.

Útólag szerintem semmi értelme nem volt a háborúnak. 30 millió ember meghalt azért, hogy Kelet-Közép-Európa ne német befolyási övezet legyen, hanem a Szovjetunióé.

Nem hiszem, hogy jobban járt vele a világ.

Mellesleg a német birodalom szerintem sokkal hamarabb összeomlott volna egy győztes háború után, mint a Szovjetunió. A németeknél sokkal nagyobb hagyománya volt a demokráciának.

Szerintem az összes ország többet vesztett a háborún, mint amennyit nyert, kivéve az USA-t.

2012. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%

a történelemben nincs olyan,hogy mi lett volna ha...!!!!

senki nem tudja megmondani mi lett volna!ugyan úgy ahogy azt sem lehet megmondani mi lesz 20 év múlva.találgatni lehet,de azt mindenki tud!

2012. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem nyerhetett volna mert eleve mas volt a cel.A cel Nemetorszag teljes legyozese volt mivel a szovetsegesek nagy folenyben voltak.Ha Japan es Nemetorszag kozosen tamadja a Szu-t akkor belep a haboruba az Usa a Szu oldalan hisz nem hulye megvarni mig hatalmas terulet es nyersanyag kerul az ellenseg kezere mert akkor mar nem igaz az hogy "Europa mesze van". Csak akkor lett volna nemi esely ha a Szu vagy az Usa meg a nemetek melle all.De mindketot mas erdekek vezereltek.Van olyan elmelet is hogy megprobaltak megegyezni a nemetek a Szu val de a Szu sokat kert, az ellen elmelet pedig azt modja hogy a Szu pont akkor rugta fel a nemetekkel szmebeni megnemtamadasi egyzmenyt mikor nem sikerult a megegyezes mert eleve a Szu azert is kert olyan sokat hogy nehogy egyezseg szulessen.....
2012. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!