Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja sok ember...

Miért gondolja sok ember olyan primitív vagy félelmetes dolognak, azt a minimális szintű vallásosságot, amit a Fidesz mutat?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy bármilyen erőtlen kezdeményezése is van a Fidesznek a kereszténység terjesztésére, a tömeg egyből középkort meg diktatúrát kiált.


Tudom, hogy Magyarország a legateistább európai ország a Skandináv országok után, de el kéne gondolkozni rajta, hogy pl. az etalonnak tartott Németországban vagy Ausztriában is mindenki tanul valamilyen hittant vagy erkölcstant, Romániában még a baloldali pártok is ördögűzést tartanak egy-egy parlamenti ülés előtt, a "Szent USÁ-ban" meg szinte mindenki vallásos. Ehhez képest a Fidesz minimális megmozdulásokat akarna ebbe az irányba tenni, de mindenki retteg.


Én ateista vagyok, de ezt az egész cirkuszt nevetségesnek tartom, és akkor még nem is beszéltem róla, hogy általában az a politikai csoport terjeszti ezt a rettegést, aki ezek mellett azért kampányol, hogy minden világnézet és vallás felé toleránsnak kell lenni és nálunk is terjedjen a hinduizmus meg mindenféle távoli ország vallása.



#FIDESZ #vallás #kereszténység #műrettegés #álterror
2012. okt. 19. 16:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert vallásszabadság van. Nekem senki ne írja elő, hogy miben higgyek vagy ne higgyek.
2012. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mikor írta elő a Fidesz, hogy csak a kereszténységben hihetsz?


Vagy neked olyan kétbites agyad van, mint Rákosinak? Aki nincs velünk az ellenünk van? Aki terjeszteni akarja a kereszténységet, az már téged akar agymosni?

2012. okt. 19. 17:04
 3/23 A kérdező kommentje:
És mielőtt jól lehordod ezt a csúnya, ódivatú, antiliberális Magyarországot és az első easyjet géppel Berlinbe szállsz, nézz utána a neten, hogy Angela Merkel pártja hogy utasította el erélyesen azt a kérelmét a németországi muszlimoknak, hogy a muszlim gyerekek iszlám hitoktatást választhassanak a suliban.
2012. okt. 19. 17:06
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert ez valóban egy primitív középkori dolog.


Ne terjesszenek semmit. Vallásszabadság van mindenki azt választ amit akar. Nekik ebbe semmi beleszólásuk nincs, és ha ebbe erőszakosan bele akarnak avatkozni az nagy merénylet a vallásszabadság ellen. Az meg hogy mit csinál az angela merkel kit érdekel? Nem tiltotta meg a muszlimoknak hogy a saját vallásukat gyakorolják, csak egy olyat nem engedett amit a többi vallásnak sem. De nem fogta meg egyik homokicigány gyereket sem és keresztelte meg erőszakkal a rajnában. Orbánéknál meg nagyon efelé haladunk. Magyarországpot mindig is vallási sokszínűsg jellemezte, és néhány sötét időszakot leszámítva itt mindig is szabad vallásgyakorlás volt. Szóval még azt sem lehet mondani hogy a nagy magyar öntudattal meg egyéb baromságokkal ez szembe menne.

2012. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha a vallás nem lenne tiszta politika akkor nem lenne baj.


Mi 2010-ben esküdtünk és a templomi esküvőhöz vasárnaponként istentiszteletre jártunk. MINDEN alkalommal a pap arról beszélt hogy meg kell állítani a "komcsi veszedelmet" és mindenkinek a fideszre kell szavaznia!

Az ismeróseim akik esküdtek és szintén jártak istentiszteletre ugyan ezekről számoltak be! Jobban vagy kevésbé de rengeteg pap nyomta a politikai szöveget!


Na szóval majd ha a papok abbahagyják a politizálást akkor senkinek nem lesz semmi baja!

Nem mellesleg ez a kemény politikai vonal az egyházban az ami a legtöbb embert az ateizmus irányába lök!


