Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katonanő esetében,...

Szerződéses katonanő esetében, ha elmegy szülni (félév szülési szabadság, + egy év fizetés nélküli) és másfél év után nem megy vissza dolgozni, bekerül tartalékos állományba?

Figyelt kérdés
Tartalékos állományból vissza lehet kerülni a régi beosztásba? Ilyenkor is jár fizetés???
2009. szept. 1. 11:50
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Én pont ebben a cipőben járok.

Ha letelik a fél év, utána 1 év fizetetlen szabit kiveszel, utána a maradék szabadságaidat ha van, és utána mész dolgozni, akkor nem kerülsz rendelkezési állományba.

Ilyenkor kötelesek visszavenni az addigi beosztásodba. De azt hiszem akkor is visszavesznek, ha rendelkezési állományba kerülsz, kivéve ha addigra megszűnik a beosztásod.

Ha jól számolom én kb. 2011 januárjában megyek vissza, ha nem lesz addig tesó! :)

A fél év alatt kapod a rendes fizudat és a kajabónt, meg minden egyéb juttatást, a fizetetlen szabid idején pedig a gyedet! Ha utána is otthon maradsz, akkor pedig a gyest.


Minden jót, jó babázást! (vagy terhességet? )

2009. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy. Még babázok.:) Nálatok ha jön a baba, akkor már rendelkezésibe kerülsz, nem??? Én úgy tudom, nem sok esély van visszakerülni ugyanoda. Szeretnék tesót, de GYES-ből meg megélni....??? No de ezt te is tudod, gondolom:)
2009. szept. 1. 16:04
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Az előző vagyok.

Ha jön a tesó, akkor kezdődik minden elölről. Mármint az újabb születéstől számított fél év teljes fizu, és utána ismét a gyed. Mi mindenképpen szeretnénk minél hamarabb tesót, de hát a kislányunk is elég sokáig váratott magára (2 és fél év)

Nálunk (én a légierőnél vagyok) eddig még mindenki visszakerült az eredeti helyére, ebből itt nincs gond.(le is kopogom :)

Másutt nem tudom mi a helyzet, elvileg kötelesek ugyanazt a beót adni, de gyakorlatilag biztosan lehet sakkozni a helyekkel, a parancsnokodtól függ sztem.

Ha kivárod a gyest is, akkor már lehet, hogy nem kapod a meg a helyet, a lényeg, hogy kb. 2 évig lehetsz otthon a babával ahogy az előbb írtam. Közben nyugodtan jöhet a tesó, nem kell vele várni, sőt...

Remélem érthető voltam :)

Akkor minden jót, jó egészséget, hány hónapos a babád?

Üdv.

2009. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia. Én a LEK-nél vagyok. Most múlt 1 éves a kisfiam.

Én úgy tudtam, hogy ha tesót akarok, akkor mindenképp vissza kell menni egy darabig dolgozni, és csak utána ketyeg minden előlről (félév fizu+GYED) nem?? De remélem neked van igazad:) GYED alatt ha terhes leszel, nem jár megint szerintem a teljes fizu szülési szabi alatt, és utána nem kapsz 2 GYED-et, csak 1 GYED-et és dupla családi pótlékot. Ha tudsz járj utána, nehogy gond legyen. Ha van infód írj, vagy írj emil-be.:)

2009. szept. 2. 13:53
 5/6 anonim válasza:
100%

Oké köszi majd azért utánajárok ha aktuális lesz :), 2 gyed bizti nem jár, de talán a fél év teljes fizu igen. Van nálunk egy csaj, aki már zsinórban szüli a harmadikat, majd érdeklődöm!

További jó babázást! Azt nem írtad meg, hogy hány hónapos a picúr! A mi kislányunk 20 -án lesz 5 hónapos!

2009. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
jajj de hülye vagyok, látom, hogy 1 éves múlt a kisfiatok, bocsi :) Kicsit szétszórt vagyok mostanában...
2009. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!