Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háború lesz, ugye?

Háború lesz, ugye?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a közel jövőben elkerülhetetlen lesz egy háború,amely minket is érint többé-kevésbé.

Az itt a kérdés mit teszünk majd abban a helyzetben.



2012. szept. 21. 22:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%

"A lényeg,hogy ha lesz háború,akkor be lesztek sorozva.Tehát ez a bujdosósdi nem fog menni."


Ha csak nem az országot közvetlen fenyegető ellenséggel kell harcolni, értem ezalatt egy, hogy egy ellenséges ország hadseregével nyíltan megtámadja a miénket, engem aztán sorozhatnak, megtagadom a katonai szolgálatot. Én aztán senki pénztárcája kedvéért nem fogom lelövetni magam.

2012. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

"Én aztán senki pénztárcája kedvéért nem fogom lelövetni magam."


Egyet értek veled,hogy nem érdemes azért harcolni,hogy fönntartsuk a népnyúzó rendszert.

Az a bökkenő,hogy háború esetén nem börtön jár a katonai szolgálat megtagadásáért,hanem halál!

2012. szept. 21. 23:40
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

Én személy szerint remélem nem lesz háború a közeljövőben ami minket is közvetlenül érintene mert akkor sajnos nagyon megjárnánk!


Valljuk be már nem vagyunk egy olyan erős és összetartó ország mint ami volt az őseink idejében most nem sok esélyünk lenne a fejlettebb haderők ellen!


Személy szerint én nem harcolnék semmi hülye ideológiáért sem az unió kedvéért! És azt sem szeretném ha akár egy nemzet társam is áldozatul essen mások "szarakodása" végett! Senki ne dobja el az életét hiába!

Az őseink sokat áldoztak már a nyugati hatalmak védelmére és ez lett a köszönet a mai csonka ország...


Végszóképpen csak annyi hogy nem meghalni kell a hazáért hanem élni!

2012. szept. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem igaz, a bevonulási kötelezettség megszegése 1-től 5 évig terjedő, ha gondatlanságból elkövetett mulasztásnak ítélik 3 évig terjedő szabadságvesztés a "jutalom". Legalábbis ez lesz, amint hatályba lép a 2012 évi C. törvény.
2012. szept. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
71%

Itt? Nemigen.

Kedves szomszédaink már Trianonnal megkapták, amit akartak - úgy nagyjából mindent, ami értékes, fontos és hasznos volt. Ami maradt, az olyan is. Nem is csoda, hogy ott tartunk, ahol. Ez már csak a csont, ami meg egészen addig nem kell a kutyáknak, amíg van hús is. Márpedig egyelőre van húsa mindegyiknek bőven.

2012. szept. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen.


"Az itt a kérdés mit teszünk majd abban a helyzetben."


Ezt nem igazán értem. Hogyhogy mit teszünk? Bevonulunk.

2012. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
55%

"megtagadom a katonai szolgálatot. Én aztán senki pénztárcája kedvéért nem fogom lelövetni magam."


Ha megtagadod, akkor gyakorlatilag lelövetted magad. Tehát nem tudom követni a gondolatmeneted.

2012. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
47%

"Ez nem igaz, a bevonulási kötelezettség megszegése 1-től 5 évig terjedő, ha gondatlanságból elkövetett mulasztásnak ítélik 3 évig terjedő szabadságvesztés a "jutalom". Legalábbis ez lesz, amint hatályba lép a 2012 évi C. törvény."


Tundérke! Egy feltételezett hadiállapotról beszélünk, nem arról, hogy mi lenne veled ha nem mész kisdobosnak.

2012. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
38%

Komolyan ennyire nem vagytok tisztában vele, hogy egy hadiállapotban az amúgy is felperzselt és lebombázott búzamezők, meg vágóhidak közt, mikor ugye a hadsereget is etetni kell, senki sem fog azzal szarakodni, hogy a szolgálatmegtagadókat is eltartsa meg még őrizgesse is őket. Ha egy háború esetén a szolgálatot 5 év börtönnel meg lehetne váltani, ha hiszed ha nem, egyetlen ember sem vonulna be. Egyszerűen nem létezne hadsereg.


Azt jegyezzétek meg egyszer s mindenkorra, hogy a hadbíróság mindig azonnal ítél, két féle ítélet létezik, vagy bűnös az illető, vagy ártatlan. Viszont ha bűnös, csak egyetlen büntetés.

2012. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
44%
Gyakori válasz azt hiszi majd az ő kedvéért berendeznek egy napfényes cellát a Balaton partján, szoláriummal és úszómedencével, ahogyan az ma divat. :D
2012. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!