Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy mehetek ki afganisztánba...

Hogy mehetek ki afganisztánba katonának? Magyarországon nem sok időt szeretnék katona lenni .

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Foglalj repülőjegyet,öltözz be katonának és utazz Afganisztánba.
2012. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először: legyél katona (már önmagában nem egyszerű).


Másodszor: ha van rá lehetőséged (pl. a Te alakulatodból építik a következő váltást), jelentkezz.


Harmadszor: ha elfogadják a jelentkezésedet, akkor alkalmasnak kell lenned a külszolgálatra (fizikai, eü., pszichológiai alkalmasság).


Negyedszer: végigcsinálod a felkészítést, felveszed az oltásokat, felszerelést.


Ötödször: a parancsnokoknak be kell váloganiuk a végleges állományba. Ha nem kerülsz be, akkor felkészített tartalék leszel, akit be tudnak rántani, ha valaki kiesik.


Hatodszor: vigyázni kell magadra, nehogy tönkrevágd magad kiutazás előtt.


Ha mindezeken túl vagy, akkor mehetsz Afganisztánba, vagy amelyik külszolgálatra jelentkeztél.


Ja, a "Magyarországon nem sok időt szeretnék katona lenni ." mondaton sírva röhögtem.


Egyébként nem külszolgálatba mész ki katonának, hanem katona vagy itthon, és kijutsz külszolgálatra. Ezt értsd úgy, hogy elég ritka, hogy nullkilométeres gyerkőcöket viszünk ki, főleg rázósabb helyekre.


Másik. Itthon legyél katona. Egy külszolgálat legfeljebb fél év. Előtte legalább fél év a felkészülés, előtte legalább 1-2 évet le kell szolgálnod itthon, hogy a parancsnokod is támogassa a jelentkezésedet, előtte végig kell csinálnod a katonává válás folyamatát (jelentkezés, várakozás, behívás, felszerelés, képzés, beosztásba helyezés, stb.), ami rendfokozattól függően kb. 1-5 év.

Ha mindezt összeadod, legszerencsésebb esetben is a behívásodtól számítva legalább 2 év, mire kijutsz, de inkább több.


Mivel az ISAF 2014 végén lehúzza a rolót, és nem tudni, mi lesz utána, eléggé sietned kell, hogy "Afganisztánba katona" lehess.


Ja, ha Magyarországon nem szeretnél katona lenni, csak "Afganisztánba mennél katonának", akkor 3 dolog van:


1. Te megélhetési katona kívánsz lenni, azaz lelkesedésed csupán addig terjed a haza védelmében, hogy "jó lét" szakíts. Hát, ez nem igazán meggyőző...


2. Te RAMBO vagy, aki térdig akar gázolni a golyókban és vért akar inni reggelente kakaó helyett. Ez sem túl jó dolog...


3. Ajánlok valamit. Térj át az iszlámra, aztán menj ki Afganisztánba, jelentkezz az ANA toborzóknál és lehetsz "Afganisztánba katona". Így egyáltalán nem kell Magyarországon katonának lenned, amit amúgy sem szeretnél sokáig csinálni.


Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat.

További szép napot!

2012. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a pénz érdekel!!!! Csak én Úgy gondoltam hogy van egy 1-2 éves ki képzés és akkor kikerülnek az emberek akik ki akarnak menni és az elvárásoknak meg felelnek és utána mennek missziókra mert nekem a kinti a szolgálat jobban tetszik mint Magyarországon !!!!
2012. nov. 14. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:

szia! a legjobb baratnom apukaja afganisztanban katonaskodott mar parszor.

misszionkent~fel ev, és ezért kb 5evvel hamarabb mehetsz nyugdijba! meg a milliok is szepen jonnek

de ne tudd meg,baratnom es a nyolc eves huga+feleseg mit erezhetett,amikor a tvben mutattak,hogy egy magyar katona az xy táborban meghalalt.... egy napig voltak teljes oruletben,aztan kiderult,hogy az apuka legjobb baratjat lottek le. de annyira rizikos szerintem.

de "csak" annyi kell,hogy eloszor is m.orszagon legyel katona,utána van lehetőséged kimenni! ugytudom most is lehet kimenni

2012. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

utolsonak :D

Az nem csak ugy meg hogy beálok a hadseregbe és már mehetek is ki afganisztánba.:D

2012. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a kinti szolgálat miért tetszik jobban mint az itthoni, mert ahogy látom nem igazán vagy tisztában mi hogy megy a honvédségen belül ebből jogosan felmerül a kérdés: Tudod mit csinál egy magyar katona itthon ?
2012. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én kérdezek annyit kérdeztem hogy hogy működik ez az egész ? miér nem lehet egy retkes kérdésre válaszolni miér kell még fel rakni vagy 10 et ?????????????,,
2012. nov. 14. 21:27
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
Térj meg az igaz hitre, menj el Afganistánba, álj be a mudzshedinek közé. Egy napig sem kellesz MO-n katonának lenned.
2012. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
Ja, még ha szerencséd lesz, sehid is lehetsz és akkor egyenesen a tubafa alá repíted magad a hetedik menyországba, ahol már türelmetlenül vár rád 100 huri hogy legyezgesse a micsodádat.
2012. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
boldog új évet az afgánoknak. Ma este kezdődik az iszlám 1434. év
2012. nov. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!