Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hanyadik"minimális terhelést...

Hanyadik"minimális terhelést jelentő"adót rakja a kormány a nép nyakába?

Figyelt kérdés
A Varga Misike szerint nem jelent terhelést a banki tranzakció adója.

2012. ápr. 15. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Neki nem.
2012. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már nem számolom. Az a helyzet, hogy amit a bankokra, közszolgáltatókra vetnek ki (és aminek annyira örülnek egyesek)azt is a nép fizeti ki, mert simán áthárítják. A sok kicsi pedig sokra megy, és azért van ilyen sok, hogy az egyszerű ember ne tudja áttekinteni.
2012. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát csipszadó, baleseti adó, ici-pici áfaemelés (2%), az adójóváírás megszüntetése, ingatlanadó sok és egyre több helyen, ebadó, és most a tranzakciós adó. Remélem, nem hagytam ki semmit. Egy havi másfél-két millás fizetésből, úgy hogy ingyen állami autót használok, és ingyen kapok szinte mindent, tényleg nem tűnik nagy terhelésnek mindez. És mivel Varga Mihály és társai egy napot se dolgoztak a való világban, még el is hiszik talán, amit mondanak.
2012. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendszámot hányan cseréltetek már?
2012. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem jelent terhelést,ha nincs bankszámlád,vagy ha feketén kapod a pénzedet zsebből zsebbe.Részemről a fizetés napon az egész pénzt kiveszem,és kártyával sem fogok többé vásárolni.Mást nem nagyon tudok egyenlőre tenni.Ha meg lesz rá lehetőségem,hogy a törvény ellenes kézből kézbe fizetést megtudom oldani,azt fogom tenni és a kormány jó bő nyállal.... a többit gondolom ismeritek.
2012. ápr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De én úgy tudom, az úgy van, hogy ha sárga csekken fizet be valaki valamit, postán, vagy a szolgáltatónál, bárhol, akkor is rá kell fizetnie valamennyit.Szóval, tudtommal nem csak kártyás tranzakciók után van már ez.Vagy rosszul tudom?Ebben a hónapban még nem fizettem csekket, most készülök, na majd kiderül...

Egyébként bankkártya használatnál eddig is volt kezelési költség, nem is kicsi.Már sok évvel ezelőtt kártyára utalták(kötelezően sajnos)a fizetésem, és valahányszor vettem ki pénzt, mindig megsarcoltak pár száz forinttal.Akkor most a kezelési költség mellett még adót is vonnak le az amúgy is jól megadóztatott pénzekből?

Ez a pofátlanság már határtalan!

2012. ápr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Részemről a fizetés napon az egész pénzt kiveszem,és kártyával sem fogok többé vásárolni."


Mivel a kpfelvétre is vonatkozni fog az adó, ugyanott vagy, mintha vásárolnál a kártyával. Ráadásul ha csekken fizeted be a számládat, akkor mégegyszer fizeted az adót, tehát duplán fizetsz.

2012. ápr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó


De minden esetben csak egyszer engedem meg,hogy megvágjanak.Ha egész hónapban nem használom a számlámat akkor ugyan miért vonnának le a 420 vagy 430 Ft-ot több alkalommal?Aki ki-be utalgat,meg a számláról fizeti a rezsit,és még kártyával is vásárol azokat fogják a leghülyébbnek nézni.Pont ezt kell megelőzni.

2012. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"De minden esetben csak egyszer engedem meg,hogy megvágjanak."


Úgy tudom, hogy ez az adó nem fix összegű lesz, hanem százalékos/ezrelékes. Szóval ha egyszerre felveszed az összes pénzed, ugyan annyi adót fizetsz, mintha folyamatában vennél fel csak annyit, amennyit kell.

2012. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én meg úgy értelmeztem,hogy minden tranzakció után csípik le a banki adót,de lehet tévedek.
2012. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!