Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért akar sok fiatal jelentke...

Miért akar sok fiatal jelentkezni a légióba?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 15:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Mert itt nincs sok esélyem az életem megváltoztatására, és abban reménykedem, hogy ott jobb lesz.
2013. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A jó zsoldért. Rohadt kemény, de honorálják, nem úgy mint ebben az országban akármit.
2013. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Olyasmi ez mind rendőrnek menni.

Jelentkezik légiósnak és ha felveszik akkor egyből van egy biztos munkahelye.

2013. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

"Sok pénzért. Van ismerős fiatal, aki néhány évet töltött ott, hazajött és vett egyházat és indított egy vállalkozást."



Akkor az ismerősödnek rohadt nagy szerencséje van. Vagy nagyon jó spóroló és nála a Légióban kimaradtak a kimenőkön az ivászatok, a hétvégi csajozások, hazautazások a családhoz, vagy nagy szerencséje volt és bekerült egy jó misszióra, az 5 évéből pedig 4-et külföldön szolgált. Ez utóbbi sanszosabb, attól függ, mikor szolgált, mert ma már nem sok lehetőség van, a kötelező 2 éven kívül. Afganisztán is megszűnik jövőre. Bár, ahogy áll az afrikai helyzet, lehet lesz megint munka. :)


Szóval, aki a Légióba pénzt keresni megy, az rosszul gondolkozik. Vagy nem néz utána a dolgoknak és ha kimegy, akkor ahogy 4 hónap után ránéz a számlájára dezertál. Mert meglátja, hogy ennél még egy insbrucki vendéglőben is többet keresett volna mosogatósként, a téli szezonban.


És, hogy miért álmodnak még sokan a Légióról?

Mert még mindig a Légió az ami megtestesíti a férfiasságot, az erőt, az elitet és az új lehetőséget. Már a jelmondatai is sokakat vonzanak: Honneur et Fidelité/ Becsület és Hűség. Legio, Patria, Nostra/ A Légió a mi hazánk. Számos legenda járja körbe (aminek jó ha 30%-a igaz) és ez teszi a világon minden egyes elit alakulatnál (a Légió ráadásul nem is elit hadsereg) vonzóbbá. Szerintem. Senki nem ír regényeket az SAS-ről, a Sealsről, ellenben könyvtári irodalma van a Légiónak, Edith Piaf külön dalt énekelt nekik, megfilmesítették, és még a nemrég elhunyt Norman Schwarzkopf amerikai tábornok is a fejére tette a Fehér Kepit Irakban. Pedig ő egy egész hadsereget vezetett.


Ha a Légió szót kimondod, mindenki tud róla beszélni (még ha valótlanságokat is). De ha a nepáli különleges erőket említed, akkor mondják, hogy "aha" és bambulnak.


A Légió őrzi hagyományait és büszke rá, miközben a "civil" életben rengeteg hagyomány tűnik el.


A Légióba induló fiatalok 5-10%-a szerintem be se mer menni a kapun, meg se meri szólítani az őrséget álló Caporalt(aztán ebből a gárdából kerülnek ki azok, akik mindenféle brutális felvételiről meg verésről számolnak be). Van egy 10% akit azonnal elzavarnak valamilyen oknál fogva. A maradék 80, megpróbálkozik a felvétellel, de ennek a jó háromnegyede csalódik a Légióban. Nem ezt hallotta otthon. Ma, minden 100 jelentkezőből 7-8 embert vesznek fel és kezdheti meg az alapkiképzést! Aki megcsinálja még akkor is hosszú az út, amíg teljes értékű légióssá válik.


Sok a legenda és sok a hazugság a Légió körül. Pl. hogy rengeteg pénzt keresnek. Vagy, hogy mentálisan összetörnek (aki összetörik, az már előtte sem volt 100-as és a civil életben is összetört volna, csak sokkal nagyobb felfordulást csinált volna), brutális a kiképzés...stb.


El kell menni megpróbálni, akit érdekel. Én megteszem! ;)

2013. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
A pénz miatt szerintem se éri meg kimenni 1000 eurót könnyebben is meg lehet keresni.Utolsónak sok sikert a felvételinél, érettségi után én is neki vágok.
2013. jan. 16. 16:32
 16/23 Pro Patria ***** válasza:

20:25-ös: ha még nem voltál ott, honnan tudod?


Kérdező: ha te mahad is ilyen vagy, miért teszed fel a kérdést? Hiszen magad is meg tudod válaszolni saját indokaiddal.

2013. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
40%
Valaki magyarázza el nekem, hogy miért szidja mindenki ezt az országot, hogy így szar, úgy szar, mekkora szar, ennél minden jobb. Szerintem, az a legnagyobb szarkupac, aki mondja, hogy mennyire nagy a gáz meg menni kell külföldre, de mégis a Barátok Közt ringatja álomba.. Szóval emberek, ezúton szeretném közölni ( tudom, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik, de itt is, mint annyi helyen, látom ezt a kiírást), hogy nem kötelező itt élni. Ki lehet menni külföldre...Ja, hogy nincs egy érettségije se egyiknek se, és nem tud egy idegennyelven nem hogy munkát keresni, még bemutatkozni sem, akkor miről is beszélnek? Én nem látom, hogy olyan drasztikus lenne. Ha egyébként olyan hajj de jó lenne minden, és teljesen nyugati országként működnénk sokkal több lenne a bevándorló, megnövekedne a bűnözés..stb. Nem tudom azok közül, akik ebben a hitben élnek, hogy mennyiszer voltak azokban a "nagyon fejlett" országokban, de Én voltam egy két helyen, és jóval kellemetlenebb dolgok vannak, mint itthon. Meg az, hogy kint keresel 1000-1200 eurót, kezdésnek oké.. De hogyan tovább? Vagy ha kinn maradsz akkor meg Te leszel az ottani bevándorló. Vagy, ha voltak is kinn látogatóba, esetleg nyaralni akik annyira tudják, hogy ott milyen jó, és milyen kedvesek az emberek, és ez és az... Persze. Hiszen itt sem a pekingi coachsurferek a magyar emberek, haragának tárgyai, hanem azok, akik idejönnek, éttermet nyitnak és a magyar forint szépen jüanba megy a családnak haza. Meg a korrupció is sokkal- sokkal nagyobb. Barcelonában a tengerparton Poblenauben árulják az arabok a legkülönfélébb drogokat, a belvárosban a prostituáltak és zsebtolvajok maffiózók nagyon szép számban vannak. Amikor utoljára Bécsben voltam a Stadtparkban hemzsegtek a heroinisták, és drogdílerek, hihetetlen, mennyi bevándorló volt már. Az kórházak, és ellátások után is érdemes nézelődni, hogy hogyan is megy külföldön. Igaz, hogy összeomlóban van itthon az egészségügy, de könyörgöm... Mennyi a TB havonta? Nem egy nagy összeg, és minden ellátás benne van. Most nagyjából ezek jutottak eszembe. Persze ez is csak egy vélemény. Kellemes estét mindenkinek
2013. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

ma 17:34



Mit honnan tudok?

A véleményemet mondtam el.

2013. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Pro Patria ***** válasza:
Hogy mi a legenda és mi a valóság a légió körül.
2013. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Enni információt nem nehéz összeszedni azoktól akik megjárták. Semmi kulisszatitkot nem írtam, csak a nyilvánvaló hülyeségeket cáfoltam volna.
2013. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!