Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek vissza kéne hozni...

Acolyte kérdése:

Szerintetek vissza kéne hozni a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel ezt a kérdést,mert a minap haverokkal erről beszélgettünk, meg attól hogy sok emberre ráférne.Érdekelne a ti véleményetek is. (Értelmes válaszokat kérnék)

2012. aug. 21. 16:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
38%
Baromság, aki nem akar katona lenni, az ne is legyen, ráadásul magyarország megengedett katonai létszám 25.000 fő, most kb 21.000
2012. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
A sorkatonaság elég drága módja a nép megnevelésének. Ráadásul egyre kevésbé valószínű, hogy valaha is megtérül, a XXI századi harcokban a létszám semmit nem ér, és jelenleg nincsen Európában olyan hatalmi erő, amitől Magyarországnak különösebben tartania kellene. Az embereket az iskolában kell nevelni, nem a hadseregben, olcsóbb és meg is térül.
2012. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%

Van szolgálatban, tehát ha akarnánk se tudnánk sorkatonaságot bevezetni, ha csak nem szegülnénk szembe a NATO-val és az ENSZ-el, azzal pedig nem járnánk jól...

Én mint, szolgálatban lévő NATO ill. Magyar Honvéd katona írtam le ezeket...

Bocs, hogy két részletben... :)

2012. aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
60%
Az első és a harmadik én vagyok... Véletlenül írtam kétrészletben, bocs az esetleges félreértésért...
2012. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
20%
Vissza kéne hozni, hogy miért is vegyük példának svájcot ami európa legmilitaristább állama van sorkötelezettség az emberek felfogása jobb mint itt és mondja meg nekem valaki őszintén magyaroszág 93 000 km2-ét hogy akarja megvédeni durván 15 000 katona?A béke nem tart örökké, aki nem hiszi olvasson több könyvet!
2012. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
A svájciak képesek megvédeni az országukat, 48 órán belül az egész pereputty mozgósítható.
2012. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat (főleg Honvéd barátunkét)
2012. aug. 21. 17:44
 8/33 A kérdező kommentje:
Az iskolában való neveléshez csak annyi hozzá fűzni valóm lenne, hogy a mai fiatalok többsége annyira nem tiszteli a tanárokat,hogy még maga az oktatás "hatékonysága" is megkérdőjelezhető.
2012. aug. 21. 17:51
 9/33 anonim ***** válasza:
24%
Bizony, és ami a katonaságban még jó, azaz hogy elképesztő fegyelem van... Ami bizony nem ártana ennek az országnak, csak sajnos amit az imént említettem, a nemzetközi viszonyok nem engedik még hogy 25.000 főnél nagyobb legyen a Magyar Honvédség ....
2012. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"magyarország megengedett katonai létszám 25.000 fő"

Ez nem igaz.

2012. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!