Ja és 2010 előtt én is úgy gondoltam hogy jó ha egy párt képviseli a keresztény értékrendet. Még most is így gondolom de nincsenek illúzióim hogy a fidesz-kdnp párosnál ez csak politika és hazugság! Közük nincs semmilyen kereszténységhez...

2012. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Mert senki nem mondja meg nekem fölülről különösen minden egyes embernek, hogy mi az igaz hit, az állítólagos üdvösség titka etc.


A hittanra de főleg az erkölcstanra, meg inkább a mélyen tisztelt honatyáink szorulnának rá.

2012. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

"Miért gondolja sok ember olyan primitív vagy félelmetes dolognak, azt a minimális szintű vallásosságot, amit a Fidesz mutat?"

Mert a Fidesszel nem az a gond, hogy vallásosságot mutat, tegye; az a gond, hogy vallást akarnak az emberbe nevelni. Na ezt ne! Mi köze az államnak ahhoz, hogy ki és mit hisz? Ilyen vallási propagálás és terjesztés tényleg csak a középkorban volt és manapság az iszlám országokban.


"Tudom, hogy Magyarország a legateistább európai ország a Skandináv országok után..."

Tévedés! Észtország és Csehország!


"pl. az etalonnak tartott Németországban vagy Ausztriában is mindenki tanul valamilyen hittant vagy erkölcstant,"

Aha, akkor ezek szerint aki nem vallásos annak elég az erkölcs... Amúgy forrás?


"Romániában még a baloldali pártok is ördögűzést tartanak egy-egy parlamenti ülés előtt..."

Forrás? Amúgy a románok mióta példaértékű ország?


"...a "Szent USÁ-ban" meg szinte mindenki vallásos."

Ezt sosem értettem, hogy a konzervatív emberek miért éppen az USA-val hozakodnak elő?!

1. Az USA a nyugati világ Szaúd-Arábiája, egy vallási fanatikus társadalom!

2. Európában vagyunk, itt nem az USA a mérvadó, hanem Európa maga!

3. Európa nem keresztény, ez tévedés; Európa inkább a pogány ókori Rómára és Athénra hajaz. Mit gondolsz miért nem a kereszténység a "szent" és miért "istenkáromlás" megkérdőjelezni az ókori görög-római antikvitást?

4. Európában sokáig a vallás volt az elme mételye, a gyengék elmenekültek egy másik kontinensre, és lám napjainkban ott folytatódik a középkori európai módi. Akik itt maradtak, Európában, azok felszámolták a gond okát, a vallást! Európában a vallás megtűrt.


Ez a különbség az USA és Európa között, ezért vannak kisebb, de jelentős ideológiai konfliktusok a két térség között és ezért nem támogatta a kontinentális Európa a Bush-féle keresztesháborút. Orbán pedig egyértelműen az amerikai republikánusokat másolja, szakértelem és hatalom nélkül...

2012. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Európa inkább a pogány ókori Rómára és Athénra hajaz."


Mit tudsz ezekről a vallásokról azon kívül, hogy ötödikben megtanultad 10 római isten nevét?


Európa hogy hajazna ezekre? Megetetjük az oroszlánnal a keresztényeket? Ételt áldozunk szobrok előtt?



Európában utoljára Hitler rezsimje alatt volt domináns dolog az újpogányság, hadd ne mondjam, hogy hova vezetett.


Akármennyire is konzervatív vallás a kereszténység erkölcs vagy szexualitás terén, legalább az emberi élet értékét tiszteli és van benne éppen elég "kommunista" szellem is?


Ezek mellett az európai pogány vallások pl. az ógermán vagy a római mit tanítottak? Az élet egy állandó harc, ellenségeket földbe döngölni stb. tiszta Hitler....

2012. okt. 19. 17:42
 9/23 A kérdező kommentje:
és van benne éppen elég "kommunista" szellem is! *
2012. okt. 19. 17:43
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Mert én a tudományokban gondolkozom és nem vagyok vallásos. Ez kb. olyan, mintha elkezdenék tolni az emberek arcába a többi ezoterikus butaságot.
2012. okt. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!