Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még egyáltalán olyan...

Van még egyáltalán olyan fiatal, aki nem akar kivándorolni?

Figyelt kérdés
Nemet és kort is legyetek szívesek írni
2012. jún. 3. 17:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs, én azok táborába tartoztam, hogy aki biztos nem innen kimenni. 1-2 éve megváltozott a véleményem, manapság pedig már a kivándorlás felé hajlok.

Tudok németül, lesz egy mérnökdiplomám és vannak rokonok akikhez ki lehetne menni.

2012. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Miért változott meg? Mérnökként tök jól lehet itthon keresni
2012. jún. 3. 17:34
 3/39 anonim ***** válasza:
89%

Mérnökként?Kezdő fizetés netto 120.000 , max 180.000 , 210.000-et keresnek átlagban a mérnökök egy JOBB helyen.Szerinted ez tök jó?Oké , tény hogy jobb mint a minimálbér de ha családja lesz az embernek akkor ez az összeg nem lesz elég.

Magyar energiaárak , víz stb az egekben.Egy nagyobb családi ház fent tartása 100.000-110.000 forint is lehet.

2012. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%
Én annak ellenére jöttem külföldre, hogy otthon a nagy átlaghoz képest jól kerestem.(Nettó 340.000 HUF). Itt, Angliában, a dupláját keresem az otthoni béremnek, de elsősorban nem ez volt az elsődleges motiváló tényező, hanem a magyar emberek egy részének a viselkedése, dolgokhoz való hozzáállása miatt. Zavart az állandó ellenség és kiskapu keresés, egymás bemoszerolása, stb.
2012. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

ma 17:46

vissza se akarsz jönni?

2012. jún. 3. 17:52
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Anyám egyik ismerőse itthon egy kis albérletben lakott,tömegközlekedéssel járt,ennyire futotta a fizetéséből.Ezt megunva,kiment Németországba.Fél év múlva BMW M3-assal jött haza..de csak látogatóba,mert már végérvényesen kint marad.
2012. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
30%
Ja,16/f
2012. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a kivándorlás a könnyebb megoldás. Néhány ember számára be is jön. A többség azonban nem tud elfutni a problémák elől, legfeljebb megoldani tudná őket. Ha majd egyszer rájön, hogy az a könnyebb út. De itt még nem tartunk.
2012. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
38%
Bárhol máshol jobban megbecsülnek, és jobb helyzetből indulok földönfutóként, albérlettel, mint itt, ahol az állam szerint alapból tolvaj,ingyenélő és hülye vagyok, és amint kikerültem az egyetemről adnak 120.000 Forintot, miközben ők tízmilliókat tesznek zsebre és még nekik áll feljebb("Ami jár az jár"-Schmitt)
2012. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
29%

Igen, azok nem akarnak kivándorolni, akik már kint vannak.


Komolyra fordítva a szót, nagyon kevesen. Talán csak azok, akik nem beszélnek nyelveket, illetve azok, akik ideológia miatt inkább éhen hallnak, szenvednek, nyomorognak, ahelyett, hogy a saját és családjuk boldogulására gondolnának.


De én reménykedem. Azok, akik most kimennek, egy nagy része vissza fog menni (én is tervezem). És akkor egy nyugati életben és munkakultúrában szocializálódott, anyagilag megerősödött réteg fog hazaköltözni, akik majd leváltják a szocializmusban, majd a vadkapitalista ügyeskedésben nevelkedett szüleinket...

2012. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!