Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért a II. Világháborúért...

Miért a II. Világháborúért van oda mindenki?

Figyelt kérdés

Mindenki aki nagy történelmi rajongó, vagy csak érdekli a háború, vagy a történelem folyton a 2. VH-n csámcsog, hogy a tankok így, a fegyverek úgy...


Miért olyan érdekes az?


Szerintem speciel a modern kori fegyverek, meg harci járművek meg a régi XV-XV''. századi háborúk sokkal dfe érdekesebbek mint a II. világháborús dolgok...


Csak a "hírneve" miatt olyan foglalkoztatott dolog a II. Világháború?



2012. jún. 30. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Mert a II Vh egy nagyon meghatározó dolog az egész világon.És mindenkit érdekel.Szeret elgondolkodni a mi lenne ha dolgokon.


Például Magyarország onnantól kezdett el mélyen hanyatlani.Onnantól változott de sajnos hátrányára.


Nekem is jobban tetszenek az újabb , modernabb fegyverek.

2012. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
A történelem legnagyobb háborúja. A legtöbb halálos áldozattal járt, ráadásul elég friss az élmény.
2012. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
nincs oda, hanem oda lett:P
2012. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Az első világháború nagyobb volumenű volt.
2012. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Énnekem a kedvenc témám és az akkori gépek sokkal jobban tetszenek mint a maiak(de a maiak is érdekelnek). A világ talán legmeghatározóbb háborúja volt és sok érdekesség van benne. Viszont még órákon át lehetne sorolni, hogy kit miért érdekel.
2012. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ ***** válasza:
10%
engem nem érdekel egyáltalán .
2012. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Mert az eddigi legnagyobb háború az volt, egyben az utolsó, ahol nyílt, szemtől szembeni harcban egymással egyenrangú ellenfelek álltak szemben.


Az már nem annyira romantikus, hogy az amúgy is 30-35 éves technikai lemaradásban lévő Irakot visszabombázták a századfordulóig, vagy hogy Vietnamban és Afganisztánban gerillákat kergetnek.

2012. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Fordulópont volt minden téren.

-Az I. Vh-ból indult ki ("Nem békeszerződés, csak fegyverszünet húsz évre." <-Trianon).

-Korszakváltás a fegyverekben. (Nem csak tolózáras puskák és Maxim féle géppuskák sokasága, hanem rengeteg kézi, vízi, páncélos, légi fegyver!)

-2. legnagyobb tankcsata (Kurszk), de jelentősebb, mint az Öbölháborúban volt.

-Legnagyobb, legvéresebb "szárazföldi" ütközet, szerintem a legfontosabb csata a világtörténelemben, ha gyökerekig lemegyünk. Minden téren fontos, és érdekes Sztálingrád. Ja meg azt sem lehet nagyon félretenni, hogy a városban cirka 2.500.000 katona megfordult + civilek, ha nem több.

-Fordulópont az emberiség sorsában: a szélsőségek kiéleződése a politikában, és egyéb téren, aminek a hatását ma is érezhetjük. Ebbe had ne menjek bele :D

2012. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:
41%
És azért ne feledkezzünk meg Hirosimáról és Nagaszakiról sem.
2012. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, köszönöm kihagytam
2012. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!